Ateşleme problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ateşleme problemi

İleti metin06carsi » 22 Arl 2017, 10:08

Arkadaşlar ne kadar uğraştıysam çekişle ilgili sıkıntıyı çözemedim.Araç lpg yi kış döneminde 40-45 krş yakıyor ama yaktığının karşılığını alamıyorum.Bu değer normal midir gaz litresi 3,30 lira(Şuan buji -buji kabloları ve ateşleme bobini sıfır takıldı).Bir arkadaşta reno 12 var ve aynı bobinden var .Pens ampermetre ile ölçtüğümde onda 0,25 A akım geçerken benimkinde 0,05 A akım geçiyor.Girişlerini ölçünce onda 4,5 volt benimkinde 1,6 volt görüyorum.İmkanı olan arkadaşlar araç çalışırken ölçüp bir dönerlerse sevinirim.Sıkıntı ateşleme ünitesinde de olabilir mi? onu denemek istiyorum.

metin06carsi
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: metin balcı
Nereden: Kastamonu
Arabanız: 1994 Favorit GLX

İleti mehmet70 » 24 Arl 2017, 14:47

Hava girişini kontrol ettiniz mi, aynı sorunu bende yaşadım. Ateşleme ile ilgili değil ama , araö fazla hava alıyorsa, ne yaparsanız yapın yakıt fazla oluyor ve araç çekmiyor.
mehmet70
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mehmet çolak
Nereden: Karaman
Arabanız: forman

İleti metin06carsi » 26 Arl 2017, 07:25

Arkadaşlar bu haftasonu ateşleme sistemini yeniledim.Bobin (Tofaş mako marka )daha sonra ise ateşleme düzenleyiciyi değiştirdim en son olarak ta manyetoyu değiştirdim.Ustalar sağolsun disturibütör olayına hiç girmediler.Ben yerinden çıkardım dağıttım ve manyetoyu yerleştirdim. Temizleyip yağlayıp yeniden taktım.Sökerken ve takarken resimlediğim için hiç sıkıntı yaşamadım. Disturibütörü kendimce yeniden ayarladım.Araba ile aynı yerlerde denedim hiç 5 i istemeyen araç 5 i gördü.Sonuç aynı gaz ayarıyla araç daha canlı bir hal aldı.Eğer elinizden geliyorsa bir deneyin derim.Yok eğer ben yapamam diyorsanız nazınızın geçtiği bir tamirciye bunu denetin.Bence memnun kalacaksınız.
gaz hava girişlerini 5/3 oranında daha önce kapatmıştım.Gerek hava filtresi girişini gerekse manifoltdan gelen sıcak hava girişini sonuç çok fark etmedi.Ama benzinle çalışması zorlaştı.
metin06carsi
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: metin balcı
Nereden: Kastamonu
Arabanız: 1994 Favorit GLX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir