Felicia mpi motorda tekleme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia mpi motorda tekleme

İleti Beykozlu » 10 Oca 2018, 19:48

Herkese iyi paylaşımlar ben foruma yeni katıldım Eskişehir de yaşıyorum 1.3 mpi feliciam var aracımı aldığım zaman bütün filtreleri yağı ve bujilerini değiştim ondan sonra aracın devir saatinde 0*40 arasında dalgalanma ve araçta giderken tekleme yapmaya başladı ama motorda dalgalanma yapmıyordu sonra bir sebepten bujilerini değiştirdim devir saatindeki dalgalanma düzeldi şimdi aracımda sıcakken ve soğukken de yavaş ve hızlı giderken de sadece bir kez sanki elektriği kesip sonra tekrar normale gelip araç stop etmeden yola devam ediyorum yardımcı olursanız sevinirim {araçta lpg ve sibop ayarları da yeni yapıldı} sıkıntı devam ediyor.

Beykozlu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mithat Şenyuva
Nereden: Eskişehir
Arabanız: felicia1.3 mpi

İleti felicia042 » 10 Oca 2018, 20:21

Devir sensörü gibi ama ateşleme ünitesi de olabilir.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti Beykozlu » 10 Oca 2018, 20:33

Devir saatindeki dalgalanma bujileri değiştikten sonra düzeldi şimdi sadece tekleme kaldı araç yığılıyor sonra (tekrar normale geliyor stop etmeden birşey yapmadan)
Beykozlu
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia042 » 10 Oca 2018, 20:39

servise gidin bi baksınlar başıma gelmişti daha önce yazdığınız arıza devir sensörü gibi ama bobinden de olabilir.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti Beykozlu » 10 Oca 2018, 20:51

Teşekkürler ayhan bey bi araştırayım burada benim bildiğim servis yok
Beykozlu
CLASSIC
CLASSIC

İleti Beykozlu » 10 Oca 2018, 21:18

Ayhan bey önceki paylaşımlarınızı gördüm okudum yakın zaman önce debriyaj baskı balata değiştim ondan sonra başladı zannedersem devir sensörü ne marka ve fiyatı?
Beykozlu
CLASSIC
CLASSIC

İleti teksamet » 11 Oca 2018, 00:09

Beykozlu yazdı:Ayhan bey önceki paylaşımlarınızı gördüm okudum yakın zaman önce debriyaj baskı balata değiştim ondan sonra başladı zannedersem devir sensörü ne marka ve fiyatı?

-Krank(devir) sensörü
-Manifolt basınç sensörü

bende sorun bu ikisinden kaynaklanıyordu değiştirince düzeldi, bir daha yapmadı hiç. özellikle devir sensörü arızalı ise 2500-3500 devirlerde benzini-gazı kesiyor olabilir, ki öyle yapıyormuş arızalı olduğunda, silkeleme de bu yüzden, araç aniden güçten düşüyor bahsettiğiniz devirde zaman zamanda stop ediyor. siz iyisi mi bi bilgisayara bağlatıp bakın beyine arıza düşmüş mü ondan sonra ateşleme yakıt vs.. sistemlere geçin boş yere sök tak sök tak yapmayın aracı, en yakın zamandan çözersiniz umarım kolay gelsin.

fiyatlar burda, aracına uygun olanı seçersin.

https://www.aloparca.com/oto-yedek-parc ... sensorleri
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

İleti Beykozlu » 11 Oca 2018, 14:28

Şuan itabarı itaberen (devir krank) sensörunü çıkarıp temizleyip yerine taktik senörün uç kısmı baya kirliydi balata sipreyi ile temizledik sensör temizlenince yeni gibi çıktı takip edip bi bakalım olmazsa bilgisayara bağlayıp arıza kodu düşmüşmüdiye bakacağım
Beykozlu
CLASSIC
CLASSIC

İleti skrotbil » 23 Oca 2018, 19:59

bende sorun bu ikisinden kaynaklanıyordu değiştirince düzeldi, bir daha yapmadı hiç. özellikle devir sensörü arızalı ise 2000 devirlerde benzini-gazı kesiyor olabilir, ki öyle yapıyormuş arızalı olduğunda, silkeleme de bu yüzden, araç aniden güçten düşüyor bahsettiğiniz devirde zaman zamanda stop ediyor.

http://skrotpriser.com/skrotbiler.html
skrotbil
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: biler
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir