süperB elegance 1.9 TDİ kullanım yorumu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

süperB elegance 1.9 TDİ kullanım yorumu

İleti ekol29 » 21 Nis 2014, 23:24

merhaba arkadaşlar ;

skoda süper B 1.9tdi için düşüncelerimi paylaşmak istiyorum .

araç elime geçmeden form sayfalarında bu araç için yorumun çok az olduğunu ve ya hiç sorun yok yada çok satılmayan bir araç olduğundan yok diye düşünüyoru idim şayet aracı artık dayanamadım ve satın aldım 14 mart 2014 araç km'si Tüv tanıdığım birilerinden km bilgilerini istedim verdiler soru yoktu en son sigorta şirketine gidip şase numarasını sorgulattım hazar kaydı yok idi 3 avuc boya vardı temizlik amaçlı yapılmış ekspertis raparunu da aldım .

aracı ilk gördüğümde karşımda bir passat değilde bir audi a6 var sandım araç arkadan passata önden ve yandan bakınca audi6 nın aynısı olduğunu ve daha yüksek olduğunu gördüm tabi kişisel düşüncem iç döşeme kumaş ve deri ısıtmalı koltuklar ayak altı ışıkları soğutmalı torpito ve koldayam soğutması yağmur sensörü kararn dikizaynası arka kol dayama geniş bir bagaj sunroof ısıtmalı katlanır yan aynalar ve geri vitese aracı alınca sol aynanın arka sol tekre ınmesi araç torptosu çok zarif bir beyfendi görünümü var ilk bakışta teyip kaset çalar gözüksede aldanmayın bagajda 6 CD cencer var süpriz geniş bir mekan arka koltuk mesefase cidden çok geniş passat ile sakın kıyaslamayın iddaya da girmeyin bedelini ağır ödersiniz araçı aldıktan sonra istanbul - gümüşhane arası yola çıktık araç yedek hariç 63 LT almata yol bilgisayarında gideceği yol 100 veya 130 arası bişi yazıyor du Mehmetcik vakfından depoyu doldurup yola cıktık araç ile yol bilgisayarında 1210 km gider yazdı ve yola cıktık abartısız yolun %90 kısmını otoban ve bölünmüş yol kullanarak ortalama hızımız 130 km idi 1 radar cezası yedik ama olsun değer araç gittiğini göstermiyor ve yormuyor osmancıkta mola verdik ulusoy tesislerinde ordan devam ederek amasya tokat erbağ erzincan ,Gümüşhane biraz gezdik yanı so 20 km kala yol bilgisayarında gideceği yol 70 - 50 arası yazıyor idi gitmesine giderdi fakat benim için önemli olan olan gideceğim yolun 1070 km gitmiştim gaza basmasakta biraz efendi yol alasa idik diyelim araç tahminim çok cimri olacaktı ortalam yakıt değerine baktığımda 4.8 yazmakta idi bu benim için büyük bir başarı idi araç benim en büyük sıkıntım arabanın 1 depo yakıt ile 1000 km devirmemesinden korkmam idi bunu fazlası ile aşmıştı cüssesi büyük olduğu kadar da seri ve atik biraz 130 BG bir araç bakımı aksatılmamış temiz ise şiddet ile tavsiye ederim ben biraz detaycıyımdır bu araçı alma sürem tam 4 ayı buldu normal bakmam hiç abartısız 17 ayı geçti az kalsın burnum kanıyacak dı araba bakmaktan ayrıca bu araçlar VW grubu araçlar motor kupa düşeme bunlar VW Audi Skoda Seat mühendisleri belirliyor değişiklikler mevucut olsada motor Vw diye bilirim Ayrıca bu aracı VW grubu türkiyeye hiç bir şekilde beyazını sokmadığını duydum gümrükten girmedi ise veya boyan madı ise yok Siyah çok nadir ve alan kolay kolay satmaz diğer renkler zaten var nette ve aracı hayla biniyorum satmayı kesinlikle düşünmüyor neden yorum olmadığını çok iyi anlıyorum araç adı üstünde Süperbişi
baş çevirtme özelliğide cabası

ekol29
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yunus mustafa demirhan
Nereden: Gümüşhane
Arabanız: skoda süperB

İleti hetepe » 22 Nis 2014, 06:56

Hayırlı olsun, Araç kaç model? Kaç para verdiniz?
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,2

İleti ekol29 » 22 Nis 2014, 14:51

:roll: allah rağzolsun sağolasın Engin bey araç 2004 model 37900 verdim ama canı gönülden verdiğimden ziyade binince verdiği keyif allah için verdiğim parayı gözüme bile getirmiyor :D

,SÜPER BİŞİ

ekol29
CLASSIC
CLASSIC

İleti nrcnft » 09 Kas 2014, 11:06

Kardeşim yakıtı nasıl km de kaç kuruş yaktı. Yakıt aldığınız yer neresiydi? Şehir içi kullanım için tavsiye edermisiniz? Ben yılda 2 kere uzun yola çıkarım başka çıkmam. Bakımı masrafı parçası kullanımı nasıldır biraz daha bilgi verebilirmisiniz?
SuperB ile octavia ile genişliği arasında çok fark olmadığı söyleniyor doğrumu? ne kadar fark vardır sizce?

1.9 dizel alfa 159 larada baktınız mı hiç.
nrcnft
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Talha EYMEN
Nereden: İzmir
Arabanız: opel astra 1.3 dizel

İleti ekol29 » 26 Arl 2014, 08:05

:D Ata bine arpayı esirgemez kardeşim öncelikle şöyle diyim agresif kullanım ve normal kullanım ben kendim kişisel düşüncem şöyle paylaşım tarafına 1.9 TDİ 133 bg bir motor ve turbolu ciddi bir kullanıcı yorumu olarak benim araç 9 aydır bende her sabah 10 dk kendini ısıtır istopdan önce 5 dk beklerim aracım 100 km rampalı gümüşhane trabzon yolu ve ciddi anlamda bir trmanma söz konusu gidiş geliş araç 40 TL yakmakta şehir içi farkeder fakat şöyle diyim 50 TL ile mazot 3.45 den shell hariç çünkü yok :D petrol ofisi mola opet karışık alıyorum fakat aracım bunlardan en güzel yakıtı hisettiğim molanın yakıtı idi oda opetten alıyormuş mazotu faturasında öyle gördüm gösterdiler yeni firma sonuçta :D araçım tescilli 140 km ortalama ile gümüşhane den ankaraya yarım depo yaktı dönüşte giresun içinde son 40 km gider yazınca tekrar yakıt aldım riske gerek duymadım şehir içi kullanım için biraz fazla diye bilirim kullanıcı ayaındaki gaz pedalına basar sa yakar tabiki ama şöyle diyelim bir doğan bir şahinden gazlı benzinli farketmez yine de az yaktığını belirte bilirim ayrıca bakım için ben orjinal kesinlikle bakım yaptırmaktayıkm ve çok titizim aracım şuan orjinal 176 binde az bulunan bir km castrol motor yağı orjinal yağ , hava,polen,mazor filitreleri orjinal toplam 250 TL mazemesi ve hepsi oem orjinal kesinlikle olacak Karadeniz bölgesinde isen tavsiyem servislerden daha iyi olan bir ekip var Dost Oto tekin usta dünya 6.cısı vw grubunda türkiye 1cilikleri olan elektironik dehası 15 yıllık motor ustamız haluk ustamız var oda çözüm üretip uygulayan ve elinin emeğine cidden hakkını paramı verdiğim halde ödeyemeyeceğim bir usta çok titit işinde ve profesyonel bir ekip servisin elinde tutamadığı ekip ve işlerinde uzman kişiler tarafından yapılmakta aracımın bakımı :D önere bileceğim kesinlikle şiddet ile tavsiye ederim. yeni süperb 1.6 tdi ler olmaz kasa çok ağır rampada durdummu besmele cektire bilir ama yeni süperb in 2.0 TDİ si lokum dur araba dediğin gidecek giden araba yakmaz :) hemşerim sana sadece ciddi bir bakım dan geçir ve bu araçlar bozulmadığından çıkmacılara parçaları düşmüyor gönül rahatlığı ile bin ama ekspertis ve servis raporu kesinlikle aldır geçmiş km bilgileri ve sigorta şiketinden aracın kaç el değiştiğine bak bakımından korkma en pahalı triger değişimi oda 350 TL yap hava polen mazot filitresi desen hepsi içinde işcilikde koyalım 750 en baba tutacağı fiyattır . 100 bin kafan rahat benim gibi ama ustaların iyi olsun herkez vw 1.9tdi motordan anlamaz anlarım der olmadık iş açar başına bilesin . inşallah hakkında hayırlısı olur biraz uzun uzuna oldu kardeş fakat . :D :oops: alacığın araba veya baktığın araba megane ve cilo ile aynı yolu gidiyor biri 1.5 dci motor biri 19tdi motor tabi tercih senin ama şehir içi beni kasmadı yakıt en büyük etkisi hava değişimi olduğuna kanatındayım çünkü soğuk havad ortlama yakıtım 7 - 8 arası oynarken trabzon araç inince ortalama yakıtım 3.5 3.8 gibi değerler hemen iniyo şehir içi ve cevre yolu kullanımı dahil kardeş bilgine gönlün ferah olsun bakımlı ise hiç gözünün yaşına bakma al derim bakımsız sa alıpda sanayide usta zengin etme masraf etmeni istemem :) şidedele süperbişi :D :idea:

,SÜPER BİŞİ

ekol29
CLASSIC
CLASSIC

İleti ottoman2017 » 22 Oca 2018, 20:36

Hocam şehir içi ortalama ne kadar yakıyor. tabi araç hala sizdeyse :D
ottoman2017
Yeni Üye
Yeni Üye