felicia jikleye gecmiyor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia jikleye gecmiyor.

İleti tekyon » 26 Oca 2018, 23:40

Herkese selamlar saygılar. Forum da yeniyim konu başlığıyla alakalı araştırma yaptım bulamadım. Bu yüzden yeni bir başlık açma gereği duydum. 2001 Skoda felicia 1.3 glxi aracım atomatik jikleye geçmiyor. İsinana kadar LPG ye geçerken stop etme gaz pedalına basıldığında isteksiz olma ara sıra da olsa ilk benzinle çalıştığı için benzinde de stop ediyor. Ayağımı gaz pedalından çekince devir belli bir yerde durmayarak assagiya 400 e kadar düşüp stop ediyor. Ama ısınınca motor hiç bir sorun kalmıyor. Aracımin tüm bakımları yeni motor contası zinciri ateşleme bobini bujiler filitreler hersey yeni. Bu yukarıda yazdığım sorunlar ayağımı gaz pedalinda basılı tutup yani 1200 devirin altına dusurmezsem devri stop etme yapmıyor ve herşey yolunda gidiyor. Ama sürekli de gaza basılı tutarak kullanamam tabiki zor oluyor:). Bunu motor sogukken kendi neden yapmiyor. Isı sensöru fanmusuru termostat da yeni. Ne yapmam gerekir boğaz kelebeği adaptasyon yapıldı hatta çıkma buldum denemek için yine olmadı. Çok para harcadım yine olmadi. Bu neden olur sayın abilerim.

tekyon
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gokhan gokbudak
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda felicia glxi

İleti tekyon » 31 Oca 2018, 00:00

Yok mu bı cvp verebilicek olan
tekyon
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 31 Oca 2018, 09:22

motoru çalıştırmadan önce gaza basıp bırakın. devreye girer.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti sainz » 31 Oca 2018, 13:02

Anladığım kadarıyla araç enjeksiyonlu model. Elektrik-elektronik aksamda veya yazılımda hata aranmalı.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti tekyon » 01 Şub 2018, 09:08

alpino yazdı:motoru çalıştırmadan önce gaza basıp bırakın. devreye girer.
Daha önce denemistim ama olmadi. Jikleye geçmemiş ti.
tekyon
CLASSIC
CLASSIC

İleti tekyon » 01 Şub 2018, 09:17

sainz yazdı:Anladığım kadarıyla araç enjeksiyonlu model. Elektrik-elektronik aksamda veya yazılımda hata aranmalı.
Evet enjeksiyon lu. Ön camdan su alıyordu. Cam fitilinden. Sigorta kutusunun içine su doluyordu. Cam fitilinin oraya özel macun yapıldı artık su almıyor ama oksit yapmis olabilir mi. Yada bununla bir alakası varmı dir. Bakmam gereken bir yer ve daha önceden ıslanan yeri kurutmak gibi. Sigorta kutusundan başka
tekyon
CLASSIC
CLASSIC

İleti tekyon » 01 Şub 2018, 09:22

Zaman ayırıp cvp ladiginiz sorularim için teşekkür ederim.
tekyon
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir