gazdan benzine geçince motor durma sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

gazdan benzine geçince motor durma sorunu

İleti saklap » 11 Mar 2018, 21:32

İyi günler arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Aracım skoda favorit 135 L. Aracımın muayenesini daha 3 ay önce yaptırdım ve muayeneye girmeden önce benzinde çalışması için gerekli parçaları yeniledim ve sorunsuz bir şekilde çalışıyordu lakin 2 gündür LPG'den benzine geçtiğim zaman motor tam randıman çalışıyor bunda problem yok ama sokak dönmeden önce frene bastığım zaman motor bir anda duruyor. Sanayiye gitmeden kendim yapabilir miyim ? Her köşe dönüşünden sonra aracımı yeniden çalıştırmam gerekiyor :) yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
saklap
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Antalya
Arabanız: skoda favorit

İleti aydin.halit » 25 Mar 2018, 19:14

Tahminlerime göre aracınızı benzindeyken rölanti ayarı yaptırıp sonra gaz ayarı yaptırırsanız sorun düzelecektir. benzinin hava ihtiyacı farklıdır lpg nin farklı. Benzindeyken rölantiniz lpg ye göre daha düşüktür. Birde frene basınca ışıklar yanacağı için devirde hafif bi düşme olacaktır. O yüzden hava yakıt karışımı dengeli olmadığı için araç stoba kaçıyordur.
aydin.halit
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Halit AYDIN
Nereden: Samsun
Arabanız: 94 Favorit GLX

İleti hetepe » 26 Mar 2018, 07:22

+1
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,2

İleti emrahgedik » 26 Mar 2018, 23:33

Merhaba forumda yeniyim ancak uzun zamandır misafir olarak takip ediyorum.

Öncelikle geçmiş olsun. İlk önce benzin kupasında benzin olup olmadığını kontrol edin. Pompa arızası var ise kupaya benzin randımanlı ulaşmadığı için tekleme yaptırıyor olabilir. Birde aracınızı uzun süre LPG de kullandiysaniz kapıs pompası yıpranmış olabilir. Bu ikisi de sağlam ise aydın.halit in dediği gibi rölanti ayarında baktirin.
emrahgedik
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Emrah gedik
Nereden: Bursa
Arabanız: Favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir