4 lastik markası içinden tavsiye 185 60 14 yazlık.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

4 lastik markası içinden tavsiye 185 60 14 yazlık.

İleti Bozoklu66 » 20 Mar 2018, 01:25

Arkadaşlar yazlık lastik alacağım 185 60 14. Baya bir araştırdım ve sanırım aşağıdakilerde karar kıldım. Bunlardan birini kullanan varsa yorumlarını bekliyorum.
1. Kumho k27 / 160-180TL / ıslak yol b / yakıt c / ses 70
2. Hankook eco2 k435 veya 425 / 180-210TL / ıslak yol a / yakıt c / ses 70
3. Falken Sincera sn832 / 160-190TL / ıslak yol a / yakıt c / ses 69
4. Lassa greenways / 180-210TL / ıslak yol b / yakıt c / ses 70.

Bozoklu66
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: T. A.
Nereden: Tokat
Arabanız: Fabia mk1 elegance 1.4 101.

İleti hetepe » 20 Mar 2018, 07:25

paylaştığınız listedeki özelliklere göre en uygunu Falken görünüyor...iyi markadır, bence onu seçin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,2

İleti furunotr » 20 Mar 2018, 08:06

Hem scooterımda; hem otomobilimde yıllar yılıdır Michelin kullanırım; üçe-beşe bakmayın; iyi lastiğe vereceğiniz ekstra para gün gelir fazlasıyla döner size; en azından bir araştırın derim...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti Bozoklu66 » 20 Mar 2018, 11:55

furunotr yazdı:Hem scooterımda; hem otomobilimde yıllar yılıdır Michelin kullanırım; üçe-beşe bakmayın; iyi lastiğe vereceğiniz ekstra para gün gelir fazlasıyla döner size; en azından bir araştırın derim...

Evet kesinlikle katılıyorum. Fakat michelin çok iyi evet ama çok yumuşak olması sebebiyle çok sıkıntı yaşayanlarda olmuş. Çabuk yıpranması ve balon yaptığı için.
Bozoklu66
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 20 Mar 2018, 12:02

yıpranan lastik yumuşaktır, yumuşak lastik ise iyi yol tutar, iyi frenler...
bende bir lastik vardı, 10 yıllık, dişleri sıfır gibiydi ve yolda sabun gibi kayardı...bilmeyen amcalar, ''îyi lastikmiş, onca yılda dişleri sıfır gibi duruyor, helal olsun'' derlerdi...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,2

İleti Bozoklu66 » 20 Mar 2018, 12:08

hetepe yazdı:yıpranan lastik yumuşaktır, yumuşak lastik ise iyi yol tutar, iyi frenler...
bende bir lastik vardı, 10 yıllık, dişleri sıfır gibiydi ve yolda sabun gibi kayardı...bilmeyen amcalar, ''îyi lastikmiş, onca yılda dişleri sıfır gibi duruyor, helal olsun'' derlerdi...

Bende falken yorumlarına baktım kullanımından hemen herkes memnun kalmış. Fakat uzun ömürlü olmadığını, 1.yılından sonra janta yakın yanakta ciddi yarılmalar çatlamalar olduğunu söyleyenler olmuş. Siz acaba kullandınızmı ve başınıza böyle birşey geldimi?
Bozoklu66
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti furunotr » 20 Mar 2018, 19:29

Bozoklu66 yazdı:
furunotr yazdı:Hem scooterımda; hem otomobilimde yıllar yılıdır Michelin kullanırım; üçe-beşe bakmayın; iyi lastiğe vereceğiniz ekstra para gün gelir fazlasıyla döner size; en azından bir araştırın derim...

Evet kesinlikle katılıyorum. Fakat michelin çok iyi evet ama çok yumuşak olması sebebiyle çok sıkıntı yaşayanlarda olmuş. Çabuk yıpranması ve balon yaptığı için.

Michelin çok yumuşak değil; ama gereği kadar yumuşak; içerisindeki kauçuk oranı
ve diğer alaşımlarla ilgili; aşınması normaldir; hiçbir şekilde balon yaptığını da görmedim; diğer bazı lastiklerle kıyaslanırsa daha çabuk aşınabilir ancak daha az aşınan lastikte farkı problemler yaşanması olasıdır; yol tutuşu; fren mesafesi ve ses gibi ki bir lastik için çok önemli durumlar; gerçi ben hiçbir zaman aşınmadan dolayı lastik değiştirmedim; daha 1-2 ay oldu yeni lastik alalı ve 100 km. yapmamışımdır daha; çıkartıp attığım lastikler muayeden geçerdi; 3 mm.den fazla diş derinliği vardı ve beni en az bir 3-4 yıl daha götürürdü; ancak 6 yıllık bir lastikten hayır beklememek gerekiyor; lastikler hiç kullanılmazsa bile hamurlarının bir ömrü var; yani sıfır bir lastiği bile lastik üreticisinin tavsiye ettiği aralık içerisinde kullanmak sonrasında ne olursa olsun değiştirmek gerekiyor; bu çoğu lastik için 3-4 yıl ile sınırlıdır; sanırım Michelin 1-2 yıl daha ilave ediyor buna; tabii bekleme ve kullanım koşulları da müsbet veya menfi etkiler bu süreyi ve bu süre bir parça kısalıp; bir parça uzayabilir; tavsiye edilen bu süreden sonra lastiğiniz isterse sıfır olsun kati surette kullanmayın; biraz yol yapınca yarılabilir veya parça atabilir; özellikle 30-40 km.nin üzerindeki her türlü süratte ölümcül kazalar meydana gelebilir bu yüzden... Lastik yanağının balon yapması ise kaldırıma sürtmekten kaynaklanan bir durum ve her lastik için sürtme pozisyonuna göre ciddi tehlike ve balon yapma riski oluşturur; yani kenarını bir yere sürtmemeye özen gösterin; orası herhangibir zeminle temas için yapılmamıştır...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti Bozoklu66 » 20 Mar 2018, 19:58

Michelin çok yumuşak değil; ama gereği kadar yumuşak; içerisindeki kauçuk oranı
ve diğer alaşımlarla ilgili; aşınması normaldir; hiçbir şekilde balon yaptığını da görmedim; diğer bazı lastiklerle kıyaslanırsa daha çabuk aşınabilir ancak daha az aşınan lastikte farkı problemler yaşanması olasıdır; yol tutuşu; fren mesafesi ve ses gibi ki bir lastik için çok önemli durumlar; gerçi ben hiçbir zaman aşınmadan dolayı lastik değiştirmedim; daha 1-2 ay oldu yeni lastik alalı ve 100 km. yapmamışımdır daha; çıkartıp attığım lastikler muayeden geçerdi; 3 mm.den fazla diş derinliği vardı ve beni en az bir 3-4 yıl daha götürürdü; ancak 6 yıllık bir lastikten hayır beklememek gerekiyor; lastikler hiç kullanılmazsa bile hamurlarının bir ömrü var; yani sıfır bir lastiği bile lastik üreticisinin tavsiye ettiği aralık içerisinde kullanmak sonrasında ne olursa olsun değiştirmek gerekiyor; bu çoğu lastik için 3-4 yıl ile sınırlıdır; sanırım Michelin 1-2 yıl daha ilave ediyor buna; tabii bekleme ve kullanım koşulları da müsbet veya menfi etkiler bu süreyi ve bu süre bir parça kısalıp; bir parça uzayabilir; tavsiye edilen bu süreden sonra lastiğiniz isterse sıfır olsun kati surette kullanmayın; biraz yol yapınca yarılabilir veya parça atabilir; özellikle 30-40 km.nin üzerindeki her türlü süratte ölümcül kazalar meydana gelebilir bu yüzden... Lastik yanağının balon yapması ise kaldırıma sürtmekten kaynaklanan bir durum ve her lastik için sürtme pozisyonuna göre ciddi tehlike ve balon yapma riski oluşturur; yani kenarını bir yere sürtmemeye özen gösterin; orası herhangibir zeminle temas için yapılmamıştır...[/quote]

Kullanıcı yorumlarına hep önem veririm. Tecrübelerini paylaştığın için çok teşekkür ederim. Henüz vaktim olduğundan ben michelinle ilgili takibe başlayayım. Kampanya indirim falan denk getiririsem kaçırmam. Yinede diğer markalarında artık kötü olduğunu düşünmüyırum. Bence artık belli bir seviye oluştu lastik konusunda.
Bozoklu66
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir