2001 Fabia 1.4 Comfort 1. Vites ve Geri Vites Sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2001 Fabia 1.4 Comfort 1. Vites ve Geri Vites Sorunu

İleti KIRIMLI » 24 Mar 2018, 00:21

Arkadaşlar Selamunaleyküm, aranıza yeni katıldım. Geçenlerde ilk arabamı aldım. 2001 fabia 1.4 Comfort 168 bin km de çokta memnunum. Acemiliği üzerimden atmak için mükemmel bir araç. Geri vitese geçişte sorunum vardı geceleri çalışıyorum boş yolda bu gece de çıktım ama garip bi sorun oldu. Normalde biraz zorlansam da (acemiliğime veriyordum bu zorlanmayı) 1. vitese sorunsuz geçiyordum fakat bu gece geri vitese bir iki kez geçebildikten ve bir kaç başarısız denemeden sonra aracım 1. vitese geçmemeye başladı. Hatta geri vites için üstten bastırarak 1. vvites konumuna getirdiğimde doğrudan 1. vitese geçmeye başladı. 2-3 saattir çıkıp çıkıp deniyorum yok normal şekilde 1. vitese geçmiyor sanki bir duvar var gibi takılıyor ancak geri vites yapar gibi bastırıp geçirince 1. vitese geçiyor. Burdan okuduğum bir kaç şeyi denedim iki kez debriyaja basıp bırakma, 2 ye atıp eri 1 e alma birebir bu sorunu da yaşayan yok gibi. Acaba önerileriniz var mı ?

Ve çok masraf çıkarır mı araç ? Kompitest raporu da yüzde 82 ydi şanzumanı almayalım kucağımıza

KIRIMLI
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil Hakkı
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 Comfort

İleti lostar58 » 24 Mar 2018, 10:57

Şanzımanın üstünde vites sustası var onda sıkıntı olabilir
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti KIRIMLI » 24 Mar 2018, 11:50

Hocam sabaha kadar bekledi normal 1.vitese geçiyor Ama gerçekten geri vites konusunda çok sorun yaşıyorum dik şekilde boştayken bastırıp sola yatırıp ileri almaya çalışıyorum geçmiyor az yatırıp geçirsem 1 e atıyor nasıl halledicem bilmiyorum
KIRIMLI
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil Hakkı
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 Comfort

İleti hetepe » 26 Mar 2018, 07:36

vites kolunun altındaki kısımdan olabilir, ''iyi bir usta'' ya gösterin, masraflı birşey olduğunu sanmıyorum.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,2

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir