2005 superb 1.9 tdi elegance tiptronik yakıt tüketimi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2005 superb 1.9 tdi elegance tiptronik yakıt tüketimi

İleti superbyunus » 13 Oca 2018, 12:38

herkese iyi forumlar.
skodanın tüm modellerini kullanmış bir kardeşiniz olarak sonunda gaza gelip skodanın amiral gemisine bindim. bindim binmesine de yakıt tüketimini aklım almadı. ankara keçiören de ikamet ediyorum, şehir içi yakıt tüketimim aşırı sakin kullanımıma rağmen 9-10 litre civarında, hatta 10 diyelim. aracı alırken ustalar çok beğendi motorunu vs. ama pompacı enjektör 1 ve 3 te biraz fazla işeme var demişti, zamanla tamiri gerekebilir demişti. acaba bununla mı ilgili yoksa değer normal mi emin olamadım. kullanıcı yorumlarınızı esirgemez yazarsanız sevinirim, saygılar.

superbyunus
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: yunus emre cabuk
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda superb 1.9 tdi elegance tiptronik

İleti teksamet » 14 Oca 2018, 00:53

superbyunus yazdı:herkese iyi forumlar.
skodanın tüm modellerini kullanmış bir kardeşiniz olarak sonunda gaza gelip skodanın amiral gemisine bindim. bindim binmesine de yakıt tüketimini aklım almadı. ankara keçiören de ikamet ediyorum, şehir içi yakıt tüketimim aşırı sakin kullanımıma rağmen 9-10 litre civarında, hatta 10 diyelim. aracı alırken ustalar çok beğendi motorunu vs. ama pompacı enjektör 1 ve 3 te biraz fazla işeme var demişti, zamanla tamiri gerekebilir demişti. acaba bununla mı ilgili yoksa değer normal mi emin olamadım. kullanıcı yorumlarınızı esirgemez yazarsanız sevinirim, saygılar.

syn yunus bey,

aracınız hayırlı olsun, bende ankara pursaklarda oturuyorum, skoda roomster 1.6 tdı kullanıcısıyım, aracım şehir içi abartı kullanımda bile 6.5 LT yi geçmiyor sakin kullanımda 5.8 civarında.

sizin aracınız 1.9 tdı 4 ileri şanzımanlı doğal olarak tork konvertörlü ve bundan dolayıdır ki tork konvertöründen %20 enerjiniz kayıp oluyor. ( yani kısaca motordan çıkan 1000 devir tekerleklere aktarılırken 800 devir e düşüyor. ) bu durumdan dolayı bir %20 kaybınız var,

2. durum ise aracı test ettirirken 1 ve 3 enjektör işemesinden bahsetmişsiniz, enjektör işemelerinde de aşırı yakıt tüketirsiniz, hatta motora ciddi zarar vermenizde mümkün,

bu video size ne demek istediğimi anlatır umarım

https://www.youtube.com/watch?v=bOrSh5QyuV4&t=32s

birde kış aylarında tdı araçlar daha fazla yakıt tüketir, mazot soğuk havalarda katılaşır ve yakıt verimli yanamaz.

kış aylarında kaliteli mazot almanızı tavsiye ederim, eurodiesel dedikleri katkılı serileri kullanın ki soğuk havalarda katılaşma az olsun.

umarım açıklayıcı olmuştur.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Arabanız: roomster

İleti superbyunus » 14 Oca 2018, 21:50

Ünal bey çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Enjektörleri Seçkin pompada baktirdim, sorun çıkmaz dediler ama yine bi bakayım ben. Forumlarda 7-8 litrelerden bahsediyorlar, otomatik superb kullanan biri ile kiyaslayabilsem bir fikir edincem. Bakalım çıkar belki biri. Saygılar
superbyunus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ottoman2017 » 22 Oca 2018, 20:50

Otomatik Superb kullanan arkadaşlar yakıt konusunda bilgi verirlerse çok makbul olacak. bende Ankara'da oturuyorum. Superb I kasa almayı düşünüyorum ancak yakıt konusunu bir açıklığa kavuşturamadım.
ottoman2017
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: YunusERKAN
Arabanız: superb

İleti superbyunus » 25 Mar 2018, 21:57

Sorun yok, verilen teknik değerler manuel için, otomatiklerin fabrika verisi 10 litre zaten. Yani sonuç olarak yakıt normal
superbyunus
Yeni Üye
Yeni Üye

Superb I (B5)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir