Marş Problemi- Marş bazen basmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Marş Problemi- Marş bazen basmıyor

İleti omurqarip » 15 Arl 2017, 05:44

Arkadaşlar bendede 91 model favorit var dün çalışıyordu araba gerçi marşı bi garipti yani sanki bi tur dönüp duruyor sonra gene marş basıyor ama çalışıyordu bugünde marş bi kere bile dönemiyor gösterge ışıkları gidip geliyor kontağı açınca normal yanıyor marş basınca garipsiyor kısık yanıyor

omurqarip
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömür KARİP
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Favorit

İleti selimtanas » 25 Arl 2017, 02:18

Geçmiş olsun. Olmuş olacak bu olsun, Allah beterinden saklasin. Bir de acizane fikrim, acı tecrübe ile sabit, aracın gövdesi ile akü eksi kutubu arasındaki kabloyu değiştirin. 40 yada 45 lik kablo ile değiştirin. Akünün artı ve eksi uçlarından marş dinamosuna 25 lik kablo çekin. Eksi uca gerek yok deselerde değiştirin. Çok ama faydasını görürsünüz. Ben aracıma start stop yaptım, akü sıfır marş dinamosu sıfır motor yeni yapılı ve bakımlı olmasına rağmen kış gelmeden önce üçüncü marşta ancak alırdı, kabloları değiştirdikten sonra şimdi Erzurumda -15 de (Bu yıl nedense Erzurum sıcak) çeyrek tur marşta alıyor. Bu sayede ne akü ne marş dinamosu nede diğer ilk çalışma elemanları yıpranmıyor.
selimtanas
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Selim Tanas
Nereden: Erzurum
Arabanız: Favorit 1990

İleti fthpl » 15 Nis 2018, 22:21

Evet dediğiniz işlemi yaptık. Herhalde zamanla şase kablosu özelliğini yitiriyor. 1 senedir marş çatur çutur, tek marş..

Yakın zamanda kontak termiği değiştim ve devam. Satamazsak bineceğim :)

40 liraya kontak termiği aldım, orjinali 115 e indiler bende 40 a yansanaii aldım ve şimdilik idare ediyorç

Favorit Kontağı Nasıl Değiştirilir ??

konu için çok sagolsunlar :)
Kullanıcı avatarı
fthpl
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fatih PALA
Nereden: İzmir
Arabanız: 2005 DOBLO 1.9 JTD

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi