Skoda Felicia 1.3 station wagon 2000 model

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Felicia 1.3 station wagon 2000 model

İleti Muhammedikbal » 07 Haz 2018, 00:58

Selamın aleyküm. 1.3 felicia 2000 model glxi station wagon aldım. Araç 160 binde. Hiç tüp takılmamış. Klima hariç en full olan modeli. Servis bakımlı tamamen. Değişen yok. Araç hakkında ki yorumlarınızı merak ediyorum. Sitenize yeni üye oldum saygılar sunarım. Araç üzerinde 4 adet çelik jant 4 adet orjinal kendi çelik jantları 4 adet yazlık 4 adet kışlık lastikleri var. Döşemeler çok iyi. Tüm elektronik aksam çalışıyor. İmamım haftalık bir gün iznim var o ara kullanacağım birde uzun yol izmire gidip geleceğim. Tüp attırmak istemiyorum. 90-110 arası hızlarda yakıt olarak beni üzer mi merak ediyorum

Muhammedikbal
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Gümüşhane
Arabanız: Felicia 2000 glxi sw

İleti cetins » 07 Haz 2018, 12:12

Aleykum selam hocam oncelikle yeni aracin kazasiz belasiz olur insallah .hayirli olsun.
Yakit tuketimi arabanin bakimina kullanim durumuna vs gore degsiir ama ortalama birsey soyliyeyim. Yakit fiyatlari degiskenlik gosterdiginden Turk lirasi cinsinden hesap yapmak yanlis olur . Onun icin litre olarak soyluyorum.uzun yolda ortalama 90 100 hizla giderken 100 km de 8 litre civari yakar sehir icinde 10-11 litre gibi yani kuruş olarak uzun yolda en az 45 kurus. Sehir icinde 60 kuruş civarinda. Lpgde bu rakam uzun yolda 25-30 kurus sehir icinde 35-40 kurus civari olur. Yillik yapacaginiz yola oranla hedap yaparsan lpg konusunda karar verebilirsin
cetins
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Çetin SARITAŞ
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Favorit

İleti Muhammedikbal » 07 Haz 2018, 16:02

Allah razı olsun hocam teşekkür ederim. Lpg taktırma düşüncem yok araba bakımlı bi araç tüm bakınları yetkili serviste yapılmış gümüş rengi derli toplu araç. Virajlarda denedim savrulma yapmıyor o konuda performansı şaşırttı beni. İnşallah kazasız belasız masrafsız kullanmak nasip olur
Muhammedikbal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cetins » 07 Haz 2018, 16:41

Madem Skodaya biraz yabancısınız Bir Tavsiyede bulunabilirim ,
Bu arabalar bildiğiniz üzre soğuk ülke arabası , Bizim memleketin sıcağını pek sevmezler,

Bir Gözünüz hararet ibresinde olsun :) İzmir sıcağında özellikle rampalarda çok sıkıştırmamak gerek bu arabaları,
birbirinize biraz alışana kadar Bir süre sabahları araba soğukken yağına ve suyuna bakın ,
Aklınıza takılan her türlü soruyu bu forumda cevaplayacak arkadaşlarımız var ,
Kazasız sürüşler
cetins
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Çetin SARITAŞ
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Favorit

İleti furunotr » 07 Haz 2018, 19:48

1,3 Combo mevcut 2001 model ve diğer özellikleri benzer; km. 145000 civarı; uzun yolda ise araç yüklüyken 90-100 km. arası 6-6,5 litre benzin sarfiyatı var...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti Muhammedikbal » 07 Haz 2018, 21:46

cetins yazdı:Madem Skodaya biraz yabancısınız Bir Tavsiyede bulunabilirim ,
Bu arabalar bildiğiniz üzre soğuk ülke arabası , Bizim memleketin sıcağını pek sevmezler,

Bir Gözünüz hararet ibresinde olsun :) İzmir sıcağında özellikle rampalarda çok sıkıştırmamak gerek bu arabaları,
birbirinize biraz alışana kadar Bir süre sabahları araba soğukken yağına ve suyuna bakın ,
Aklınıza takılan her türlü soruyu bu forumda cevaplayacak arkadaşlarımız var ,
Kazasız sürüşler

Çetin hocam ben erzurumluyum görev yerim de gümüşhane. İzmire bayramda eşimin ailesine gideceğimiz için sordum
Muhammedikbal
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir