AKS Kafası Değişti Ses Devam

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

AKS Kafası Değişti Ses Devam

İleti ErzeyOcti » 05 Tem 2018, 14:15

Merhaba,

2 gündür forumlardayım şimdi bir başka problem ve sanırım en pahalı olan sorunum bu ;

- Aracımla sola veya sağa doğru döndüğümde (gaza yüklendiğimde) gelen bir vuruntu sesi ve yavaş ve orta dönüşlerde TAK TAK sesi vardı,

ilk iş bi rotçuya gidip alt takım kontrolü yaptırdım (ama ne kontrol:/)

Rotçu? Arkadaş: Abi sıkıntı yok salıncak arka fişeklerin değişmesi gerekli dedi o esnada sanayide aracımı götürdüğüm bi usta vardı o da oraya geldi tesadüen aracın altına bakıp sol aks kafası sorunlu değişmesi gerek dedi ..

Neyse aldık parçaları değiştirdik ama 2 sorunum da hala devam ettiğini görünce diğer forumlar ve kendi forumumuz olsun biraz araştırdım;

*Bir kısmı rot rotil z rot diyor mantıklı gelmiyor açıkçası
*Bir kısmı amortisör üst bilya diyor
*Bir kısmı motor kulağı diyor
*Bir kısmı komple aksleri değiştir diyor.

Neyse aksleri değiştiren tanıdık ustanın yanına öğle arası uğradım aldım yanıma sorunu direkt tatbik etmesi için aynı vuruntu sesini duyunca dedi ki bi kasıntı var araçta bu darbe almış araçların şaselerindeki ayarsızlıktan kaynaklanır o yüzden çok parça değiştirsende çözemezsin dedi ve içime hiç sinmeden çıktım geldim.

SORUM ŞU ARKADAŞLAR: Benim aracım için ne alınmalı nasıl yapılmalı ki çözüme kavuşssun paradan geçtim artık. Almanların bu kadar kalitesiz arabası parçası varsa kimse fiata laf etmemeli bence..

Kullanıcı avatarı
ErzeyOcti
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Niyazi Çekiç
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Skoda Octavia Elegance A5

İleti hetepe » 06 Tem 2018, 09:30

Böyle çok usta gezer, çok masraf yapar ve zaman harcarsınız,
Aydoğdu VW, Yahya ustaya gidin, arabaya baksın, en net çözümü sunar...
googleden iletişim ve adres bilgisi bulabilirsiniz.
Kolay gelsin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,2

Octavia II (A5)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir