Fabia 1.4 16v yardım..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia 1.4 16v yardım..

İleti Featkurt » 17 Ağu 2018, 22:33

Merhabalar motor koruma kapagından alta dogru inen kalın bir hortum var bu ne işe yarıyor tam cozemedim bazı yerlerde krank hava filtresi borusu gibi birsey yazıyor cok parcacıya sordum bulamadım nerden temin edicez serviste 180tl fiyat verdiler.. nette cok arastırdım bulamadım bu borunun gorevi nedir ve tam ismi ne işe yaradıgını bilen yazabilirmi birde aracta rolanti dalgalanması oluyordu pcye bagladık herhangi bir arıza gostermedi benzin ve lpgde yapiyor bunu ustaya gosterdim hava tahliye valfin bozulmus dedi yenisini siparis ettik bakalım anlayan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim.

Featkurt
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Gürkan seker
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti teksamet » 18 Ağu 2018, 16:58

geçmiş olsun.
bende de fabia vardı, aynı durumla karşılaşmıştım. bir keresinde motor kapağını çıkartıp, tekrar taktığımda o minik hortumu takmayı unutmuşum; aracın rolanti dengeizliği gaz yememe gibi sorunları oldu, farkedip geri taktıştım hemen düzeldi. çok basit bir hortum parçası, herhangi bir hidrolik-pinomatikçi den alabilirsiniz, hortumdan ufak bir numune götürmeniz yeterli, ank. da olsanız size tam yerini söyerdim ama maalesef.

hortumu değiştirin düzelmez se birde hava çekvalf i gibi bir parça var, belkide onu da değiştirmek gerekebilir.

motorun çalışırken basınç farkından dolayı dengelemeyi sağlayan bir parça,

geçmiş olsun.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir