FELİCİAMDAKİ MOTOR PROBLEMİMİ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELİCİAMDAKİ MOTOR PROBLEMİMİ?

İleti feliciaZK » 06 Arl 2008, 00:51

KARDEŞ ÇOK SAĞOL ?PARDON Wink
SON SORUM AMA SADECE DÖRT BUJİDEN BİRİNİN AŞIRI YAĞLANMASI NE OLABİLİR

feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti adem aksu » 02 Şub 2009, 02:21

arkadaşlar ben bu konuya biraz geç değindim ama şunu söyleyim bu problemin sebebi buji transformatörü olabilir bobin arızalı ise ateşleme yapmadığı bujide isleme ve yağlama yapabilir benim başıma 2 kez geldi
adem aksu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti YıldırımOto » 03 Şub 2009, 01:23

Normal şartlarda mpı motora 82000 km'de bir şey olmaz.Ya hararet olayı yaşamışdır ya da anormal hor ve bakımsız kullanılmıştır.Bu aracı satmak va ya kullanmak senin bileceğin bir iş.Gereken yapıldıktan sonra uzun yıllar çok kilometre yapar.Satarken durumu anlatsan kimse almaz anlayan da bu masrafı fiyattan fazlasıyla düşer.Aracından memnunsan bakımını tamirini yaptırıp bin.
YıldırımOto
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cemo » 03 Şub 2009, 01:46

skoda değil mi toprağı kurusun............. conta yakar yağ yakar hararet yapar segman ister motor ister ben yavaş yavaş sıkılmaya başladım bu işten
cemo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 03 Şub 2009, 02:16

oda sizden sıkılmıştır hocam satın gitsin LOLTongue

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti tarik5r » 10 Oca 2018, 18:59

Bende de benzer sorun var, aracim 2000 model 1.3 glxi aracimin soldan 2. Buji yağlanıyor siyah zift gibi sanki kurum bağlamış. Diğerlerinde biley yok, araba düzde de, yokuşda da çekmiyor, benzinde de aynı tüpde de aynı ,araba zor çalılıyor, gaza basıyorum çok geç tepki verip gazı çok geç alıyor. Bazen vitesi 3den ikiye aldığımda devir birden düşüp araba istop ediyor, rolanti çok düşük, rolantiyi yükseltiyorum kaputu kapayıp yola çıktığımda rolanti eski haline geri dönüyor, ben nekadar yükseltsem kendi yine hemen düşüyor, bunlar bir araçda neden olur?
tarik5r
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Tarık özgür beşe
Nereden: Sakarya
Arabanız: Skoda felicia 1.3 glxi

İleti Serdar25 » 24 Eyl 2018, 21:30

Merhabalar arkadaşlar, ismim Serdar. Aracim 2000 model Skoda Felicia 1.3 GLXi Mpi Combi Safeline modeldir.

Aracımda çok tuhaf birkac sorunla karşı karşıyayım. Rolanti sorunu bende de var malesef . 1 haftadir Gazda veya benzinde 2000 devire geldiğinde aşırı şekilde silkeleme yapıyor (2 hafta önce tekleme yapıyordu şimdi ise teklemenin ötesinde ileri geri bir sarsıntı var) 2500 deviri geçince normale dönüyor 3000 devire gelirkende hafif teklemelerr oluşuyor. Vites boşa alıp gaz verirken de 2000 devirin üzerine çok zor çıkıyor ( ibre aşağı yukarı hareketler gosteriyor). Bir müddet gittikten sonra aracı stop ediyorum 10 dk civarı bekledikten sonra çalıştırıp sürdükten sonra ileri geri silkeleme sarsıntı yapmıyor fakat 2500-3000 devirde teklemeler takilmalar devam ediyor. Diğer bir sorun: Araç boşta iken veya fren yapınca stop ediyor. Geri viteste stop etme sorunu daha fazla. Başka bir sorun: 2. Veya 3. Viteste gazdan ayağımı cektigimde araç yığılma yapıyor bunu nasil anlatabilirim bilmiyorum. Ama en büyük problem ilk izah ettigim problem. Tecrübe ve fikirlerinize basvurmak istedim.

Istanbul Pendik'te ikamet ediyorum. Aynı sorunlarla karşılaşan var mi? sizce sorun ne olabilir? Bu civarda güvenilir bir usta var mıdır?
Serdar25
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.3 mpi 200 model combi safeline

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir