Sente

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sente

İleti Gardencanskodaci » 30 Kas 2018, 11:00

Değerli ustalarim yardım istiyorum.daha önce formaninconta yandigi içi. Kendim değiştim yine conta y andı degismisken triyel zincirinde değişin parçacı dişli üzerindeki zincir 6 bakla olacak dedi.ayni şekilde değiştim arabayı çalıştırdığı.arksdasa sibop ayarı da yaptırdım araba saat gibi çalışıyor sakirti sesi kesildi rampadan çıkmıyor araba çekiş hiç yok avans ayarı da yaptırdım.arkadasa motorcu kendisi .bana senin sente ayarı kaçmış dedi evin önüne çektim arabayı tekrar sokmeye karar Verdim karteli sente ye bakmaya yağı bosaltirken bide baktım ki yaga su karışmış yine Kapağı soktum uctane civatayi sokmayı unutmuşum gALİBAA çünkü sokerken gevsekti kapağı taslattirdim bu arada ustalarim kağıda sokmusken sente ayarını nasıl yaparım 1. Sibop aşağıda mi olacak nasıl yaparım bir de contayi tekrar kullana bilirmiyim

Gardencanskodaci
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Erdal demirbaş
Nereden: Zonguldak
Arabanız: Forman

İleti Gardencanskodaci » 30 Kas 2018, 11:05

Uctane civatayi tam sikmamisim
Ondan kaçırmış galiba motora suyu
Gardencanskodaci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cemokan » 30 Kas 2018, 15:38

9 kuralı var. 1 basıkken 8zi 2 basıkken 7 yi 3 basıkken 6 yı bu şekilde ya da bi skoda forum daha var orda bi arkadaş tablo atmış. Zamanda kazandırmakta ben ona göre yapmıştım. Bi bakıp deneyin bakalım.
cemokan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cem K
Nereden: Muğla
Arabanız: Skoda Favorit 136 L

İleti Gardencanskodaci » 30 Kas 2018, 17:40

Ustalarim daha ayrıntılı anlatacak yokmu silindir kapagkapani soktum pistonlar görünüyor treyel Zinciri ni dökmeden ayar yapabilirmiyim.yada Zi ciri sokup nasıl yapabilirim. Sente ayarını yardım edin bilgisi olan varsa
Gardencanskodaci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti selimtanas » 30 Kas 2018, 22:11

Bu işler aşırı uzmanlık ve el becerisi isteyen işler. Fazla malumatınız yoksa destek almanızı şiddetle tavsiye ederim.
Konu sanırım size yardımcı olacaktır.
favorit-forman/sente-ayari-t23923.html
selimtanas
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Selim Tanas
Nereden: Erzurum
Arabanız: Favorit 1990

İleti Gardencanskodaci » 01 Arl 2018, 07:31

Aynen soktuğum gibi taktim dişliler üzerindeki noktalar arası 6 bakla şeklinde
Gardencanskodaci
Yeni Üye