2000 dvirde calisma ve hafif gaz vermede ibreyi sona dayama

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2000 dvirde calisma ve hafif gaz vermede ibreyi sona dayama

İleti Cengizclk » 01 Mar 2019, 16:34

Sa araniza yeni katildim
2001 octavia 1.6 elegance benzin lpg li aracim var Aldığımdan bu yana gaz kelebeğinde problem yaşıyorum gaz kelebeğini yeniledim yalnız bir türlü araç dikiş tutmadı bir süre geçtikten sonra ayağımı gazdan çektiğim de kaçıncı viteste gidiyorsam gideyim araç Silkelen di hafif gaz verdiğimde 1.02 saniye geçtikten sonra tekrar toparlayıp gaz vermeye devam etti sanayiye gittim düzelttireyim aracı dedim sıfır aldım gaz kelebeğin arızalı olduğunu söylediler yenisiyle denedik aynı problemi tekrar yaşadık Aracın üzerinden çıkan üzerinde made in Germany yazan Wolswagen Marc’a gaz kelebeğini geri taktılar araç düzeldi dediler Yalnız araç şu an 2000 devirde çalışıyor gaz verdiğimde ayağımı gazdan çekmeme rağmen araç gaz ibresini sonuna kadar dayiyor Konuyla ilgili bilgisi olan lütfen yardımcı olsun

Cengizclk
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Cengiz çelik
Nereden: Kırşehir
Arabanız: 2001 A4 octavia elegance

İleti rstz16 » 01 Mar 2019, 23:41

eski araçlarda gaz pedalı telle karbüratöre bağlı olup kapış pompası silindire bir miktar benzin sevkedip pistonların artan hızının yaptığı vakumla kelebek açıklığı kadar hava ve orantılı benzin girer devir buna göre artar eksilirdi
şimdi ise teknoloji çok değişti
yakıt basıncı ,motor sıcaklığı,devir ,gaz pedal seviye sensorü gibi onlarca bilgi beyinde toplanıp hesaplanıp kelebeğe açı veriliyor
yetkili servis yada modelde uzman özel servisle çalışmalısınız
rstz16
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bursa
Arabanız: fabia mk1flash

Octavia I (A4)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir