KALKIŞLARDA GAZA BOĞULMA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KALKIŞLARDA GAZA BOĞULMA

İleti TOKATLI » 19 Mar 2019, 09:43

95 model skoda felicia hacbek aracım var. Araba ilk kalkışlarda gaza boğuluyor.Yakınlarda gaz telim kopmuştu. Taktırırken ustama sordum araba çekmiyor gaza boğuluyo dedim. Gaz ayar vanasından ayar yaptı. Araba bildiğiniz canavar oldu. Hiç daralmadan kalkıyo kendini öne atıyordu. Sürüş zevki okadar güzeldiki.Fakat 2gün sonra ayar geri bozuldu kendiliğinden Ustaya tekrar gittim gaz ayar vanası bozulmuş olabilir LPG ustası bi baksın dedi. Vanayı değiştirdim. Ayar yaptırdım o performans yine yok. Neden olabilir sizce o performansı gördükten sonra arabanın sürüşünden hiç zevk alamıyorum Yardımlarınızı bekliyorum

TOKATLI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut Emirhan
Nereden: Tokat
Arabanız: Skoda felicia hecbek

İleti TOKATLI » 19 Mar 2019, 11:30

TOKATLI yazdı:95 model skoda felicia hacbek aracım var. Araba ilk kalkışlarda gaza boğuluyor.Yakınlarda gaz telim kopmuştu. Taktırırken ustama sordum araba çekmiyor gaza boğuluyo dedim. Gaz ayar vanasından ayar yaptı. Araba bildiğiniz canavar oldu. Hiç daralmadan kalkıyo kendini öne atıyordu. Sürüş zevki okadar güzeldiki.Fakat 2gün sonra ayar geri bozuldu kendiliğinden Ustaya tekrar gittim gaz ayar vanası bozulmuş olabilir LPG ustası bi baksın dedi. Vanayı değiştirdim. Ayar yaptırdım o performans yine yok. Neden olabilir sizce o performansı gördükten sonra arabanın sürüşünden hiç zevk alamıyorum Yardımlarınızı bekliyorum
Aracım karbüratörlü
TOKATLI
CLASSIC
CLASSIC

İleti rstz16 » 19 Mar 2019, 22:42

karbüratör ve gaz kelebeginde sıkıntı yoksa ya gaz valfi tam açmayıp yeterli gaz emilemiyor veya gaza geçildiğinde benzin valfi tam kapatmayıp hem gaz hem benzinle motor boğuluyor olabilir
valf bobinlerinin yerlerine düzgün geçmiş olmasına ayrıca kablo bağlantılarında kopuk ve oksitlenme olmamasına dikkat edin
buralardan sonuç çıkmazsa regülatör e bakilabilir
rstz16
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Reşat UZ
Nereden: Bursa
Arabanız: fabia mk1

İleti TOKATLI » 20 Mar 2019, 08:09

Arabayı benzinde kullanmıyorum benzinde çalışmıyo. Ama gaz gelişiyle alakalı. Aynı ustaya bugün tekrar götürdüm ogünkü ayarı yapamadı
TOKATLI
CLASSIC
CLASSIC

İleti TOKATLI » 07 Nis 2019, 10:28

Arabadaki bu sorunu bulamadılar birtürlü. Bujiler, buji kabloları, yağ, lpg musluğu, gaz ayarı hepsini yaptırdım. Olmuyor araba gaz yemiyo anlamadım gitti
TOKATLI
CLASSIC
CLASSIC

İleti Ensar56 » 10 Nis 2019, 13:58

İlk önce benzinde çalıştırman gerek eyer benzindede yaparsa sorun karbüratörde demek eyer gene yapıyorsa o zaman ya ateşleme sisteminde sorun var yada lpgde
Ensar56
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İshak altinisik
Nereden: Siirt
Arabanız: Favorit

İleti phenomx3 » 09 Haz 2019, 13:04

gaz beynin ne marka ve kaç senelik. ömrünü tamamlamış olabilir. sırasıyla ateşleme sistemin parçalarından birinde yada karbüratörde de olabilir. anlayan bir ustaya gösterin. iyi bir karbüratörcü daha iyi olur
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir