Fren sertliği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fren sertliği

İleti HTPower » 14 Kas 2018, 14:16

Arkadaşlar merhaba,

Fabia1 abs olmayan versiyonlarda fren sertliği normal mi aldığımdan beri o şekilde fren pedalı biraz sert sizde durumlar nasıl bir anormali var ise ustama danışayım,

Saygılar

HTPower
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Yavuz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1 1.2 HTP

İleti hetepe » 14 Kas 2018, 15:16

bunun birden fazla nedeni var...
1- fren balataları eski ve sertleşmiş, yenilenmeli.
2- fren hidroliği özelliğini kaybetmiş...eskisi boşaltılıp, yenisi konulup, havasının alınması gerekli.
3- değişen balatalar nedeniyle disk ve kampanalar da tornalanmalı.

50-100 km kullanım sonrasında alışan balatalar ile fren normale döner.
Kolay gelsin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,2

İleti Denizalp » 15 Haz 2019, 13:17

Bende böyle bir durum vardı, westinghouse'da sıkıntı varmış, ciddi tehlikeli hale gelmişti frenler.
2 defa değiştirdim, ilkinde İstanbul - Kaynarca'daki ustamda çıkma bir westinghouse ile. Kısa süre sonra maalesef o da arızalandı.
İkinci seferde Aykan - Maltepe'de orjinal sıfır ile değiştirdim, o zamandan beri sorun yok.
Denizalp
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozgursbs » 27 Haz 2019, 18:47

Denizalp yazdı:Bende böyle bir durum vardı, westinghouse'da sıkıntı varmış, ciddi tehlikeli hale gelmişti frenler.
2 defa değiştirdim, ilkinde İstanbul - Kaynarca'daki ustamda çıkma bir westinghouse ile. Kısa süre sonra maalesef o da arızalandı.
İkinci seferde Aykan - Maltepe'de orjinal sıfır ile değiştirdim, o zamandan beri sorun yok.

kaynarca da hangi ustaya gidiyorsunuz?Bende kaynarca da oturuyorum.Memnun iseniz bende o ustaya göstereyim
Kullanıcı avatarı
ozgursbs
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: fabia choice (101)

İleti Denizalp » 06 Tem 2019, 20:32

ozgursbs yazdı:
Denizalp yazdı:Bende böyle bir durum vardı, westinghouse'da sıkıntı varmış, ciddi tehlikeli hale gelmişti frenler.

kaynarca da hangi ustaya gidiyorsunuz?Bende kaynarca da oturuyorum.Memnun iseniz bende o ustaya göstereyim

Kaynarca Otomotiv'de İsmail Usta var. Uzun zamandır bakım yaptırıyorum ona, işçiliği, ilgisi ve muhabbeti iyidir. Tavsiye ederim.
Denizalp
CLASSIC
CLASSIC

Fabia I (Mk1 / 6Y)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir