Favorit Jikle Sürekli Devrede

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit Jikle Sürekli Devrede

İleti favorit46 » 26 Haz 2019, 08:59

Skoda Favorit aracımın jiklesi bazen kırmızı ışıkta durduğumda falan devreye giriyordu. Daha sonra biraz gaz verince tekrar devreden çıkıyordu.
Bugün itibariyle sürekli devrede, ne yapmam lazım? Jikleyi kendim iptal edebilir miyim, nasıl?
Sağolun.

favorit46
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BOZCAN
Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: Skoda Favorit 135LX

İleti sainz » 27 Haz 2019, 12:14

favorit46 yazdı:Skoda Favorit aracımın jiklesi bazen kırmızı ışıkta durduğumda falan devreye giriyordu. Daha sonra biraz gaz verince tekrar devreden çıkıyordu.
Bugün itibariyle sürekli devrede, ne yapmam lazım? Jikleyi kendim iptal edebilir miyim, nasıl?

Sağolun.

Kirden dolayı takılıyor olabilir.
Bir de jikleye sıcak suyu ulaştıran hortum veya borularda tıkanıklık olabilir.
Favorit' in karbüratöründen anlayan bir ustaya göstermenizi tavsiye ederim.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti phenomx3 » 06 Tem 2019, 10:33

SAİNZ A KATILIYORUM. BENİM ARACI ALDIĞIMDA AYNISI BAŞIMA GELDİ. ARAÇ ISINDIKTAN TERMOSTAT AÇTIKTAN SONRA BÜTÜN HORTUMLARI KONTROL EDİN. HEPSİ SICAKSA JİKLE HORTUMUNU DA KONTROL EDİN. JİKLEYE GİREN YER TIKANMIŞ SU GİTMİYORDU. KARBÜRATÖRCÜ UĞRAŞ UĞRAŞ ZOR AÇMIŞTI. ANTİFİRİZSİZ KULLANMAKTAN TIKANMIŞTI. BİR DE JİKLENİN YAYI VAR ONU DA KONTROL EDİN ÇIKMIŞ OLABİLİR.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti rstz16 » 09 Tem 2019, 09:18

Aracınız ve jikle hakkında bilgim yok
otomatik ve manüel jikle lerin olduğunu biliyorum
manueller elle açılıp kapatılıyor
otom.ise(tofaş grb.)soğukta çift gaz basımıyla kapanıp ısınınca tek gaz darbesiyle açılıyordu
ve karbüratöre gelen su hortumları vardı buraya ulaşacak sıcak suyun benzinin daha iyi yanmasına yarayacağını düşünür jiklenin de otomatik nasıl çalışabileceğini merak ederdim
bilgisi olan aydınlatır konuyu biraz daha açarsa problemi olan arkadaş sorununu çözebilir
rstz16
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Reşat UZ
Nereden: Bursa
Arabanız: fabia mk1

İleti Emrullah58 » 11 Tem 2019, 08:57

ısı müşürünü değiştir her şey düzelir.
Emrullah58
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Emrullah Alkaşı