Kalorifer

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kalorifer

İleti Erdaltozar » 21 Eyl 2019, 15:19

Kaloriferim isitmiyo ufleme super yardimci olurmusunuz

Erdaltozar
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Erdal tozar
Nereden: Sakarya
Arabanız: Skoda favorit135l

İleti sainz » 24 Eyl 2019, 10:33

Kalorifer peteği tıkanmıştır. Musluğunun da kontrol edilmesi gerekir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti Yusufdemirtas » 25 Eyl 2019, 10:02

Yorum için teşekkürler hocam benimde ısıtmıyor. Rehber oldunuz.
Yusufdemirtas
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yusuf DEMİRTAŞ
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Favorit

İleti ToprakA » 29 Ekm 2019, 14:51

Yeni konu açmayayım burdan sorayım ben de. Benim de ısıtmıyor. Peteği söktüm önce kireç çözer diye karbonat-sirke karışımıyla sonda işe yaramadığını düşündüğüm için porçöz ile içini iyice çalkaladım. Biraz pas vs. aktı ama çok da bişey çıkmadı peteğin içinden. Musluk kısmında aç-kapa yapabileceğim bi mekanizma yok, daima açık durumda. Peteğe hem giren hem çıkan boru gayet ısınıyor ama ne yaptımsa içeriye buz gibi üflüyor. Kalorifer kapalıyken önden rüzgar geldiği zaman motorun sıcağı içeriye geliyo menfezlerden ama kaloriferi o durumda dahi açınca buz gibi üflüyor.

Denediklerim;
Petek söküldü temizlendi
Kaputtaki ızgaradan soğuk hava çekmesin diye kapatıldı
İçerideki sıcak-soğuk ayarı dışarda işlevini yerine getiriyor mu diye kontrol etmek istedim, dışarıdaki mekanizması da hareket ediyor ama motorun içinde çalışıyor mu nasıl kontrol ederim bilmiyorum.

Herkes bakır petek diyor ama bana petekten gibi gelmediği için aceba petek mi diye 250-300tl lik bi petek alıp deneyecek durumum yok. Mümkünse ucuz önerilere açığım :)
ToprakA
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ahmet Toprak
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir