seyir halinde sıcak araç cam buharlaşması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

seyir halinde sıcak araç cam buharlaşması

İleti acemicollettion » 01 Arl 2019, 22:11

öncelikle selamın aleyküm aranıza yeni katıldım 2004 octavia collettion plus araç aldım 1 ay kadar oldu kalorifer de klimada çalışmakta lakin ön cam buharlaşıyor hemde araç ısındıktan sonra torpido parlatıcısı kullanılmadı temiz ızgaraları temizledim econ modda da normal klimada da sıcak üfledikten sonrada yağlı buhar oluşuyor araç su eksiltmiyor petek kaçırır dediler bir anlam veremedim petek değişecekse maliyeti nedir sökümü nasıl bilen var mı ön konsol komple sökülecek diyen de oldu sadece torpido ve teyp olan yer sökülecek diyen de oldu şimdiden teşekkürler

acemicollettion
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Hüseyin Özçelik
Nereden: Amasya
Arabanız: octavia

İleti rexetce21 » 02 Arl 2019, 15:43

aracın dışardan hava almasına özen gösterin paneldeki iç sürkülanyonu dışardan alacak şekilde değiştirin sorunun çözülecektir.
rexetce21
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ali Tohma
Nereden: Hatay
Arabanız: Fabia 2004 1.4 16v class special

İleti acemicollettion » 02 Arl 2019, 21:12

ustam denedim o şekilde de düzelme olmadı
acemicollettion
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti acemicollettion » 04 Arl 2019, 20:37

ustalarım nasıl sökülür edilir civarda bu kalorifer peteği temini nasıl olur koca forumda bilen yok mu
acemicollettion
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti phenomx3 » 11 Arl 2019, 21:14

Sorununuzun kaynağını bulunca çözülecektir ama. Buharlaşma ya karşı pratik bir bilgi duymustum ve uyguladım. İşe yarıyor. önce cami temizlleyin güzelce silin Sonra süngeri sabunla bolca köpürtup cami köpükle kaplayın. . kendi kendine köpük kaybolacak. Sonrasında baya bir süre buharlaşma yapmıyor. Ben forman aracımda kışın aracı calistirdigim anda fani açarım buhar yapmaya fırsat vermem.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir