Fabia Direksiyon Pompası Yerine Astra Pompası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Direksiyon Pompası Yerine Astra Pompası

İleti ozgurcelen » 30 May 2020, 12:30

Arkadaşler Merhaba,

Fabiamı satalı çok uzun bir süre oldu ama, açtığım Fabia Direksiyon pompası konusu üzerinden çok fazla arkadaş bana yazmış. ( hatta çoğu konu yüzünden siteye üye olmuş :)

Fabia ' ya astra pompasını Bostancı Oto Sanayideki KOÇ Torna da ismini hatırlamadığım bir usta önerdi ve taktı. O taktığı günden itibaren 1.5 yıl boyunca o pompa ile aracı kullandım ve en ufak bir sıkıntı yaşamadım. tabi 1.5 yıl sonra aracımı satarak hyundai i30 aldım.

Tabi mevcut orjinal fabia pompasını 3 kere aynı firma tamir etti ve en sonunda pes ettikleri için astra pompasına döndüler. astra pompası kullanma amacı da tamamen fabi pompasının yuvasına tam oturması. başka bir sebebi yok. eğer oraya oturan farklı bir pompa var ise siz de deneyebilirsiniz. sadece elektroservo kullanamıyorsunuz ama bence hiç gerek yok. çünkü o dönemde orjinal takımı bile 3 bin liraydı.

ulaşmak isteyen arkadaşlar mail adresime mail atabilir. ozgurrcelen@gmail.com

teşekkürler,

ozgurcelen
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Özgür Çelen
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 Elegance

İleti varadin » 26 Ağu 2020, 13:45

Merhaba Özgür Bey;
Kaç model Astra'nın pompasını kullandınız. Hangi kasanın. Benim sadece kış günleri sıkıntı yapıyor o da ilk çalıştırmada tekrar kontağı kapatıp açıyorum. Normale dönüyor.
varadin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: varadin yumer
Nereden: Bursa
Arabanız: Fabia 1

Fabia I (Mk1 / 6Y)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir