2012 OCTAVİA ALARM SİRENİ VE ÖN PARK SENSÖRÜ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2012 OCTAVİA ALARM SİRENİ VE ÖN PARK SENSÖRÜ

İleti fatihatamer » 22 Haz 2020, 13:10

Merhabalar sayın forum üyeleri,

Aracım 2012 model octavia 1.6 TDI Elegance CR. Aracımın kapıları kilitlerken ve açarken çıkan bip sesi tamamen gitti ve alarm devreye girdiğinde sireni ötmüyordu. İnternette yabancı forumlara bakarak alarm sireninin pilinin bittiğini ve pilinin değişmesinden sonra normal şekilde çalışmaya devam edeceğini ve lokasyonunun da sağ ön çamurluğun içinde olduğunu öğrendim. Parçayı söktüm. Pilini değiştirdim fakat alarm sireni yine çalışmadı. Acaba beyinde oluşan arıza kodunu silip denemem mi gerekiyor. Bu konu hakkında bilgisi olan ya da daha önce bu işlemi yapan-yaptıran biri varsa yardımcı olabilirse çok memnun olurum.

Bir diğer sorum ise, bir sitedeki ilanda octavia 2012 aracın ilanına denk geldim. Araçta ön tarafta da park sensörü olduğunu gördüm. Araç benim aracımla aynı pakete sahip hiçbir farkı yok. Acaba kendim sensör alıp ön tampona taksam park sensörü beyninde bu sensörleri takacak boşluk bulabilir miyim? Ya da park sensörünün lokasyonu nerede söküp kendim bakabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Keyifli sürüşler dilerim.

fatihatamer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih ATAMER
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Octavia Elegance A6 1.6 TDI Bluemotion

Octavia II (A5)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir