arka silecek arızası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arka silecek arızası

İleti mhulusiacar » 31 May 2020, 11:38

Selamunaleykûm arkadaşlar,
süperb 2016 prestij arabam var.
Geçenlerde arka silecek dönmedi, ama fiskiyesi çalışıyordu. Aynı gün nasıl olduysa çalıştı.
Daha sonra ise hiç dönmedi, fiskiye çalışıyor.
Sigortasına baktım sağlam. arka bagaj döşemesini sökmeden bir fikir alayım dedim.
Başına gelen bir arkadaş varsa fikir verebilir mi?
Şimdiden teşekkürler.

mhulusiacar
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: hulusi acar
Nereden: Konya
Arabanız: süperb

İleti phenomx3 » 31 May 2020, 13:08

Benim forman da aynısını yapıyordu motor çalışıyor arada bir dönüyordu bazen. Sonra hiç dönmedi. Silecek motorunun dişlileri kırılıyor ondan yapıyor böyle. Sizin araç farklı olsada Sonuçta benzer şekilde çalışıyorlar. Motorunuz çalışıyormu bakın ses geliyor ama döndürmuyorsa muhtemelen plastik dişli kırılmıştır
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti mhulusiacar » 31 May 2020, 13:47

motordan ses gelmiyor, dönmüyor.
mhulusiacar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mhulusiacar » 24 Haz 2020, 09:42

mhulusiacar yazdı:Selamunaleykûm arkadaşlar,
süperb 2016 prestij arabam var.
Geçenlerde arka silecek dönmedi, ama fiskiyesi çalışıyordu. Aynı gün nasıl olduysa çalıştı.
Daha sonra ise hiç dönmedi, fiskiye çalışıyor.
Sigortasına baktım sağlam. arka bagaj döşemesini sökmeden bir fikir alayım dedim.
Başına gelen bir arkadaş varsa fikir verebilir mi?
Şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar, bagaj kaplamasını ve silecek motorunu zarar vermemek için oto elektrikçisine söktürdüm. motoru açtım, içine su kaçmış ve küf yapmış. motora laptop şarjı ile elektrik verdim çalışıyordu. içini güzelce tinerle temizleyip çalışan kısımları gress yağı ile yağladım. yerine taktık, çalıştı.
biraz cesaretiniz var ise bagaj kaplaması geçmeli, bir tornavida ile tek tek açabilirsiniz. ben tecrübem olmadığı için kendim açmadım.
silecek su sistemi hareketli bir kısım ile motorun içinden geçiyor. EĞER FISKIYE TIKALI İSE FAZLA ZORLAMAYIN, SU MOTORA KAÇIYOR. BU HATAYI BEN YAPMIŞTIM, O YÜZDEN BUNLAR BAŞIMA GELDİ.İNCE BİR TEL YADIMIYLA UCU TEMİZLEYİN. MÜMKÜNSE SU KULLANMAYIN METAL KISIMLARDA KÜF YAPIYOR.
Eklentiler
silecek2.jpg
silecek1
silecek1.jpg
silecek2
mhulusiacar
Yeni Üye
Yeni Üye

Superb