2001 Fabia 1.4 MPI Ani Direksiyon Sertleşmesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2001 Fabia 1.4 MPI Ani Direksiyon Sertleşmesi

İleti Rodello » 15 Şub 2020, 00:40

Merhaba, 2013 yılında felicia ile başlayan maceramın ardından 2020 de aldığım fabia ile foruma geri dönmüş bulunmaktayım. Öncelikle herkese selamın aleyküm,

Aracı dün satın aldım. Direksiyon sertleşmesinin kronik bir problem olduğunu bilmiyordum. Fakat aracı çok sevdim o yüzden gülü seven dikenine katlanır misali binmeye devam edeceğim.

Benim aracımın direksiyonu ani manevra denemelerinde çok sertleşiyor. Yani allah korusun yolda önümüze bir şey çıksa ani manevra yapmak istesek direksiyon tam anlamıyla izin vermeyecek. Akü'de ki sigorta kutusuna baktırdım, sorun yok. Hatta direksiyon pompasına elektrik veren sigortaları değiştirdim. Sorun devam ediyor. Ek olarak akü kutusunu söküp hidrolik yağına baktım, yağ tertemiz ağzına kadar dolu duruyor. Geriye 2 şey kaldı;

-Açı sensörü
-Direksiyon pompası

Şimdi bu sorunu yaşayan arkadaşlar, sizden ricam bu sorunla ilgili tavsiye ettiğiniz İstanbul anadolu yakası civarı ustalar var mı? Tecrübelerinizin güncel durumunu benimle paylaşır mısınız? Çünkü okuduğum kadarıyla kimisi opel pompası ile değiştirmiş, kimisi sigorta değiştirmiş düzelmiş, kimisi sensörle düzeltmiş, kimi öyle kullanmayı kabul etmiş öyle kullanıyor. Fakat ben bu problemi düzeltmeden araçtan zevk alamam.

Tecrübelerini paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.

Rodello
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mustafa Sevilmiş
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia

İleti fatihatamer » 21 Şub 2020, 08:06

Merhabalar,

Aracınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın. İstanbul Anadolu yakasında Pendik Velibaba sanayi sitesinde Lider otomotiv Musa usta var. Çok iyi bir ustadır. Çok ilgili ve skoda araçların piridir. Oraya gidebilirsiniz. İletişim bilgisi: 0542 335 31 75
fatihatamer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih ATAMER
Arabanız: Octavia Elegance A6 1.6 TDI Bluemotion

İleti ozgurcelen » 30 May 2020, 12:27

merhaba,

sırf pompa yüzünden sıkıntı yaşayan arkadaşların derdine bir nebze derman olmak için tekrar foruma geldim. ben daha arızayı gideren bir usta görmedim. ama astra pompası birebir fabia pompası ile uyumlu. sadece hidrolik olarak kullanıyorsunuz ve çok rahat ediyosunuz. elektro servo direksiyonlar sıkıntılı. tamir ettirseniz bile tekrar aynı şeyi yapacaktır. ben 1.5 yıl astra pompası ile fabiamı kullandım hiçbir sıkıntı çekmedim.
ozgurcelen
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Özgür Çelen
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 Elegance

İleti musti038 » 07 Tem 2020, 12:44

ARIZA YAKMIYORMU ASTRA POMPASIYLA
musti038
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Korkmaz