2008 OCTAVİA ELEGANCE KATLANIR AYNA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2008 OCTAVİA ELEGANCE KATLANIR AYNA

İleti fatihatamer » 05 Arl 2019, 09:10

Merhabalar bugün aranıza yeni katıldım. 2008 model octavia elegance 1.6 FSI sahibiyim. Aracımı 1.5 ay önce aldım. Ufak tefek eksiklerini tamamlıyorum. Tecrübeli octavia sahiplerine danışmak istediğim konular var.

1-) 2008 Octavia elegance 1.6 FSI modelinde katlanır ayna özelliği var mıdır?
2-) Aracımın ön konsoldaki uyarı sesi çok az çıkıyor (Sinyal verildiğinde tık tık sesi ya da farları açık unutup sürücü kapısı açıldığındaki farlar açık polifonik sesi az geliyor. Bu parçayı değiştirmem gerekiyor mu yoksa sesi arttırmanın bir yolu var mıdır?
3-) Aracın orijinal kendi radyosunda müzik dinlerken ses bir anda maksimuma çıkıyor. Bunu nasıl çözebilirim?
4-) Benzinli octavialarda motor kaput keçesi fabrika çıkışında araca takılmıyormuş. Bu bir sorun teşkil eder mi? Kaput keçesi alıp takmam gerekir mi?
5-) Aracımda LPG var ve aracın bujilerini değiştireceğim. Bir yerde araçta LPG varsa yeni takılacak bujilerin tırnak aralıklarını %20 oranında (mesela tırnak aralığı 1 mm ise 0.2 mm kısaltıp tırnak aralığını 0.8 mm yapmak gibi) kısaltın daha performanslı çalışır diye okudum. Bunun doğruluk payı nedir?

Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar ileride sorum olursa yine naçizane fikirlerinize başvurmak isterim.

Herkese iyi günler dilerim.

fatihatamer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih ATAMER
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Octavia Elegance A6 1.6 TDI Bluemotion

İleti konyali1977 » 05 Arl 2019, 16:38

Selamun aleykum
Bende araniza octavia alarak katildim.
Kusura bakmayin buraya yaziyorum ama bana birisi yeni bir konuyu nasil ve nerde acabilecegimi yaza bilirmi ?

Abdullah
konyali1977
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Abdullah Ekinci
Nereden: Konya
Arabanız: 2004 Octavia Elegance

İleti fatihatamer » 09 Arl 2019, 07:40

Aleyküm Selam Abdullah Bey,

Hoş geldiniz. Aracınız hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanın.

Yeni konuyu aşağıdaki adımları takip ederek açabilirsiniz. Aracınızın modelini bilmediğim için afaki bir örnek vereceğim.

Ana Sayfa -> Octavia -> Yeni Başlık şeklinde tıklayarak yeni konu açabilirsiniz. Ayrıca Octavia adımından sonra Octavia I, Octavia II, Octavia III (Araç modeliniz neyse) şeklinde ilerleyip yeni konuda açabilirsiniz.

İyi günler dilerim.
fatihatamer
CLASSIC
CLASSIC

İleti konyali1977 » 10 Arl 2019, 13:55

Fatih bey

Çok teşekkür ederim..

Aracım Octavia A4 2004 kasa
konyali1977
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Abdullah Ekinci
Nereden: Konya
Arabanız: 2004 Octavia Elegance

İleti Bohachan » 28 Tem 2020, 15:54

fatihatamer yazdı:Merhabalar bugün aranıza yeni katıldım. 2008 model octavia elegance 1.6 FSI sahibiyim. Aracımı 1.5 ay önce aldım. Ufak tefek eksiklerini tamamlıyorum. Tecrübeli octavia sahiplerine danışmak istediğim konular var.

2-) Aracımın ön konsoldaki uyarı sesi çok az çıkıyor (Sinyal verildiğinde tık tık sesi ya da farları açık unutup sürücü kapısı açıldığındaki farlar açık polifonik sesi az geliyor. Bu parçayı değiştirmem gerekiyor mu yoksa sesi arttırmanın bir yolu var mıdır?
3-) Aracın orijinal kendi radyosunda müzik dinlerken ses bir anda maksimuma çıkıyor. Bunu nasıl çözebilirim?
4-) Benzinli octavialarda motor kaput keçesi fabrika çıkışında araca takılmıyormuş. Bu bir sorun teşkil eder mi? Kaput keçesi alıp takmam gerekir mi?
5-) Aracımda LPG var ve aracın bujilerini değiştireceğim. Bir yerde araçta LPG varsa yeni takılacak bujilerin tırnak aralıklarını %20 oranında (mesela tırnak aralığı 1 mm ise 0.2 mm kısaltıp tırnak aralığını 0.8 mm yapmak gibi) kısaltın daha performanslı çalışır diye okudum. Bunun doğruluk payı nedir?

Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar ileride sorum olursa yine naçizane fikirlerinize başvurmak isterim.

Bu konuya 1 senedir hiç cevap gelmedi mi?
Son durum nedir?
Bohachan
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti fatihatamer » 29 Tem 2020, 12:14

Bohachan yazdı:
fatihatamer yazdı:Merhabalar bugün aranıza yeni katıldım. 2008 model octavia elegance 1.6 FSI sahibiyim. Aracımı 1.5 ay önce aldım. Ufak tefek eksiklerini tamamlıyorum. Tecrübeli octavia sahiplerine danışmak istediğim konular var.

Bu konuya 1 senedir hiç cevap gelmedi mi?
Son durum nedir?

1-) Maalesef katlanır ayna özelliği yok.
2-) Sesi arttırmanın bir yolu yok. Parçanın değişmesi gerekiyor. Çıkma parça bulamadım.
3-) Radyonun ayarlarında açılıştaki ses seviyesinin ayarlandığı bir bölüm var. Orayı kurcalarken sesi en üst düzeye almışım. Ayarladım tekrar sıkıntı yok.
4-) Evet fabrika çıkışında yok. Soğuk kış şartlarının hakim olduğu bölgelerde kullanmak motorun çabuk ısınması ve lpgye çabuk geçilmesi yönünden fayda sağlayacağı için mantıklı diye düşünüyorum. İstanbul'da yaşadığım için ihtiyaç duymadım.
5-) BOSCH marka performans serisi bujiler kullanarak bu sorunu da çözdüm. Belki fabrika çıkışlı bu bujilerin tırnak aralığı kısadır bilmiyorum.

Sorularımın cevaplarını bu şekilde buldum. Bu forum maalesef çok canlı forum değil. Bazı soruların cevaplarını rahatlıkla bulunabilirken bazıları böyle 1 sene bekliyor :)
fatihatamer
CLASSIC
CLASSIC

Octavia II (A5)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir