İlk marşta 3-5 sn vuruntu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İlk marşta 3-5 sn vuruntu

İleti cemokan » 12 Eyl 2020, 16:42

Herkese merhaba. İşlerinizde hayırlar olsun.
Arabamı bi bakıma sokayım dedim. Baskı disk, sağ ön iç aks, radyatör, ön fren hortumları en son yağı ve filtresi ve suyu değişti.
Arabada şuan ilk marşta vuruntu olmaya başladı buna binayen yağ ışığı yanıyor
Daha önce başıma bi olay geldi forumda hatta konusu mevcut ses aynı ses sanırım yine kol yataktan gelmekte. Bakım öncesi böyle bişi yoktu. Filtreden şüphe ermekteyim. Autopars marka taktık. Yağ 15 w 40 petrol oficisinin sizce olabilirmi

cemokan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cem K
Nereden: Muğla
Arabanız: Skoda Favorit 136 L

İleti sersefil » 14 Eyl 2020, 20:50

Hava filtresi değişince yakıt hava karışımı değişmiş olabilir yada buji kabloları tam oturmamıştır başıma geldi aynı sorun buji kablosu tam oturmamış araba 3 piston çalışıyormuş takınca düzeltmişti
sersefil
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir
Arabanız: favorit lx

İleti Husmese » 15 Eyl 2020, 09:38

Merhaba
Sadece ilk marştamı yapıyor yoksa her marş basıştamı yapıyor
Marş motoru gevşek olabilir yerinde civataları gevşek olabilir yada marş motoru yerine tam oturmamış olabilir
İnsan evrende gövdesi kadar, değil gönlü kadar yer kaplar.ORHAN KEMAL
Husmese
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İsmail kazmacı
Nereden: Bolu
Arabanız: Favorit glx

İleti cemokan » 18 Eyl 2020, 10:21

Cevaplar için teşekkürler. Sade uzun süre çalışmadan durum örneğin sabah ilk marşta yapmaktaydı dünden önceki gün sanayiye götürdüm. Düşündüğüm gibi yağ filtresini değiştirdik. Dün sabah bastım bi problem yok gibi idi ses olmadı ışık hemen söndü. Bugün sabah bastım yağ ışığı hemen söndü lakin hafifte olsa bi iki sn vurma sesi oldu gibi ya bilmiyorum. Sanırım kol yataklarda değişecek
cemokan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cem K
Nereden: Muğla
Arabanız: Skoda Favorit 136 L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir