YOKUŞ PROBLEMİ (OCTAVİA 2006 )

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YOKUŞ PROBLEMİ (OCTAVİA 2006 )

İleti Olgun » 21 Eyl 2020, 00:20

Merhaba,
Aracım 155.000 km de otomatik lpgli

Aracımda yokuşta çekiş problemi yaşıyorum. Araç bilgisayara bağlandığında hiçbir problem göstermiyor.

Aldığımda sarı egzoz lambası yanıyordu ( kelebek temizliği sonrası söndü sonra hiç yanmadı). Malesef sorunumu çözen bir usta bulamadım. FSI motorun performans vermeyeceğini söyleyip kenara koyuyorlar.

Yokuşlarda bayılıyor, araç sollama yapmam gereken yerde çok kararsız bırakıyor. Uçsun istemiyorum ama hakkını vermiyor araç.

Bu araçlarda katalizatör varmı? Arıza belirtilerinde yokuş sorunu var diye belirtiyorlar. Egzoz kokusu yok araçta.

Oksijen sensörü dediler. Bilgisayarda arıza vermedi. Ucuz parça değil bunlar. Hele bugünlerde daha bir dikkat ediyoruz.

Bir usta ile yokuşta denedik. Motorun güç üretiyor ama şanzıman randımanlı tekerleklere iletmiyor dedi. Aracın arkasında sanki çapa atmışsın gibi motor gitmek istiyor ama aracı arkadan tutan birşey var.

Bursadayım skodadan anlayan özel servis tavsiyeniz varmı. Eski ustaları bulamayız belki ama en azından doğru yönlendirecek bu motoru otomatik aracı bilen bir usta arıyorum.

Olgun
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Bursa

İleti Olgun » 22 Eyl 2020, 12:53

Yokmu cevap
Olgun
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Olgun » 29 Eyl 2020, 22:55

Lütfen yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ortalama 100 km hızda giderken hafif rampada ufak ufak hacı yatmaz gibi sallanıyorum resmen. çok değil ama hissediliyor. Bunun daha önceki bahsettiğim şeyle alakası varmı bilmiyorum
Olgun
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia II (A5)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir