arkadaşlar kararsızım lütfen yardım !!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arkadaşlar kararsızım lütfen yardım !!

İleti rather86 » 19 Şub 2008, 21:33

senin birinci dediğin 16 valf değil üzerinde eco doch  yazıyor 136 hp
 
rather86
CLASSIC
CLASSIC
 
İleti: 12
Kayıt: 04 Şub 2008, 15:05

İleti by wodoo » 19 Şub 2008, 21:41

[quote="fabialife"]tofaş kuş familyasının her birinden ikişer üçer tane, astra, honda, fabia choice, 1997 sıfır toyota gli ve 2006 model opel vectra gls kullanmış ve şu anda seat leon kullanan birisi olarak kendi izlenimleri ve düşüncelerimi aktarmak isterim. öncelikle vectra ve corollayı ele alırsak her iki kasa da efsane diye tabir edilen ve her iki markanın da en çok tutulan kasalarıdır.
toyota: 1.3 leri piyasada fazla tutulmayan motoru ve kliması çok dayanıklı az yakan ama kaportası zayıf, frenlemede durma mesafesi kararsız ( aynı şartlarda ,aynı hızda, aynı yerde 100 defa fren yapsan neredeyse hepsinin mesafesi farklı olur. bu sözüm çok tartışılacak, kimileri araca hata bulacak vs. bu tespit sadece benim değil aynı zamanda sanayideki ustaların tespitidir.)

yol tutuşu alman arabaları kadar güven vermeyen, parça fiatlarının opelden aşağı kalmadığı bir araçtır. ancak masrafsız ve sorunsuzdur, toyotanın bütün modelleri Amerikada araç sahipleri arasında müşteri memnuniyeti açısından her yıl yapılan anketlerde çoğunlukla birinci olmakla birlikte en azından ilk üçe girer. (amerikada satılan modellerin donanımları ve bazı teknik özellikleri bizdekinlerden farklı ve üstündür.)

toyotanın en full versiyono gli olasına rağmen 1997 yılında sıfır aldığımız toyota da merkezi kilit, 4 cam otomatiği ve elektrikli ayna dışında hiç bir şey yoktu. klima bile opsiyeneldi. aynı model vectraların full versiyonu cd lerde kilima, abs, büyük ekran yol bilgisayarı, uzaktan kumanda, merkezi kilit ve hava yastığı standarttır.

opel vectra: Türkiyede opeli opel yapan bu kasadır.güvenlik ve yol tutuşu ile rahatlığı mükemmeldir. yakıtı fazla, şehir içi trafiğinde biraz hantal motoru ve kliması toyota kadar sağlam olmayan, belirli km.den sonra biraz sorunlu ve masraflı olan ve benzin masrafının bu günkü koşullarında biraz gözden düşen bir araçtır. parça fiatları toyotaya yakındır. her iki aracın servis yönünden bir farkı yoktur, piyasada yaygın araçlar olduğu için her yerde tamir ve bakım yaptırabilirsin.

palio'ya gelince herşeyden önce diğer ikisi sedan bu hb olmakla birlikte klasik tofaş ürünü. diğer iki araç kadar sağlam ve kaliteli olmamasına rağmen servis yaygınlığı, parçalarının çok ucuz olması nedeniyle piyasada tutulan, bakım masrafları ucuz bir araçtır. piyasada en çok tutulanı 1.4 olanlarıdır. seri ve atak ve süratlidir ancak gittiği gibi durmaz. yol tutuşu zayıf malzeme kalitesi vasattır.

tabiki önemli olan sizin arabayı nasıl ve ne amaçlı kullanacağınız ve beklentilerinizdir. kendimden örnek verirsen;

herşeyi dikkate alırsam bu üç araçtan toyotayı;

Çoğunlukla uzun yolda kullanacak olsam, güvenlik, rahatlık ve konfor beklentilerim ilk sırada ise zaten fiatıda ucuz diyerek mutlaka tüplü ve temiz bir vectra

ayağımı yerden kessin, parçası ucuz olsun çoğunlukla şehir içinde kullanırım küçük ve pratik bir araç olsun dersem temiz bir palio düşünürüm.

senin yapacağın elde ettiğin bilgileri kendi ihtiyaç ve beklentilerin doğrultusunda süzgeçten geçirip karar vermek, şimdiden hayırlı olsun.
[/QUOTE]

saolun fabialife bize olcak araba ayağımızı yerden kessin ve konforlu bişey olsun vede en önemlisi seri olcak.....

yorumunuz için teşekkürler........
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC
 
İleti: 51
Kayıt: 06 Ağu 2007, 17:26
Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti by wodoo » 19 Şub 2008, 22:49

[quote="rather86"]senin birinci dediğin 16 valf değil üzerinde eco doch  yazıyor 136 hp [/QUOTE]

pardon yanlış yazmışım dohc motor yok 136bg lerde ''ecotec'' motor var
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC
 
İleti: 51
Kayıt: 06 Ağu 2007, 17:26
Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

Önceki

Genel Sohbet ve PaylaşımKimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir