Skoda Superb Enve (Superb I makyaj )

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İleti burakurt1992 » 21 Ağu 2012, 20:16

burakurt1992
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: BURAK KURT
Nereden: Ankara
Arabanız: SUPERB

İleti ulysses » 21 Ağu 2012, 20:25

Cok kotu olmus bence.
ulysses
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Octavia

İleti efilefil » 05 Kas 2012, 19:01

Bir araba ancak bu kadar kotu olabilir. Bence berbat bile demek bu tasarımlar için az kalır
Kullanıcı avatarı
efilefil
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cihat KELEŞ
Arabanız: 2012 Octavia DGS 7 İleri Dizel Ambition Beyaz

İleti hetepe » 05 Kas 2012, 19:24

SüperB nin sahibinden intikam almak isteyen biri bu..Ama yine de değişik bir çalışma...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,2

İleti mustilo » 05 Kas 2012, 20:23

bence çok güzel bir çalışma..bu adamları skoda kendi bünyesinde çalıştırsın...logo çok modern olmuş..superb1 passatın birebir aynısı zaten..adamlar aracı özgünleştirmişler..
mustilo
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: skoda fabia 1.4 ambiente

İleti lestat » 05 Kas 2012, 20:50

öncelikle emeğine sağlık
zevkler ve renkler tartışılmaz tabi de tasarım belli bir disipline göre şekillenir ve değerlendirilir.
ne yazıkki ben de olmamış diyorum sebebine gelince

-superb asil ve zarif bir arabadır. en azından skodanın ona biçtiği rol bu. lüksün doruğa çıktığı bir model skoda için bu yüzden asalet ve zerafet önemlidir. sen tasarımında bu çizgiden çıkmışsın. araba daha sevimli bir çizgide superbe göre
- tasarımda tamamen özgür değilsin ve olamazsın da zaten en azından marka kimliğini koruman gerekir.
mesela arabaya ilk baktığımda direk "bu hangi markanın aracı gibi bir soru takıldı kafama". araç yukarıdan bakıldığında opeli önden bakıldığında da japon araçlarını andırıyor.
en basitinden skodanın felicia'dan beri kullandığı ve skodayla özgünleşmiş radyatör ızgarası tasarımı tamamiyle terkedilmiş
-ve son olarak logo
evet arkadaşlar doğru söylüyorlar logo biraz daha modern gözüküyor; fakat neden ters yöne doğru onu anlayamadım. skoda okunun sağa doğru olmasının ve kanatçıkların da sola doğru yatmasının bir sebebi var
hızı ve ileriye doğru gelişmeyi ilerlemeyi sembolize eder. şimdi sen bunu terse doğru alırsan anlam da değişecektir. bir geriye gidiş anlamı çıkar.
- son olarak da logonun etrafındaki yeşil skodanın yeşili değil. ayrıca şu araba üreticilerine sesleniyorum lütfen şu araçlarda renkli logo kullanmayın. sonra benim gibi solgun logo konusunda takıntılı olanlar (meslek hastalığı herhalde grafik tasarımcıyım )zırt pırt logo parası veriyor.

yanlız arka stopların C şeklinde yanmasını başarılı buldum çünkü C şeklinde yanan stop lambası tasarımını skoda oldukça kullanır ve onu çağrıştırır ve marka kimliğini de oldukça başarılı bir şekilde sembolize eder.
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

Superb I (B5)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir