Superb 1.9 tdi kendi kendine gaz veriyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Superb 1.9 tdi kendi kendine gaz veriyor

İleti oguzhan0232 » 14 Tem 2013, 10:48

Merhabalar, 2004 model aracım 20 ile 25 km/sa hız arasında kendiliğinden gaz veriyor. ister viteste olsun ister boşta olsun hiç farketmiyor. bu sorunum 3 gün önce debriyaj balatasını değiştirdiğimizde başıma geldi. usta kutup başlığını söktü şanzımanı indirmeden önce sonra bu arıza çıkınca beyin kafayı yemiştir kutup başlığını sökünce gibi bir şey söyledi. arıza kaydında egr arızası ve motor elektroniği (yazılım) çıktı. Beyinci ustaya götürdük o format attı bakımını yaptı beyinden değil egrden dedi. bildiğim kadarıyla egr tam yanmayan yakıtın çevreye zarar vermemesi için tekrar motora döndürülmesine yarıyor. ben bu arızayla pek bi alaka kuramadım. egr iptal edilebilen bir aparatmış sizce iptal ettirmelimiyim bu arıza ondan çıkıyor olabilir mi?

oguzhan0232
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Oğuzhan Turan
Nereden: Kayseri
Arabanız: Skoda SuperB 2004 1.9 tdi

İleti yılmaz erdoğan » 14 Tem 2013, 16:14

arkadaşım sen o aracı kayserıde DOĞUŞ ELEKTRONIK var hamdi ersay bide ona göster yardımeder bendende selam söyle .... :)
yılmaz erdoğan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: yılmaz erdoğan
Nereden: Adana
Arabanız: YILMAZOTOADANA

İleti oguzhan0232 » 17 Tem 2013, 09:32

aleyküm selam:) üç dört elektrikçiye götürdüm ama arızayı bulamadılar galiba kendiliğinden düzelecek gibi herkes öyle söylüyor anlayamadım ama ..
oguzhan0232
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Oğuzhan Turan
Nereden: Kayseri
Arabanız: Skoda SuperB 2004 1.9 tdi

Superb I (B5)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir