motor sesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

motor sesi

İleti blueline » 10 Ekm 2015, 20:54

Merhaba arkadaşlar aracim 2015 dizel superb, yeni kasadan.son zamanlarda dikkatimi çeken bir şeyden bahsetmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.aracimi kullanırken sanki dizel partikul yakıcı devredeymis gibi gürültülü çalışıyor.motoru stop ettirdikten sonra ses kesiliyor ve fan devreye giriyor.bugün aralıklarla kullandığım aracimin kaputunu açtım ve motor bana biraz sicak geldi.hararet göstergesini her defasinda kontrol ediyorum hep 90 ı gösteriyor.sizce bu durum normalmi?

blueline
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: caner Kayaoğlu
Nereden: Sivas
Arabanız: 2016 superb

İleti mustklc » 10 Ekm 2015, 21:30

2015 modelde dpf filtresi vardır ama tıkanırsa ekranda uyarı verir. Motorun sıcak olması normal. Gene de servise gidince söyleyin içiniz rahat olsun.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti teksamet » 10 Ekm 2015, 22:47

CANER BEY,

BU GÜRÜLTÜLÜ ÇALIŞMA NASIL BİR DURUM.

ŞÖYLE DİYECEK OLURSAK ARAÇLARIMIZ ÇOK ÇOK AKILLI OLDUKLARINDAN, BAZI DURUMLARDA ARACIN DEVİR SAATİ 800 DEVİRDE, BİRAZ HAREKET HALİNDE İKEN OTOMATİK 900 DEVİRE YÜKSELİYOR.

VE EN İLGİNCİ İSE AZI DURUMLARDA IŞIKTA DURDUNUZ VİTESİ BOŞA ALDINIZ, MOTOR DEVİRİ 1000 DEVİR. NEDENDİR BİLİNMEZ AMA BAZEN BÖYLE YÜKSEK DEVİRDE ÇALIŞIYOR.

BUNUN 2- VEYA 3 NEDENİ VAR SANIRIM.

1. BEN TESADÜFEN BULDUM, KIŞ AYLARINDA ARACIN MOTORU SICAKKEN MESELA, UZUN SÜRE BİR YERDE BEKLEMEK ZORUNDA KALDINIZ MOTOR DEVRİ 800 DE ROLANTİDE İKEN,
EĞER KALORİFER ISISI EN SICAK KADEMEDE VE 2-3 KADEMEDE ÇALIŞIYORSA MOTOR ISI KAYBETTİĞİNDEN DOLAYI HEMEN MOTOR DEVRİNİ 800 DEN 1000 E ÇEKİYOR OTOMATİKMAN. MOTOR ISISINI KORUYABİLMEK İÇİN.

AMA BU SICAK HAVALARDA DA YAPIYOR BAZEN BUNU NEDEN YAPIYOR BİR TÜRLÜ ÇÖZEMEDİM.

VARSA BİLGİSİ OLAN BİLGİLERİNİ AÇIKLARSA SEVİNİRİM.

MUHTEMELEN SİZİNDE BAHSETMEK İSTEDİĞİNİZ BU DURUM.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

İleti AhmetH » 11 Ekm 2015, 10:55

Yapistirin yolda devirli devirli yaksin kurumunu, dpf calisirken uyari vermez bu calisma donemlerini stop ederek keserseniz isik yakiyor serviste manuel baslatiyorlar.

Klavuzda mevzu hakkinda aciklama vardi goz gezdirebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '19 Audi A4 sedan

İleti blueline » 11 Ekm 2015, 16:53

Peki arkadaşlar bu ses motoru kapatınca kesiliyor sonra fan calisiyor bu normalmi
blueline
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: caner Kayaoğlu
Nereden: Sivas
Arabanız: 2016 superb

Superb II (B6)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir