KAPUT KAPLAMA VE VERNİK SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KAPUT KAPLAMA VE VERNİK SORUNU

İleti burock7 » 07 Kas 2019, 15:21

Merhabalar herkese. Yeni aldığım superb 3 sıfır araç için koruma amcıyla kaput koruma filmi yaptırmak isyorum ve uzun aramalarım sonucu bir kaç iyi firma ile iletişime geçtim. En son aradığım şirket maslak oto sanayide işini iyi yapan bir şirkettir, bana skoda superb araçlarda kaput filmi işlemi yapmadıklarını söyledi neden diye sorduğumda yaptıkları araçların çoğunda folyo sökülürken verniği ve hatta boyayı kaldırdığını söylediler. Bu genelde beyaz araçlarda oluyormuş ancak şans işi gibi geldi. Başına böyle bişey gelen varmı fikir verirseniz sevinirm.

burock7
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: burak özen
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: superb 3

İleti skodaizm » 04 Ekm 2020, 16:55

Yaklaşık olarak 1994 den beri sürekli ilk sahibi olarak skoda kullanıcısıyım. 1994 Forman 2005 Fabia combi 2007 Octavia combi araçlarımızı en az 5 er sene kullandım. Ne boya atması ne solma ne de boyalarında kalitesizliğe rastladım.
Ancak 2016 fabia III aracımızın bayası tam bir fiyasko. Hem ince, hem yüzeye iyi tutunmamış ve en uzak bir taş çarpması vs. durumlarda hemen o bölgeden balık pulu gibi atmakta.
Bu sebepten kırmızı olan araca komple folyo uygulaması yaptıramıyorum. Zira söküm sırasında boyanın kalkacağı bariz belli. Sadece beyaz değil tüm opak renklerde aynı sorun mevcut. Metalikler için bir sorun ne duydum ne gördüm. Ama onlarda da boya ve vernik kalınlığı oldukça az.

Galiba yeni Skoda araçlar boya konusunda biraz sorunlu.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
SCOUT
SCOUT

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia+2016 FABIA III+1994 Forman

İleti skodaizm » 04 Ekm 2020, 21:42

Benzer sorun başka konuda da işlenmiş.

octavia/2017-octavia-motor-kaputunda-vernik-atmasi-boya-kalinligi-t36943.html" rel="nofollow

Kullanıcı avatarı
skodaizm
SCOUT
SCOUT

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia+2016 FABIA III+1994 Forman

Superb III (B8)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir