Opel Insignia yeni Skoda Superb farkı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Opel Insignia yeni Skoda Superb farkı

İleti ithal » 28 Ekm 2009, 19:15

arkadaşlar bir kaç gün evvel Almanya'da iş icabı bulundum.
Europcar dan bir araç kiraladım ve Opel Insignia kombi sürme imkanım oluştu. 

Skoda Superb 1.4 TSI Elegance araçımı almadan evvel Opel Insignia mı yoksa Superb mi diye kararsız kalmıştım o zaman.

Neyse ki 2 günlük bir Opel Insignia sürüş sonrası iyi ki de kararım Skoda Superb olmuş diyorum artık.

Büyük bir hayal kırıklığına uğradım diyebilirim Opel Insignia'da.

Dışardan baktığınız zaman uzay gemisi gibi modern ve güzel çizgileri var.

Design olarak zaten diyebileceğim bir şey yok.

Aracı güzel çizmişler.

Ancak arabanın içine oturduğunuz zaman ciddi bir kalite farkı dikkat çekiyor negatif yöne doğru !

Ön Pano olduğu gibi düşük plastik kalitesi vermekteydi.

Yan aynalar küçük buldum.

Debriyaj çok sert.

Vites geçişleri Superb de ki gibi hızlı ve kısa değil.

Sürüş kalitesi olarak Süperb yağ gibi gidiyor Opel Insignia karşılaştırıldığında

O zaman kullanıp kalitesini denemedim için hep kafamda bir soru işareti kalmıştı.

Opel Insignia Skoda Superb karşılaştırmayın bence...

ithal
CLASSIC
CLASSIC

İleti Metazolog » 28 Ekm 2009, 19:18

Metazolog
CLASSIC
CLASSIC

İleti grey_wolf » 28 Ekm 2009, 19:19

zaten arada çok fark var. insigna ile octi karşılaştırılır ondada yeni nesil octi yine daha iyidir. aslında ben oldum olası bu opellere alışamadım gitti. bana hiç alman arabası gibi gelmiyor. hele yeni tasarımları daha çok italyan-kore karışımı gibi duruyor.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti themarine » 01 Haz 2010, 20:38

superb imi aldığım gün arkdaşım insignia test etcem belki alırım düye tutturdu.iyi kide etmişiz o da opel fanatiği olmasına rağmen arabanın alie için olmadığını söyledi.süspansiyon çok sert araba çok basık,arka koltukar superb e göre konforsuz ve bacak mesafesi az.superb daha sessiz.motor sesi fazla.
themarine
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ardahan
Arabanız: superb tsi

İleti SELİM_ANK » 01 Haz 2010, 21:29

bu araçları karşılaştırmak bencede doğru olmaz farklı kesimlere hitap ediolar ;)
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti mygokhan » 01 Haz 2010, 21:29

İnsignia'ya haksızlık etmeyin canım :)

Tamam genişlik bakımından tatminkar değil ama yinede iyi arabadır.

Birazda alınmış malın sahiplenme psikolojisi olarak insignia kötü görünmüş olabilir..

Ama elbette bu "superB insignia'dan kötü " anlamını taşımıyor.
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
RS
RS

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti themarine » 01 Haz 2010, 21:31

konfor ve kalite ve ferahlık oarak geride performans fazla ama yakıtı resmen içiyor o da ayrı konu.spor araba almak isteyenler tercih etsin bence.konfor bariz düşük superb egöre.
themarine
CLASSIC
CLASSIC

İleti SELİM_ANK » 01 Haz 2010, 21:38

mygokhan yazdı:İnsignia'ya haksızlık etmeyin canım :)

Tamam genişlik bakımından tatminkar değil ama yinede iyi arabadır.

Birazda alınmış malın sahiplenme psikolojisi olarak insignia kötü görünmüş olabilir..

Ama elbette bu "superB insignia'dan kötü " anlamını taşımıyor.

haksızlık etmek ne haddimize :D

şahsen bana sorsalar hangisi alırsın die spor görünüşü performansı ve 19'' jantları ile kesinlikle insigniayı tercih ederim 8-) .. superb orta ve üst yaş grubunn(35+) arabası bence ;)
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti delidolu » 01 Haz 2010, 22:56

para yok ki bi superb alsak, hem de en dolusundan...:)
ne zamanki yeni modeller piyasaya çıkıp eski kasa superb ler emeklilik vakti geldiğinde ancak o zaman alırız.
aldığımızda da sanayiden hiç çıkamayıp zevk alarak süreceğimiz o çok sevdiğimiz amiral gemisine lanet okumaya başlarız gibi geliyor.
karşılaştırma konusunda uzay gemisi görünümlü sebil gibi benzin içen malum aracın karşısında octi olsaydı 3-5 söz söylemek isterdim ama konu superb olunca diğer marka arabanın adını ağzıma bile almam, bak hiç almadım bile :):) en gıcığından kılın tüyün biriyim zannımca :D
Kullanıcı avatarı
delidolu
SCOUT
SCOUT

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti ayhani » 02 Haz 2010, 08:24

Bundan birkaç hafta otohaber dergisi süper b ile ilgili üstüste karşılaştırma-test yapmıştı.

İlk test Almanların yaptığı mercedes e-200 süper b karşılaştırmasıydı. Sonuçta mercedes tabiki galip eliyor ama. Kendinden iki kat pahalı mercedes karşısında süperb'nin çok başarılı olduğunu yazıyordu. (Yalnız bunu forum dışında arabadan anlamayanların yanında pek söylemiyorum. Adam direk skodamı diyor. Tabi mercedes alabilecek biri gidip süperb almaz ama bazıları anlamıyor).

2.hafta ise SÜPERB-İNSİGNA-MONDEO Karşılaştırması vardı. Bu karşılaştırmada SÜPERB açık farkla birinci çıkmıştı.
ayhani
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti themarine » 04 Haz 2010, 10:51

10dk önce passat 1.6 yı test ettim benim aracım sac olarak daha kalın.yolda daha tok ama anlamayan skodayı bilmiyor aracın ağırlık farkına bakınca ortaya çıkıyor ama anlayana tabi:lol:
themarine
CLASSIC
CLASSIC

Superb

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir