yeni skoda yeti

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yeni skoda yeti

İleti hakanerdogan » 27 Eyl 2009, 14:35

bunu çıkartan skoda değil, VW dir, skodanın -''enjektörlü''- ürettiği tek motoru ben 1.4 MPI diye biliyorum oda mâlum... başka bişeysi varsa ben hatırlayamadıysam düzeltin... 

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hdoner » 27 Eyl 2009, 15:21

hakan zaten skodayı vw aldı artık kendi bünyesindeki tasarımcı ve teknisyenler ile skodaya yön verecekler.Bndan sonra çek imzalı bir ürün beklemek hata olur fakattt sonuçta skoda markasına çizilen bir imaj var,seat için ise ayrı.Skoda sakin,ekonomik kişiliğe doğru emin adımlarla ilerlemekte.Ki Audide dahil bütün bu arablardan konusurken volswagen adından bahsetmemiz saçma olur.Ortada tek marka var ama sonuçta model farklı.En basiti konuştuğumuz model. Çek devri bitti.Skoda markadan çok modele doğru gecişi oldu. marka vw model skoda yeti ...haksızmıyım??

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpko » 27 Eyl 2009, 16:52

[quote="hdoner"]

hakan zaten skodayı vw aldı artık kendi bünyesindeki tasarımcı ve teknisyenler ile skodaya yön verecekler.Bndan sonra çek imzalı bir ürün beklemek hata olur fakattt sonuçta skoda markasına çizilen bir imaj var,seat için ise ayrı.Skoda sakin,ekonomik kişiliğe doğru emin adımlarla ilerlemekte.Ki Audide dahil bütün bu arablardan konusurken volswagen adından bahsetmemiz saçma olur.Ortada tek marka var ama sonuçta model farklı.En basiti konuştuğumuz model. Çek devri bitti.Skoda markadan çok modele doğru gecişi oldu. marka vw model skoda yeti ...haksızmıyım??

[/QUOTE]

Clap Fabia ile birlikte Skoda, VW`dir. Ve fabia`nin hicbir modelin de ya da sonraki hicbir model de Cek yapimi Skoda Motor kullanilmamistir. Daha once de defalarca yazmistim, Fabia ve sonrasinda ki her Skoda arac icin mesela (benim bilfigim en azindan Cek Cumhuriyeti, Avusturya, Slovakya Cumhuriyeti. Polonya) ruhsatlar da arac VW model Skoda Fabia olarak yazmaktadir.
Konu fabia ya da Yeti iken su model motor Cek, su model VW Almanya yapimidir demek yersiz bence. Zira boyle bir durum soz konusu degil. Fabia ve sonrasi VW..

Ayrica, YETI`den bir anlamda jeep beklentisi olmasi da biraz garip geldi bana, bence Yeti binek otomobilin canavar gorunumlusu. Zaten adi uzerin de `Yeti`. :)
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hdoner » 27 Eyl 2009, 16:57

Sevgili Alpko söylediklerine katılıyorum fabiada sadece 68 hp motorlar felicia ile aynı bizzat kendim söktüm baktım.Fakat motor üretimi vw olabilir.

Adı üstünde yeti demişşin ,LOL normal kullanım için yeter Big%20smile
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 27 Eyl 2009, 16:59

[quote="hdoner"]

Sevgili Alpko söylediklerine katılıyorum fabiada sadece 68 hp motorlar felicia ile aynı bizzat kendim söktüm baktım.Fakat motor üretimi vw olabilir.

Adı üstünde yeti demişşin ,LOL normal kullanım için yeter Big%20smile
[/QUOTE]

blok favoritlede aynı, strok uzatılarak 1.4 oluyor. ek olarak elektronik var tabi çok nokta enjeksiyonlu.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hdoner » 27 Eyl 2009, 17:05

Keşke  68hp üretilmeseydi yavvv.Fabia nın  resmen imajını sarsıyor.Yakıt tüketimi desen 101 ile aynı ,ağırlık desen aynı, fakaattt hızlanma ,performans,dayanıklılık,kalite,güç olarak fark var..:((( Neden 68 liği üretmişler hala anlamış değilim.Sadece aracın ilk satış fiyatında büyük fark varsa 0 alanları anlarım...

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti qw12 » 02 Ekm 2009, 00:38

fabia ilk çıktığında benim hayalimdi sene 2000 di yanılmıyorsam. yüce autonun çok alengirli bir sayfası vardı fabia görüntüleri müzikli açılıyordu full modeline bakınca lauren klement döşeme falan insan arabanın büyüsüne kapılıyordu hele 1.4 101hp motoru duyunca... gel gelelim fiyat cebi yakıyordu aynen şimdi octavia1.4 tsi motorun mpi motorlu versiyona göre cebi yakması gibi. 2004 yılında benim maddi gücüm 1.2 fabia htp almaya yetti. o zamanlar motor performansını karşılaştırdığımda ş.içi kullanacağım için 0-50 hızlanmalarına baktım. opel vectra 1.6 otomatik ile aynıydı. fakat insanlara 1.2 motor arabam var dediğimde o araba gitmez deyip güldüler. oysa bir zamanlar kendi sahip oldukları 1.6 motor tofaş kuş serisini o beğenmedikleri 1.2 skoda(ki ismini aşağılayan bile oluyordu) istediği yerde geçerdi. ama arabam 1.6 vectra otomatik desem ooo oturaklı araba diyeceklerdi. herneyse bazı arkadaşlarımın beğenmediği 1.2 tsi motor çoğu standart 1.6 larla aynı güç ve hızlanma değerlerine sahip. o motorlara kimse vaktiyle çekmez falan demiyordu. motor hacmi küçük olabilir ama turbo motor. bazı arkadaşlar da suv arabaya 1.2 olur mu diyor. o halde parayı bastıran yeti 1.8 tsi yi alır. ona da kim çekmez diyecek bakalım??? uzakdoğulu pahalı ciplere laf yok. bizim skodamıza mı laf var yani. beğenmedikleri skodaya test sürüşü yapamasalar bile zahmet edip motor performans verilerine bir baksınlar bakalım.
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti dr.camouflage » 04 Kas 2009, 22:50

www.yeti.com.tr sitesi açılmış.Sanırım gelmesi oldukça yakın.Ama henüz fiyatı,donanımı ve motorlar hakkında bir bilgi yok.DSG şanzıman da Mayıs ayında gelecekmiş.

dr.camouflage
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 04 Kas 2009, 22:57

ya skodanin yeni araçlarını hiç beğenmiyorum sadece tasarım olarak tabi motor vs..olarak birsey diyemem skoda eski fabialarla promosyon yaptı şimdi kalitesini düşürüyor gibi yada vw bak araba böyle yapılır dedi ilk zamanlar şimdi elini çekti bundan sonra sen yap ben karışmıyorum mu dedi acabaSmile
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti RAZOR10 » 05 Kas 2009, 00:51

[quote="caglarkrbyk"]ya skodanin yeni araçlarını hiç beğenmiyorum sadece tasarım olarak tabi motor vs..olarak birsey diyemem skoda eski fabialarla promosyon yaptı şimdi kalitesini düşürüyor gibi yada vw bak araba böyle yapılır dedi ilk zamanlar şimdi elini çekti bundan sonra sen yap ben karışmıyorum mu dedi acabaSmile [/QUOTE]
olurmu ya, bi yeni octi suber b roomstar tasarım olarak hiç bi arabaya benzemiyor.çok güzel we şık arabalar yapmaya başladı,fakat bu yeti yi beğenmedim diyebilirim YETİ die isim mi olur. daha dikkat çekici 1 isim koyabilrlerdi..romi çizgileri war yetide
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti C@GL@R » 05 Kas 2009, 01:19

[quote="RAZOR10"][quote="caglarkrbyk"]ya skodanin yeni araçlarını hiç beğenmiyorum sadece tasarım olarak tabi motor vs..olarak birsey diyemem skoda eski fabialarla promosyon yaptı şimdi kalitesini düşürüyor gibi yada vw bak araba böyle yapılır dedi ilk zamanlar şimdi elini çekti bundan sonra sen yap ben karışmıyorum mu dedi acabaSmile [/QUOTE]
olurmu ya, bi yeni octi suber b roomstar tasarım olarak hiç bi arabaya benzemiyor.çok güzel we şık arabalar yapmaya başladı,fakat bu yeti yi beğenmedim diyebilirim YETİ die isim mi olur. daha dikkat çekici 1 isim koyabilrlerdi..romi çizgileri war yetide[/QUOTE]

octi ve superb ye sözüm yok ama fabia II roomstar hele şu yeti tasarım olarak bence başarısız..bence diyorum araç sahipleri alınmasın
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti mavi06 » 07 Kas 2009, 20:35

Yedi farklı ülkenin otomobil basın kuruluşları tarafından düzenlenen "Avrupada Yılın Otomobili 2010" organizasyonunda, araçlar her sene olduğu gibi; tasarım, konfor, güvenlik, ekonomi, yol tutuş, performans, fonksiyonellik ve çevrecilik kriterlerine göre, otomobil editörlerinden oluşan jüri tarafından değerlendiriliyor.

Sadece Avrupada üretilen otomobiller ile sınırlı olmayan yarışmada, araçların yarışmaya katılabilmesi için en az 5 Avrupa ülkesinde satılması, yarışma sonucundan 12 ay önce satışa sunulması ve en az 5000 adet satacak kapasitede olması gerekiyor. Bu yılın finalistleri Citroen C3 Picasso, Mercedes-Benz E Sınıfı, Opel Astra, Peugeot 3008, Skoda Yeti, Toyota iQ ve Volkswagen Polo'yu kısaca tanıyalım.

Skoda, Haldex debriyaj takımıyla yönlendirilen dört tekerlek çekiş sistemini daha önce Octavia serisinde kullanmıştı. Yeni görünümlü Yeti, nadiren araziye çıkan araçların tarzına ve yüksekliğine sahip ve bu rolü başarıyla yerine getirebiliyor. Ayrıca ailelerin kullanımına yönelik önden çekişli versiyonlar da var. Geniş, iyi düzenlenmiş ve bol ışıklı bir kabin, ayak yerini artıran dik koltuklar ve çeşitli eşyalar için bir dizi kutu ve sepetler dikkat çekiyor. VW Golf platformundan türetilmiş araç aynı zamanda yüksek bir araçtan beklenenden daha az yanal hareketle iyi bir sürüş ve memnun edici yol tutuşu da sunuyor. 140 bg’lik 2.0 TDI motor Yeti ile mükemmel bir uyum sağlıyor.
mavi06
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Diyarbakır
Arabanız: Fabia 1.4 TDI Ambiante (2007)

İleti dr.camouflage » 21 Kas 2009, 21:08

Habere bakılırsa aracın Türkiye'ye gelmesi an meselesi,ayrıca Octi 1.6 dizelin de eli kulağında galiba.
dr.camouflage
CLASSIC
CLASSIC

İleti sucan » 25 Kas 2009, 21:36

geçen hafta antalya da fuara geldi yeti fakat gitmeye fırsatım olmadı bende merak ediyorum nasıl bir araç
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti mayham85 » 25 Kas 2009, 22:13

[quote="hakanerdogan"]1.2 TSI versiyonu maalesef 4x4 değil. ve boş 1300 kg kadar çekiyor.

5000 devirde 105 bg güç üreten motoru, çok başarılı bir şekilde 1.500-3.500 rpm arasında sabit 175 nm torku veriyor.

sürtünma katsayısı haliyle 0.37 cw......

yalnız bu 1.2 motoru 4 silindirli olmasına karşın silindir başına bir emme, bir egzost ile 2 ventilli ve OHC makine.

düşünüp çıkardığım sonuç, 1.2 TSI makinesi ufak supermini bi otomobilde bi küçük bi canavara dönüşebilir, ama Yetide ııı-ııgh, cık, ben sevmedim.

[/QUOTE]

1,2 lerin 3 silindir olduğunu duymuştum bir yerden.
mayham85
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir