Skoda YETI Fiyatları Belli Oldu! (04.03.2010)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda YETI Fiyatları Belli Oldu! (04.03.2010)

İleti qw12 » 18 Mar 2010, 00:48

[quote="octaviaman"]Hayırlısı olsun.Senin gönlün zaten başka yerdeymiş..Dünyada sadece iki araba olsa ,biri beğenmediğim 1.2 yeti, diğeri de cruz olsa...Yetiyi alırdım.Perde balonu olmasada olur.Tekrar hayırlı olsun...[/QUOTE]

octaviaman biliyorum sen zor beğenen birisin ama senin tabirinle perde balon gerçekten önemli. euroncap videolarını izlersen bana hak vereceksin.

qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti 34SCU59 » 18 Mar 2010, 00:50

cruze cok güzel bir araç beğeniyorum...En merak ettigim rengi Beyaz ve kırmızı acayıp yakısıyor bunlara
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti SELİM_ANK » 18 Mar 2010, 00:50

dileriz tabi ne demekSmile o fiyata alınabilecek en uygun aracı almışsın donanım olarak da şekil olarak da çok güzel bi araç.. Yanlız yakıt konusunda biraz sıkıntılı olduğunu duydum chevrolet bi ara sıfır araç alanlara lpg kitini hediye ediodu bence bi araştırın
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti mygokhan » 18 Mar 2010, 00:51

Ayrica araciniz hayirli olsun..;)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti qw12 » 18 Mar 2010, 00:53

[quote="mygokhan"]Alman stilini, duygusunu yasatmayan arabaya binemem..Allah'ta bindirmesin.Buyuk konusmamak lazim tabi..

O fiyata yan hava yastikli, guclu kuvvetli, alman SUV varsa onu alalim ,Ben dusunuyorumda alman yok o fiyata, ....[/QUOTE]

elbette kardeş, audi Q7 ye binmeyi kim istemez ki...
ben 1.2 tsi full donanım yetiye de çok severek binerim ama cüzdan binemez :)
tek tesellim bir alman olan opel astrayla ortak platformu kullanması. yani astrayı vw golf olarak düşünürsek chevrolet cruze yi de skoda octavia gibi düşünebiliriz.

ama skoda hakkında ne deseniz katılırım çünkü ben de çok seviyorum skodayı.
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti qw12 » 18 Mar 2010, 00:57

[quote="SELİM_ANK"]dileriz tabi ne demekSmile o fiyata alınabilecek en uygun aracı almışsın donanım olarak da şekil olarak da çok güzel bi araç.. Yanlız yakıt konusunda biraz sıkıntılı olduğunu duydum chevrolet bi ara sıfır araç alanlara lpg kitini hediye ediodu bence bi araştırın [/QUOTE]
bu devirde benzinli arabaya binmek sağlam cüzdan ister gerçekten. aldığım yerde lpg kitini de taktırıyorum garantiyi bozmadan. landi renzo kiti 1000tl ye bıraktılar.
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 18 Mar 2010, 01:00

valla iyiymiş atiker fiyatına da lpg bu cruze zaten seviyordum iyice sevmeye başladım bir anda söndürdü skoda sevgisini içimdeeki.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti SELİM_ANK » 18 Mar 2010, 01:02

[quote="qw12"][quote="SELİM_ANK"]dileriz tabi ne demekSmile o fiyata alınabilecek en uygun aracı almışsın donanım olarak da şekil olarak da çok güzel bi araç.. Yanlız yakıt konusunda biraz sıkıntılı olduğunu duydum chevrolet bi ara sıfır araç alanlara lpg kitini hediye ediodu bence bi araştırın [/QUOTE]

bu devirde benzinli arabaya binmek sağlam cüzdan ister gerçekten. aldığım yerde lpg kitini de taktırıyorum garantiyi bozmadan. landi renzo kiti 1000tl ye bıraktılar.[/QUOTE]

ohh tammdır o zamanSmile

Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti önder38 » 18 Mar 2010, 01:03

ben cruzeyle test sürüşüne çıkmıştım güzel araç ama lpg ile uyumlu değil takılamıyor demişti burdaki bayii. artık takılabiliyor demekki ...
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti 34SCU59 » 18 Mar 2010, 01:03

abi rengini soleseydin barii :))
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti qw12 » 18 Mar 2010, 01:08

rengi morocan mavi (opel opc mavisine ya da subaru mavisine benziyor).lpg ile birlikte 35bine aldım. lpg ile uyumsuz deniyordu fakat taktıran kimseden şikayet duymadım. aldığım yer de garanti verince taktırdım. lpg bobin arızası verebilir demiş GM Türkiye. ama şu ana kadar böyle bir vaka yok. zaten bobin bozulsa da 3 yıl garanti veriyorlar.
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti 34SCU59 » 18 Mar 2010, 01:13

allah kaza bela vermesin.
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti qw12 » 18 Mar 2010, 01:15

amin hepimize kazasız sürüşler.
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti WXW » 18 Mar 2010, 01:49

öncelikle aracınız hayırlı olsun.allah kaza bela vermesin, iyi günlerde kullanınız. benimde merak ettiğim ancak kulağıma ara ara sorunların geldiği bir araç cruze, görüntüsünü falan cok begeniyorum, henüz test etme fırsatını bulamadım. bazı araştırmalar yaptım, eminim sizde yapmışsınızdır. affınıza sığınaraktan hem beraber tartışmamız hem de sizin de bilginiz olması açısından şikayet var.com a gönderilen bir yazıyı aktarmak istiyorum.hani başımıza gelmez inşallah ama hazırlıklı olalım. umarım siz bu sıkıntıları yaşamazsınız.özellikle garantili lpg deyince oradan huylandım...

Ben yaklaşık 2 ay önce Chevrolet Opel Mar´dan şirketimize 2 adet Chevrolet Cruze 1.6 A/T model araç aldım. Aracı almadan önce araştırma yaptım ama Cruze yeni model olduğu için çok fazla bilgiye ulaşamadım. Çok yaktığı konusunda söylentiler vardı. Ben de doğal olarak servise danıştım. Aracı tanıtırken, aracın ilk başlarda 35 kuruş civarı, rodaj yaptıktan sonra 28-30 kuruş civarı yaktığını söylediler. Aracı test ettiğimizde, aracın gürültülü çalıştığını, vites geçişlerinde zorlandığını gördük.

Yetkililer bu aracın yeni olduğunu ve motor açıldıktan sonra sorunsuz olduğunu söylediler. İkna olduk. Araçlardan birini şirket işlerinde kullanacağımız için Lpg taktırmak istedim. Yetkili servis 113 beygir olan modellere garantili Lpg takıldığını ancak 115 hp’lik modeller için araştırmanın sürdüğünü ve büyük ihtimalle yakında olumlu cevap verileceğini, zaten Brc marka taktıklarını ve firmanın motorla ilgili sorunlara garanti verdiğini ve onlarda taktırırsam motor haricindeki sorunlar için de lpg’yi bahane etmeyerek arızaları garanti kapsamında çözeceklerini garanti ettiler.

Ben de araçlardan birine lpg taktırdım. 1 hafta kullandıktan sonra aracın Lpg’de bile çok yaktığını ve çekişinde düşüş olduğunu gördüm. Servise gittim, 2 depo benzin kullanmamı zira motorun kurum bağlaması gerektiğini söylediler. Aynen yaptım, yine değişmedi. Daha sonra araç geri geri düşük hızda giderken frenleri yüksek sesle ötüyordu. Servise gittim, frenleri temizlediklerini ve şanzıman beynini sıfırlayıp yeniden yüklediklerini söylediler. Ertesi sabah yine aynı şey oldu. Daha sonra 3. kez gittim, yine frenleri temizlediler. Bu defa geri giderken ötme durdu, ileri giderken başladı.

Aradan 1 ay geçti, lpg için tekrar çağırdılar, bu sefer usta lpg beynini de sıfırlamaları gerektiğini söyledi. Bu arada bana “kırmızı ışık ne zaman yanıyor” diye sordu. Kafama takıldı ustanın bu sorusu çünkü lpg göstergemde kırmızı ışık butonu falan yoktu. Daha sonra durumu 2A mühendislik BRC yetkili servisine sordum ve hayrete düştüm! Çünkü BRC uzamanı “yeni sistemlerde yuvarlak gösterge kullanılır ve onda kırmızı ışık olur” dedi. Yani benim aracıma takılan BRC değilmiş ve eski sistemmiş!

Servise durumu ilettiğimde de, taktıklarının BRC değil, Opellere takılan başka sistem olduğunu söyledi.(1,5 ay sonra!)Ayrıca lpg takılırken şamandıranın kaç litre olduğunu sorduğumda satış yetkilisi 29 litre demişti. Usta ise 50 litre olduğunu söylüyor ama şimdiye kadar 30 litreden fazla gazı araç hiç almadı! Yani lpg’yi takan usta bile net bir şey söyleyemiyor. Şu an 2 ay oldu, araç 3500 km’de ve aşağıdaki sorunlar çözülemiyor:

1- Aracın motoru kulakları rahatsız edecek derecede fazla gürültülü çalışıyor.
2- Vites geçişlerinde zorlanıyor ve sürücüyü rahatsız ediyor
3-Yokuş çıkarken bayılıyor
4-Araç 140 km. hızı aşamıyor
5- Düşük hızlarda, park ederken balatalar ötüyor
6-120km/h hızı geçtiğinizde camlardan rüzgar sesi geliyor(vızıltı şeklinde)
7-Araç şehir içinde benzinle 45 kuruş; lpg ile 32 kuruş yakıyor
8-50 litre hacimli lpg tankı 30 litreden fazlasını almıyor
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti WXW » 18 Mar 2010, 01:53

ve su ana kadar yapılan çözüm, aktarıyorum

Öncelikle Sayın .....’ın başvurusunu firmamıza ilettiğiniz için teşekkür ederiz.

Konu şikayet ile ilgili olarak en son 21.11.2009 tarihinde Martur Yetkili servisimize giriş yapan müşterimizin aracında frenlerden gelen ses giderilmiştir.

Aracın benzin ve LPG de çok yakması şikayetine istinaden teste çıkılmış ve aracın normal tüketim değerine ulaşıldığı tespit edilmiş, müşterimize sport kullanım modunda yüksek devirli kullanım olacağı için yakıt tüketiminin artacağı bilgisi verilmiştir.

LPG deposundaki problem ile ilgili olarak ise müşterimiz müsait olduğunda LPG ile ilgili birime giriş yapacaktır.

Konuyu bu şekilde bilginize sunarız.

Saygılarımızla,
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti qw12 » 18 Mar 2010, 02:17

evet ben hepsini okudum günlerce forumları didik didik ettim. şu sonuca vardım. ilk gelen partide bazı sorunlar yaşanmış. amortisör probleleri, otomatik şanzımanların çok hantal kalması ve çok yakması. yukarda sözü edieln otomatik şanzıman. yakın zamanda ilk parti cruze lara yeni yazılım yüklenerek özellikle otomatik viteslilerin sorunları çözüldüğünü okudum kullanıcılar tarafından. lpg olayına gelirsek. 109 beygir ilk parti ve ls olmayan versiyonlarda GM türkiye lpg ye garanti veriyor (landi renzo ile anlaşmalı). ancak 113 hp modellere bobin arızası yapabileceği için lpg ile garanti vermiyorlar. ancak gerek brc, gerek landi renzo türkiye ana ithalatçısı böyle bir sorunun yaşanmayacağını garanti ediyorlar. halböyle olunca da acentalar otomobil satışlarının düşmemesi için kendi montajlarına kendileri garanti veriyor. benim kullandığım test aracı landi renzo lpg kit takılı olanıydı ve ben test ettim. soruna rastlamayınca da aldığım bayi de kendi garantisini verince ve de lpg li cruze kullanıcılarından çok şikayete rastlamayınca satın aldım. bahsettiğiniz olay benim başıma skoda 1.2 ile geldi. defalarca taktırdığım yere gittim hatta konyaya giderken yazın yolda kaldım. velhasıl lpg montajını yapan ustanın mahareti işin en can alıcı tarafı. yoksa x marka y marka çok dert değil. sonuçta lpg takılamayacak bir araba yok. tsi fsi motorlara bile takıyorlar. yakında türkiyeye de gelecekmiş direkt enjeksiyon lpg sistemi. olay özetle bundan ibaret.
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 18 Mar 2010, 15:36

[quote="qw12"][quote="octaviaman"]Hayırlısı olsun.Senin gönlün zaten başka yerdeymiş..Dünyada sadece iki araba olsa ,biri beğenmediğim 1.2 yeti, diğeri de cruz olsa...Yetiyi alırdım.Perde balonu olmasada olur.Tekrar hayırlı olsun...[/QUOTE]

octaviaman biliyorum sen zor beğenen birisin ama senin tabirinle perde balon gerçekten önemli. euroncap videolarını izlersen bana hak vereceksin.[/QUOTE]

sevgili dostum herkesin zevki ayrı.güle güle kullan cruzunu kazasız belasız.

Perde balonuna gelince 4 ay öncesinde sattığım elgance de 10 airbag içinde vardı zaten.ÇOk önemli görmüyorum.Hiçbir şeyin garantisi yok.Allah kaza vermesin.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti C@GL@R » 18 Mar 2010, 15:39

yandan çarpmalarda o perde başın direklere çarpmasını önlemiyormu oyleyse ise yarayan birsey...
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

ÖncekiSonraki

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir