Skoda YETI Fiyatları Belli Oldu! (04.03.2010)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda YETI Fiyatları Belli Oldu! (04.03.2010)

İleti grey_wolf » 04 Mar 2010, 19:54

Iki havalandırmalı diskleri dahil olmak üzere dört disk fren
ABS
Immobilizer
Elektronik çekiş kontrolü
Ön ve arka yan perde hava yastığı
Uzaktan merkezi kapı kilitleme önyükleme includes / hatch, elektrikli camlar içerir ve ölü cıvata içerir
Sürücü ön hava yastığı, yolcu ön işgalci sensörleri ve işgalci KAPATIN ile Havayastığı
Ön hava yastığı
Arka koltuklarda iki ön koltuklarda yüksekliği ayarlanabilir baş tutma, üç yüksekliği ayarlanabilir kafalıklar
Sürücü ve ön koltuk ile yolcu koltuğuna yükseklik ayarlı ön emniyet kemerleri-tensıoners
3-Sürücü tarafında, yolcu tarafında ve merkez noktalı arka emniyet kemerleri yan
Stabilite kontrolü
Elektronik fren dağıtım
Fren yardım sistemi
Isofix hazırlığı
Sürücü diz hava yastıkları

*** Performans ***

Önden çekişli
Yılında 1.197 cc 1,2 litre satırı 4 motor 71,0 mm çap, 75,6 mm strok, 10.0 sıkıştırma oranı, üstten kam ve silindir başına iki valf ile
Turbo kompresör
Emisyon kontrolü düzeyi EU5 - karbon dioksit düzeyi (g / km): 154 D5 benzinli, 154 ve 35A0
Benzinli direkt enjeksiyonlu yakıt sistemi
Kurşunsuz benzin 95 ve petrol
Performans: Maksimum hız (mil): 109, maksimum hız (km / h): 175 ve ivme 0-62 mil (saniye): 11,8
Güç: 77 kW, 105 HP AET 5.000 rpm @;, 1.500 rpm @ 175 Nm
Anti strut Bağımsız ön süspansiyon-roll bar ve bobin, bağımsız çok anti arka süspansiyon bağlantı-roll bar ve bobin yaylar yaylar
Trafik ışık A-G kodlama: verimliliği etiketi C
Yakıt tüketimi: ECE 99/100 (l/100km): 7,9, ülke şehir içi / otoyol (l/100km): 5,9, (l/100km): 6.6, 12.7, 16.9, 15.2, 36, 48, 43, 909 kombine ve 565

*** Dış Özellikler ***

Yan sürtünme şeridi
Boyalı ön ve arka tamponlar
Halojen ampul farlar
Akşam karanlığı ile Far kontrolü manuel sensör
Ön sis farları
Gün içinde çalışan ışık
Ön ve arka konvansiyonel lastikler 215 mm lastik genişliği,% 60 lastik profil ve H lastik degerlendirmesi; 95 resmi broşür lastik boyutu ile
Gloss boya
Krom tavan rayları / gümüş
Dikiz aynası
Sabit arka cam aralıklı
Renkli Camlar
Cam silecek
Ön ve arka alaşımlı jantlar 16 inç jant çapı ve 7.0 inç jant genişliği ile
Uzay koruyucu çelik yedek tekerlek jant
Galvanize olmayan aşındırıcı vücut

*** *** Konfor

Oturma: beş koltuk; 2 3
Sekiz hoparlör
Çatı anteni
PM ile İmalatçıları Kendi ses çalar / FM ve CD çalar CD çalar, MP3 okuma
Direksiyon uzaktan ses kontrolleri monte
12v güç çıkışı: kargo ve ön
Uzaktan kumanda uzaktan boot / hatch / arka kapı bırakın
Ön ve arka okuma lambaları
Yük alanı ışık
Işıklı sürücü ve yolcu makyaj aynası
Dashboard
Servis aralığı göstergesi
Takometre
Dış sıcaklık
Bilgisayar ortalama hızı, ortalama yakıt tüketimi, anlık yakıt tüketimi ve menzil kalan yakıt
Gearknob Doğum Döşeme Lüks deri, merkezi zemin ve gösterge tablosunda alaşım göz konsolda alaşım bakmak
Tekstil paspaslar
Ek bezle Kumaş koltuk döşeme
Yükseklik ayarlı sürücü ve yolcu koltuğu manuel Bireysel
Üç asimetrik bölünmüş tezgah önünde uzanmış çıkarılabilir sabit minder koltuk karşılaştığı tabloya ulaşmak ayarı ve sıfır ayarlamaları ucu ile arka koltuklar / yıkılmak, el ve manuel kıvrımlar
Deri kaplı çok eğim ayarı ve teleskopik ayarlı direksiyon fonksiyonu
Araç hızı orantılı Hidrolik Direksiyon tipi
Ön koltuklar için Kupası sahipleri
Altı katta vites kolu, 3.615:1 ilk dişli oranı 1.955:1 ikinci dişli oranı 1.281:1 üçüncü dişli oranı 0.973:1 dördüncü vites oranı, 0.778:1 beşinci vites oranı, 0.646:1 altıncı vites ile hızlı aktarım oranı ve 3.182:1 geri vites oranı kılavuzu
Hava filtresi ve aktif karbon filtreli havalandırma sistemi
Klima, yarı-otomatik
Sürücü ve yolcu elektrikli ayarlanabilir boyalı kap

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti FabiaElegance » 04 Mar 2010, 19:56

Teşekkürler grey wolf ;)
FabiaElegance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti grey_wolf » 04 Mar 2010, 19:56

evet buyrun beyler 40000 tl ye bu donanımda ve kalitede başka arba varsa getirin ben alıcam. herşey açık ve net.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti FabiaElegance » 04 Mar 2010, 19:59

[quote="grey_wolf"] evet buyrun beyler 40000 tl ye bu donanımda ve kalitede başka arba varsa getirin ben alıcam. herşey açık ve net.[/QUOTE]

2 tane getirin bende alıcam
FabiaElegance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cnydn » 04 Mar 2010, 20:00

[quote="web site"]
Basic model price Yeti with new engine and six 1.2 TSI/77kW manual
transmission starts at 359 800, - Kč. New Skoda Yeti will be in the
Czech Republic in the menu in four levels výbavových: Yeti, Active,
Ambition, and the Experience. There are two diesel and three diesel
engines, which cover a power range from 77 to 125 kW.

As part of standard equipment including front driver and passenger's
airbags, two side airbags, ESP system including ABS, hydraulic brake
assistant and electronic locks the differential. Standard equipment
also includes 16 "steel wheels, front halogen lamps with clear lens,
the. Operated front windows and exterior rear-view mirrors, power locks
and roof rack. When driving outside the paved road, you can model Yeti
4x4 in the implementation of change of electronic systems using

Off the Road feature - File systems for driving assistance in difficult conditions.

Serial version of the Active equipment, contain, in addition to the above function and Off Road, air-conditioning

with automatic control - Climatic, and the tinted windows. operated and
heated exterior rear-view mirrors. Škoda Yeti in the degree of Active
chat starts at 399 800, - Kč.

Equipped to offer the degree of Ambition versus Active version eg 16
"aluminum wheels MOON, knee airbag driver, head airbags, integrated
front fog lamps, remote control for central locking, cruise control,
onboard computer Maxi-DOT, car Blues, with the possibility of playing
the CD and MP3. Basic price model fit the Yeti stage Ambition is 459
800, - Kč.

Maximum Experience equipment, among other things offers 17 "aluminum wheels Dolomites, front fog lamps

s Corner features Dual air conditioning with electronic regulation,
including pachového filter with automatic circulation - Climatronic,
čtyřramenný multifunction leather steering wheel, heated front seats,
car Swing including eight speakers and an alarm to the parking at the
rear. Price model Yeti Experience in equipping version starts at 489
800, - Kč.

[/QUOTE]

Standart versiyonda;

Ön sürücü ve yolcu hava yastığı, iki yan hava yastıkları, ABS dahil ESP sistemi, hidrolik fren asistanı ve elektronik diferansiyel kilit gibi standart donanım kapsamında. Standart donanım da 16 "çelik jantlar, şeffaf lens ön halojen lambalar içerir. Ön camlar ve dış dikiz, güç kilitler ve çatı raf aynalar Operated. Zaman asfalt yol dışında sürüş, size model Yeti 4x4 elektronik sistemleri değişim uygulanmasında kullanarak yapabilirsiniz
Yol özelliği Kapalı - zor şartlarda yardım sürüş için Dosya sistemleri.

ACTIVE ekipman seri versiyonu, yukarıdaki fonksiyon ve Yol, hava Off ek olarak içeren-Klima
otomatik kontrol ile - İklim ve renkli pencereler. işletilen ve dış dikiz aynaları ısıtmalı. Skoda Yeti aktif derece 399 800 başlıyor, sohbet - Kč.

Ambition - derecesi sunmak için donatılan 16 "alüminyum jantlar MOON, sürücü diz hava yastığı, kafa hava yastıkları, entegre ön sis lambaları, merkezi, hız kontrol sistemi kilitlemek için uzaktan kumanda, bilgisayar onboard Maxi-DOT, araba Blues, imkanı ile CD ve MP3 çalma. Temel fiyat modeli Yeti sahne Ambition sığacak 459 800, bir - Kč.

EXPERIENCE donanımları, diğer şeyler arasında 17 "alüminyum jantlar Dolomites, ön sis lambaları sunuyor
Köşe otomatik tirajlı pachového filtre dahil elektronik düzenleme, Dual klima özellikleri - Klima, čtyřramenný çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi, ısıtmalı ön koltuklar, sekiz hoparlör ve arka park için bir alarm da dahil olmak üzere araç Swing var. 489 800 sürümü başlar donaniminda Fiyat modeli Yeti Deneyimi, - Kč.

EVEt,

Active de ESP varsa eğer, tek eksik bana göre cruise control. o da şart değil. Tabi Türkiyeye gelen araçlar ne kadar farklılık gösterir bilemem

cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti cnydn » 04 Mar 2010, 20:02

Katılıyorum 3 olsun, eğer bu active donanımda ESP de varsa, octi elegance almak için acele etmişim diye düşünmeye başlıcam
Elbette bir de showroomda görmek lazım..Herneyse..
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti oguz » 04 Mar 2010, 20:13

evet arkadaslar donanımı bu galiba. bende deminden beri resimlerden gözüm kestigince tuşları felan kıyasladım donanım okudugunuz gibi sanırım. bende gozume carpanları soyleyim. 1.2 active de climatronic var manuel klima yok ama tek bölgeli climatronic çift bölgeli olan üst donanımlarda galiba. ayrıca hill holder ( yani yokuş kalkış destegi) octilerdeki gibi otomatik degil kanımca. konsolda bir tusla durdugunuz anda aktif ediyosunuz. gaza basmadıgınız sürece o devrede kalıyor sanırsam. aynı otobuslerdeki gibi. bu bi suv arac için daha iyi olur. yanlız cruise controlden baska yine ufak detay eksikleri var:D mesela yine arka camlar otomatik degil :) birde videoda gordugum kadarıyla active modelin sis farları viraj destekli sanırım.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti dr.camouflage » 04 Mar 2010, 20:28

Fiyat fena sayılmaz ama donanımına bakmak lazım.Henüz donanım listesine koymamışlar ama fiyatı aşağıya çekmek için baz donanımı biraz kırpmış olabilirler bu yüzden yurtdışında satılandan daha fakir özellikte bekleyebiliriz.
Motor konusuna gelirsek 1.4 tsı olsaydı biraz daha iyi olurdu diye düşünüyorum ama şu anda muhtemelen koymayı düşünmüyorlar.
dr.camouflage
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 04 Mar 2010, 20:41

ben 1.2 tsi 105 hp nin çoğu piyasa araclarından aşşağı kalmayacagından adım gibi eminim. fabrika verileri 175km max. hız, 11 saniye 0-100. bence gayet güzel. ki bu fabrika verileri. 1.2 fabia max hız 160 yazıyo ama maşşallah 190 görüyo. basmadımmıda 5 litrelerde gidiyosun. beni oldukça cezbediyodu zaten donanımları felanda okudukça iyice kapıldım arabaya. yüce rabbim inşallah bize nasip eder bitane...

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti isikayhan » 04 Mar 2010, 21:37

[quote="octaviaman"][quote="isikayhan"]Yeti'yi pahallı bulanlar Dacia Duster alır
başlangıç fiyatını 29.900 TL

[/QUOTE]

Skoda ya binen adamın dacia yla ne işi var.[/QUOTE]

galiba ironyi anlamamışsınız Smile
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti C@GL@R » 04 Mar 2010, 21:45

[quote="isikayhan"]Yeti'yi pahallı bulanlar Dacia Duster alır
başlangıç fiyatını 29.900 TL

[/QUOTE]

işte bu araba alınır bir anda skoda sevgisini söndürür insanın:) tam jeep

ama uzaktan kumandalı merkezi kilit, radyo gibi donanımlar
bulunmuyor.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti qw12 » 04 Mar 2010, 23:53

Çok güzel bence. alanlara şimdiden hayırlı olsun.
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 04 Mar 2010, 23:58

Konu başka yerlere gitti.İsteyen istediği amaca uygun donanımı, aracı alabilir ona lafım yok.Ama bazı söylemler,çene suyu çorbası kaynatmalar var.Ne yani 40000 TL e bu donanımlar mı?Merkezi kilit,abs,koltuk kafası v.s.Bunlar mı donanım.Allah aşkına 2004 fabia classic de olan şeylerin çoğunu yazmışsınız.Ben büyük laf etmedim ama eden çok.Getir iki tane üç tane filan.ağzı olan konuşuyor.,İki üç tane almanıza gerek yok,samimiyseniz basın 40000 TL i bir tane 1.2 motorlu baz yeti alın ruhsatını koyun foruma da helal olsun diyelim.Ben bu kadar savunsaydım geldiği gibi de gider alırdım.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti qw12 » 05 Mar 2010, 00:05

abs, koltuk kafalığından ziyade diz ve perde hava yastıkları ile esp varsa 39900 e tiguan boyutunda bir araba için gerçekten rakam çok iyi.

qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 05 Mar 2010, 00:46

[quote="qw12"] abs, koltuk kafalığından ziyade diz ve perde hava yastıkları ile esp varsa 39900 e tiguan boyutunda bir araba için gerçekten rakam çok iyi.

[/QUOTE]

Evet donanım fanatizmini kenara bırakırsak,Yeti zaten alınabilir,güzel bir araç hakkaten.Yinede donanım durumuna dikkat etmeli.Aceleye getirmemeli.Sağ gösterip sol vuruyorlar her zaman.

[quote="isikayhan"]galiba ironyi anlamamışsınız Smile
[/QUOTE]

Kusura bakmayın,tsunamili beyin fırtınası görüşü biraz engelledi herhalde     
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti qw12 » 05 Mar 2010, 00:58

[/QUOTE octaviaman]

Evet donanım fanatizmini kenara bırakırsak,Yeti zaten alınabilir,güzel bir araç hakkaten.Yinede donanım durumuna dikkat etmeli.Aceleye getirmemeli.Sağ gösterip sol vuruyorlar her zaman.
------------------------------
katılıyorum. Türkiye donanımında bazı şeyleri çalarlarsa 3 kuruş kar edelim derken ellerindeki skodaya sempatisi olan müşteriyi de kaçırırlar. sonuçta 39-40bin verebilecek düzeydeki alıcılar başka markaya da rahatlıkla kayabilir.
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 05 Mar 2010, 01:33

[quote="octaviaman"]Konu başka yerlere gitti.İsteyen istediği amaca uygun donanımı, aracı alabilir ona lafım yok.Ama bazı söylemler,çene suyu çorbası kaynatmalar var.Ne yani 40000 TL e bu donanımlar mı?Merkezi kilit,abs,koltuk kafası v.s.Bunlar mı donanım.Allah aşkına 2004 fabia classic de olan şeylerin çoğunu yazmışsınız.Ben büyük laf etmedim ama eden çok.Getir iki tane üç tane filan.ağzı olan konuşuyor.,İki üç tane almanıza gerek yok,samimiyseniz basın 40000 TL i bir tane 1.2 motorlu baz yeti alın ruhsatını koyun foruma da helal olsun diyelim.Ben bu kadar savunsaydım geldiği gibi de gider alırdım.[/QUOTE]

amacım tartısma yaratmak degil haşaa ama bikaç yerde anlasamadık sizle:D şimdiii bir arkadaş  bu tarz suvların fiyat listesini koydu o listedeki bir çok araçtan yetinin iyi oldugunu hatta cogundan fazlasıyla ustun oldugunu biz biliyoruz demi? bunda hemfikiriz. şahsi fikrim ben yetinin tasarımınıda beğenmişim. active donanımda yazanlar bence baz modele göre hayli hayli iyi.  esp'ye kadar güvenlik sistemleri clamtronic ön yolcu sürücü ön perde hava yastıkları gayet yeterli. ve hem skoda kalitesi (tabiri caizse vw kalitesi) bu lafıma kızmayın ama skodalarımızı yabancı bilmiyor ama biz biliyoruz ve bence piyasadı çoğu araçla kıyaslamam bile sadece bilinmediginden tadına çoğu kişi bakmadıgından boş boş ötüyor. ve böyle bi kalite piyasa giriş fiyatı olarak gayet uygun. (bence). birde bi lafınıza takıldım bukadar savunsaydım geldigi gibi alırdım diye param olsa inanın durmam. ilk arabam fabia 1.2 htp 2005 4 senedir biniyorum. kısmetse octavia istiyorum 2006 2007 elegance 0'ına param yetmez. ama yeti bir iki sene sonra 30- fiyatlarla ikinci ele düşerse tek alacagım arabadır.

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti qw12 » 05 Mar 2010, 01:43

arkadaşlar kısmetse yarın bakmaya gideceğim. kredi koşulları makul olursa elimdeki 2005 Fabia 1.2 HTP Classic Combi ile değiştirmeyi ciddi ciddi düşünüyorum. 2. ele düşmesini bekleyemeyeceğim. tek düşüncem tsi ye lpg olmaması. ama tsi tüketimi düşük nasıl olsa diye teselli buluyorum:) ne dersiniz?
qw12
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir