Skoda YETI Fiyatları Belli Oldu! (04.03.2010)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda YETI Fiyatları Belli Oldu! (04.03.2010)

İleti ayhani » 05 Mar 2010, 02:08

Bence fiyat gayet iyi daha ne olsun
Millet 35 bine gidip ÇİN malı özenti jeep alıyor oda iki günde heryeri dökülen cinsten
39.9 bine bence gayet iyi.

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 05 Mar 2010, 02:14

[quote="octaviaman"]40000 TL verip 1,2 motorlu bomboş Yeti yi kim ne yapsın.Akıllı adam işi olmaz.[/QUOTE]

105 beygir motor var daha ne olsun. Benim octi 102 beygir motor 1.6 ee benim motor dahamı iyii.

Bu teknoloji varken hala motor hacmine takılmayın.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cnydn » 05 Mar 2010, 02:26

[quote="qw12"]arkadaşlar kısmetse yarın bakmaya gideceğim. kredi koşulları makul olursa elimdeki 2005 Fabia 1.2 HTP Classic Combi ile değiştirmeyi ciddi ciddi düşünüyorum. 2. ele düşmesini bekleyemeyeceğim. tek düşüncem tsi ye lpg olmaması. ama tsi tüketimi düşük nasıl olsa diye teselli buluyorum:) ne dersiniz? [/QUOTE]

tsi lere de LPG uygulaması başlamak üzereydi.. DH forumlarında tartışılıyordu konu.. ama daha çok yeni elbette..

Yeni octi elegance almasam alır koyardım ruhsatı Big%20smile şimdi mümkün değil..
Sevgili octaviaman ile bir türlü anlaşamadık. Canımız saolsun:)

cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti FabiaElegance » 05 Mar 2010, 02:48

[quote="oguz"]
[quote="octaviaman"]Konu başka yerlere gitti.İsteyen istediği amaca uygun donanımı, aracı alabilir ona lafım yok.Ama bazı söylemler,çene suyu çorbası kaynatmalar var.Ne yani 40000 TL e bu donanımlar mı?Merkezi kilit,abs,koltuk kafası v.s.Bunlar mı donanım.Allah aşkına 2004 fabia classic de olan şeylerin çoğunu yazmışsınız.Ben büyük laf etmedim ama eden çok.Getir iki tane üç tane filan.ağzı olan konuşuyor.,İki üç tane almanıza gerek yok,samimiyseniz basın 40000 TL i bir tane 1.2 motorlu baz yeti alın ruhsatını koyun foruma da helal olsun diyelim.Ben bu kadar savunsaydım geldiği gibi de gider alırdım.[/QUOTE]amacım tartısma yaratmak degil haşaa ama bikaç yerde anlasamadık sizle:D şimdiii bir arkadaş  bu tarz suvların fiyat listesini koydu o listedeki bir çok araçtan yetinin iyi oldugunu hatta cogundan fazlasıyla ustun oldugunu biz biliyoruz demi? bunda hemfikiriz. şahsi fikrim ben yetinin tasarımınıda beğenmişim. active donanımda yazanlar bence baz modele göre hayli hayli iyi.  esp'ye kadar güvenlik sistemleri clamtronic ön yolcu sürücü ön perde hava yastıkları gayet yeterli. ve hem skoda kalitesi (tabiri caizse vw kalitesi) bu lafıma kızmayın ama skodalarımızı yabancı bilmiyor ama biz biliyoruz ve bence piyasadı çoğu araçla kıyaslamam bile sadece bilinmediginden tadına çoğu kişi bakmadıgından boş boş ötüyor. ve böyle bi kalite piyasa giriş fiyatı olarak gayet uygun. (bence). birde bi lafınıza takıldım bukadar savunsaydım geldigi gibi alırdım diye param olsa inanın durmam. ilk arabam fabia 1.2 htp 2005 4 senedir biniyorum. kısmetse octavia istiyorum 2006 2007 elegance 0'ına param yetmez. ama yeti bir iki sene sonra 30- fiyatlarla ikinci ele düşerse tek alacagım arabadır.[/QUOTE]
Tartışma ortamını bende sevmiyorum, arkadaş üç aşağı beş yukarı güzel açıklamış durumu zaten.
Evet yetinin tasarımını beğendim, bence fiyat/performans oranı da optimal, özellikleri de bulduğum kaynaktaki gibi ise, alınmaması için -hiçbir sebep yok. (ha benim açımdan tek alamama sebebi para- bu fiyatlarda otomobil alabilecek param olduğunda ilk tercihlerimden biri olacağı kesin)
Burada amaç sadece kendi alacağımız araçla ilgili yorumlar yapmak değil, diğer insanların merak edebileceği, ikilemde kaldığı konularda yardımcı olabilmektir bana göre.
FabiaElegance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 05 Mar 2010, 03:09

valla arkadaslar bugun zaten bir araba alayım desen  en basıtı ranault bile cilolar hariç gerisi 40 liradan baslıyor.vir saet'a gidin aynı para volkswagen aynı para honda civicler aynı para nasıl anlatayım sıfır km araç alayım desek tabi biraz oturaklı olsun desek gözden rahat bir 40 lira çıkacaktır bunun sonucunda geriye mantık kalıyor kalıteyi bilen bunu alır bilmeyen ise megan alır.(biniciyse sayet ben alsam bir 10 sene değiştirmiyecegim için bunu alırım )
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti qw12 » 05 Mar 2010, 03:30

arkadaşlar sizce yetiye ne renk yakışır? bana göre her arabanın yakışanı bir renk var. bence Q7 ye beyaz, X5 e siyah Chayyene gümüş çok güzel oluyor. tabii bu herkese göre değişebilir. sizce yetiye ne renk iyi gider?
Bence opakta beyaz ya da pasifik mavi, metalikte kahverengi çok güzel. ne dersiniz?
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 05 Mar 2010, 03:55

[quote="qw12"]arkadaşlar sizce yetiye ne renk yakışır? bana göre her arabanın yakışanı bir renk var. bence Q7 ye beyaz, X5 e siyah Chayyene gümüş çok güzel oluyor. tabii bu herkese göre değişebilir. sizce yetiye ne renk iyi gider?

Bence opakta beyaz ya da pasifik mavi, metalikte kahverengi çok güzel. ne dersiniz?[/QUOTE]

granit gri cok guzel yakısır bence. hangisi o renk dersen benim avatardaki arabanın rengi.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cnydn » 05 Mar 2010, 04:06

Mato kahverengi
Cappucino Bej
Rosso Kırmızısı
Pasifik mavisi
Fırtına Mavisi
http://www.yeti.com.tr/galeri.asp?islem=Renkler

Ben en çok bu beşini beğendim
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti FabiaElegance » 05 Mar 2010, 05:25

Skodanın sitesindeki lansman rengi güzel bence, tahminen su mavisi...

- Mato kahverengi
- Fırtına mavisi
- Platin gri
- Kapuçino bej
Bunlarda güzel görünüyor, fakat alacak olsam ya "su mavisi" yada "fırtına mavisi" alırdım herhalde
FabiaElegance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 05 Mar 2010, 11:10

donanıma okadar takılmayın onden muşteri yemleme tekniği bu..
ilk gelen roomsterlar 2006da aynı boyledi mercek var 8 hoparlor sistem alaşım jant v.s v.s

en baz olanı boyleydi ha.

şimdi 1,2 roomster 2hoparlor sistem,tavan çıtası dahi yok jant zaten bir hayal..varsayım iş guç eminimki çogu kişi 40000tl parası olsa alacagı son araclardan biride yeti olur..

sahsen ben almam 40000tl verip 1 yıl sonra 27 28000e zor satacagım bir aracı almam..

benim roomsterı aldıgm adam 27750e bayiden çıkarmış 2008 5.ayda ben aracı aldım 9 aylıkken 19 civarı rakama..9 ayda 8750 zarar insanoı bu zarara uğratacak nadide markalar arasında skoda ama yine seviyorum piyasası olmamasına ragmen
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti grey_wolf » 05 Mar 2010, 11:13

bencede su mavisi bu arabaya çok yakışmış. onu alın derim.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti C@GL@R » 05 Mar 2010, 12:00

tork değerleri kaç acaba
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti FabiaElegance » 05 Mar 2010, 12:34

[quote="samet"] donanıma okadar takılmayın onden muşteri yemleme tekniği bu..
ilk gelen roomsterlar 2006da aynı boyledi mercek var 8 hoparlor sistem alaşım jant v.s v.s

en baz olanı boyleydi ha.

şimdi 1,2 roomster 2hoparlor sistem,tavan çıtası dahi yok jant zaten bir hayal..varsayım iş guç eminimki çogu kişi 40000tl parası olsa alacagı son araclardan biride yeti olur..

sahsen ben almam 40000tl verip 1 yıl sonra 27 28000e zor satacagım bir aracı almam..

benim roomsterı aldıgm adam 27750e bayiden çıkarmış 2008 5.ayda ben aracı aldım 9 aylıkken 19 civarı rakama..9 ayda 8750 zarar insanoı bu zarara uğratacak nadide markalar arasında skoda ama yine seviyorum piyasası olmamasına ragmen
[/QUOTE]

Donanım olayını bekleyip görelim derim ben ama min. bu özelliklerde çıkmalı ki çekiciliği olsun...
Araç alırken ki genel kanı "satmak için alacaksın" dır. Ama ben öyle düşünmüyorum. 0 km bir otomobil alacaksam, 4-5 yıl binmeliyim, kaldı ki 0 aldıktan sonra marşa bastığın an 5-6 milyara elveda diyorsun, işin doğası böyle ;)
FabiaElegance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 05 Mar 2010, 13:20

[quote="grey_wolf"] [quote="fabialife"]

beyler kimse kendini kandırmasın, her kes bizler gibi skodacı değil ki bizim gibi düşünsün.1- marka skoda zaten orada baştan kaybetti; çünkü bu markayı herkes değil bilen alır. bu nedenle skoda müşterisi parmakla sayılacak kadar az.2- arabada tip diye bir şey yok, bundan da kaybetti.3- eşşek kadar arabayı 1.2  105 hp motor götürürmü diye çok kişi şüphe ile bakacaktır. ayrıca düşük hacimden yüksek güç elde etmek normaline göre her zaman risktir.4- ikinci elini düşünen kişi zaten bu arabanın yanından bile geçmez. 2.0 dizel motora o parayı vecek olduktan sonra ne işimiz var yeti alıpta kumar oynayalım. gider piyasada tutulan denenmiş bir marka ve model alırız. sıfır olacağına bir yaşında olur diyecekler.5- skoda bayi, servis akraba vs. dışında bu araba bu motor ve fiyatlarla satmaz. tek tük sağda solda rastla rsınız. makul fiyatlara makul güçte ( 1.4 140 hp, 1.6 170 hp 1.6 dizel 105 hp.vs) benzinli ve dizel motorlu olarak çıkarsalarda az da olsa bir şansı olurdu.

-1000000000000000000 !!!!!

bence yeti çok satacak. adamlar hiç bir şeye benzemeyen nissan qashqai'ye o paraları verip aldılar. hemde boş araç. neden yeti almasınlar ki

nissan; birincisi dünya markası,
ikincisi çok satıldığı falan yok firma reklam üstüne reklam, kampanya üstüne kampanya yapıyor,satışlar beklediklerinin çok altında
üçüncüsü nissan 1.6  motor,(1.2 ile kıyaslandığında pisikolojik bir avantajı var)
dördüncüsü beğeni görseldir ama yeti ile ikisini halk oylaması yapsan Quashci yetiyi bir kaç defa katlar herhalde .
burası Türkiye arkadaşlar; dünyanın hiç bir yerinde vatandaş araba alırken buradaki kadar
incelemez ve düşünmek zorunda değildir. ihtiyacını ve bütçesini belirler beğenir ve alır.
burada motor, vergi, servis, ikinci el, marka imajı, distribütörü vs. düşün babam düşün.
seğmentinde altarnatifsiz ve tek olan roomster bile o kadar kampanya ve indirime rağmen sattığı rakam ortada. şimdiki rakamlarla zaten yılda 100 tane bile satamazlar.
roomster içinde o gün satamazlar demiştim, yeti içinde bu fiyat ve şartlarda 1.2 hariç satamazlar diyorum, piyasada yüzünü unutmayacak kadar 3-5 tane görürüz. 1.2 de yine sınırlı sayıda satılır.
meğerki dünya markaları ile fiyatta sidik yarıştırmayı bırakıp, makul fiyat ve reklam yapalar
yoksa gerisi hayal.
şimdi lansman fiyatları derler yarın fiyatları yükseltirler, olmadı sağından solundan donanımından çalarlar.
yani sözün kısası skoda türkiyede adam olmaz, yeti yide ağızlarına yüzlerine bulaştırırlar.
şimdi yazılan donanımlarla gelen arabaların donanımlarına bakalım bir değişiklik varmı bize gelen arabalarda.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 05 Mar 2010, 13:50

[quote="qw12"]arkadaşlar kısmetse yarın bakmaya gideceğim. kredi koşulları makul olursa elimdeki 2005 Fabia 1.2 HTP Classic Combi ile değiştirmeyi ciddi ciddi düşünüyorum. 2. ele düşmesini bekleyemeyeceğim. tek düşüncem tsi ye lpg olmaması. ama tsi tüketimi düşük nasıl olsa diye teselli buluyorum:) ne dersiniz? [/QUOTE]

[quote="qw12"]arkadaşlar sizce yetiye ne renk yakışır? bana göre her arabanın yakışanı bir renk var. bence Q7 ye beyaz, X5 e siyah Chayyene gümüş çok güzel oluyor. tabii bu herkese göre değişebilir. sizce yetiye ne renk iyi gider?
Bence opakta beyaz ya da pasifik mavi, metalikte kahverengi çok güzel. ne dersiniz?[/QUOTE]

ClapDostum Sen niyeti bozmuşsun ,Kararın hayırlı olsun.İnşaallah gönlüne göre alırsın.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti SELİM_ANK » 05 Mar 2010, 15:59

arkadaşlar octaviam war skodayı sewiorumSmile tamam ama arabanın tipine bi bakın yaa ne kadar itici görünüo buna wereceğim paraya hiç düşünmeden gidip qashqai alırım hiç olmazsa eli yüzü düzgün bi arabaya binmiş olurum
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti FabiaElegance » 05 Mar 2010, 16:46

Qashqai de güzel otomobil ama iç dizaynı citroen c3 gibi... Sanki Yetinin iç dizaynı daha kaliteli duruyor. (tabi fotolar üzerinden konuşuyorum)
Yetinin dış dizaynı ise daha aile arabası modunda görünüyor, ama kesinlikle kötü değil

Skoda - Nissan arasındaki farka bacakacak olursak, bir kere Nissan'ın
Referansları çok iyi 350z - Xtrail - Murano - Pathfinder - Navara gibi hepsi sınıfında kayde değer, adından söz ettiren araçlar, bu da Nissan markalaşmasında önemli rol oynadı tabi; (primera falan octavianın tırnağı olamaz ama;)
Bundan 10-12 sene önce nissan deyince akla tıfıl küçük(sunny), japon otomobili gelirdi, bir de şimdi bakın...
Skoda da gördüğüm en büyük eksik bu aslında kendini pazarda çok iyi konumlandıramadı...
Ama zamanla olur gibi geliyor çünkü Skoda kullanıpta kötü referans veren duymadım ben daha... Kulaktan kulağa pazarlama önemlidir...
FabiaElegance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti y.emre » 05 Mar 2010, 16:55

bu yeti roomstrın az birz büyüğü dış görünüş hemen hemen aynı
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100