YETİ yi inceledim

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YETİ yi inceledim

İleti hetepe » 07 Nis 2010, 08:37

Merhabalar, hava filtremi değiştirmek üzere Ankara AND a gittiğimde YETİ nin ,showroomu renklendirdiğini gördüm, 3 adet getirilmiş ve 1 tanesi 2,0 TDI, diğerleri 1,2 TSI idi.
Dikkatimi çeken ilk şey 1,2 lerdeki 17'' lik alüminyum jantlardı, garipsedim.
İç hacim küçük ama donanım süperdi.(Bu arada bu araçları VW tiguan'ı düşünerek inceledim).Fiyat olarak alternatifiymiş gibi görünse de tiguan daha heybetli bir iç ve dış görünüme sahip.
Yeti nin TDI versiyonunda 16'' alüminyum jant bulunmakta ve direksiyonu daha spor bir görünüm sunmakta.Diğerlerindeki 4 kolluydu.Tabii ki direksiyonlar üzerindeki kumanda tuşları çok işlevsel ve dolu bir görüntü sunuyor.Arka koltuklar hepsinde -aynı roomi gibi- 3 parça ve ortadaki donanım seviyesine göre konsol olarak ta kullanılabiliyor.
TSI nın donanımı, oradaki TDI dan daha yüksek olduğundan adaptif farları en dikkat çekici özelliği idi. Sağa-sola dönebilen mercekli tek parça far ve tamponda bulunan far yıkama sistemi, artık standarta oturmuş olan ''virajlarda dönüş yönünde yanan sis farlar''ı ve ''gündüz farları'' gayet şık tasarlanmış.
Sonuçta ''o kadar paraya değer mi?'' denirse ben vermem, ama piyasadaki birçok aynı sınıf araçtan çok çok üstün o da bir gerçek...

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti bolulu » 07 Nis 2010, 08:43

birde kullanabilsek daha iyi anlayacaz
1.4 mpi comfort 68 hp 2001 lpg'li
bolulu
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 07 Nis 2010, 09:10

resim çekmedinizmi hocam.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti hetepe » 07 Nis 2010, 09:12

Herkes tipini biliyor diye çekmedim, bir de incelerken hemen oto hırsızıymışım gibi elemanlar üşüştü, resime izin de vermezlerdi diye zannediyorum.Olmazsa bir denerim sizin için...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti C@GL@R » 07 Nis 2010, 09:22

sağolun internette şurda burda hatta sitemizde bile var ama kullanıcı resmi bir başka oluyor..diğerleri en güzel açı ile yakalandığı için gerçeğini görünce bumuymuş diyoruz o açıdan sormuştum :)
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti mygokhan » 07 Nis 2010, 09:44

Ben çekmiştim 2 hafta önce falan..Hele bi çektirmesinler.. :evil:

Kapıya geldik..

Arka logoda acayip büyük ha

AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti hetepe » 07 Nis 2010, 11:47

İşte buuu...
resimler harika, ben çekseydim zaten cep(6230i) ile bu kadar net bir görüntü alamazdım, paylaşım için teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti SELİM_ANK » 07 Nis 2010, 12:05

Bana hala güzel gelmiyor balıkçı arabası gibi bi tuhaf ısınamadım gitti skoda'dan adamakıllı üst sınıf bir cip beklioruz :roll:
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti oguz » 07 Nis 2010, 16:40

benim planlarım arasında ilk sırada tabi her şey düşünüldüğü gibi giderse. gökhan bişey soracam, incelediğin active modelimi esp standartmı onda eger active se nedir ne degildir bi anlatırmısın.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 07 Nis 2010, 17:15

oguz yazdı:benim planlarım arasında ilk sırada tabi her şey düşünüldüğü gibi giderse. gökhan bişey soracam, incelediğin active modelimi esp standartmı onda eger active se nedir ne degildir bi anlatırmısın.

Ambition modeli benim baktığım..Ama donanımını tam hatırlamıyorum desem :P
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti tutku88 » 07 Nis 2010, 18:27

Arkadaşlar bende skoda yetiyi inceledim, active donanımında 2 airbag klima ve blue serisi cd çalar var, arka camlar manuel bence boş bir araç, ambitionda esp fonksiyonel direksiyon ve bir üst seri cd mp3 çalar var 6 hava yastığı dahil ve sayamadaığım bir çok özellik,bence ambition donanımı gayet uygun ama iç mekandaki plastik kalitesi fabia ve roomsterla aynı ,octavia kadar iyi deil tek kusurunu bu olarak gördüm yerden yüksekliği fena deil arka koltuklarda 1,85 1,90 a kadar boyu olanlar oturabilir,vites topuzu küçülmüş ve çok hoş olmuş ses kalitesi gayet iyiydi,bence 45 e alınabilecek bir araç,ayrıca plazada octavia 1,4 tsi dsg yi de test etme fırsatım oldu,dsg şanzıman mükemmel bişe, otomatik kullanmam dien arkadaşlar gitsin test sürüşüne katılsın fikirleri kesin değişeçektir
tutku88
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: egemen tutku yancarlı
Nereden: İzmir
Arabanız: fiat palio 1.4

İleti oguz » 07 Nis 2010, 18:36

tutku88 yazdı:Arkadaşlar bende skoda yetiyi inceledim, active donanımında 2 airbag klima ve blue serisi cd çalar var, arka camlar manuel bence boş bir araç, ambitionda esp fonksiyonel direksiyon ve bir üst seri cd mp3 çalar var 6 hava yastığı dahil ve sayamadaığım bir çok özellik,bence ambition donanımı gayet uygun ama iç mekandaki plastik kalitesi fabia ve roomsterla aynı ,octavia kadar iyi deil tek kusurunu bu olarak gördüm yerden yüksekliği fena deil arka koltuklarda 1,85 1,90 a kadar boyu olanlar oturabilir,vites topuzu küçülmüş ve çok hoş olmuş ses kalitesi gayet iyiydi,bence 45 e alınabilecek bir araç,ayrıca plazada octavia 1,4 tsi dsg yi de test etme fırsatım oldu,dsg şanzıman mükemmel bişe, otomatik kullanmam dien arkadaşlar gitsin test sürüşüne katılsın fikirleri kesin değişeçektir

dsg ler güzel fakat vw forumundan takip ettigim kadarı ile biraz sorunlu galiba. vites geçişlerinde ses cıkarmaya baslamıs bazı araçlarda kütlemeler felan. bakalım biraz daha gecsin iyice kokusu cıkar.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tutku88 » 07 Nis 2010, 18:40

ben pek araştırmadım ama çok hızlı ve sarsıntısız mükemmel vites geçişleri var,gerçi o zevkte tsi ın da katkısı çok büyük, 7vitesli yeni dsg de de sorun varsa o zaman alıp almamakta düşünülebilir
tutku88
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: egemen tutku yancarlı
Nereden: İzmir
Arabanız: fiat palio 1.4

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir