Yeti inceledim,sonuç abartılan gibi değil

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeti inceledim,sonuç abartılan gibi değil

İleti fıratt » 08 Haz 2010, 20:12

arkadaşlar bugun yetiyi inceleme fırsatım oldu,adana skoda bayisi öz.g.n otomotive gittim sağolsunlar roomsterı almadan once çok yardımcı oldular defelarca test aracıyla araca ısınmamı sağladılar..
Neyse uzun lafın kısası yeti'yi uzun zamandır merak ediyordum ve detaylıca inceleme fırsatım oldu ve bir muşterinin yetisini kullanmama sahibininde izniyle izin verdiler ve aracı test ettim yaklaşık 8km kadar
Kullandığım araç yeti 1.2 tsi 105hp'di.Araç performans açısından tatmin edici ama mucize beklememek lazım,bizim 1.2lerdeki gibi motor sesinin kabin içine gelmesini izalasyon sayesinde halletmişler(demekki zalasyonla bizim araçların motor içine kabin seside engellenebiliyormuş.
İç mekana gelecek olursak koltuk döşemeleri baz versiyon olmasına rağmen oldukça kaliteli geldi,teyp fabia 1 deki gibi yani bizim roomsterlardaki gibi geniş ekranlı teyp yok,baz versiyon olmasına rağmen 4 cam otomatik,arac oldukça sessiz dediğim gibi izalasyonda aşmışlar kendilerini..
Son olarak arac oldukça yuksek ve geniş harbi oturaklı yani,almayı duşunen varsa 1.4 almasını tavsiye ederim 1.2de hayli hayli yetiyor ama araç çok ağır bu faktorude unutmayalım,
Son olarakta şu itirafta bulunayım;roomster ilk çıktığı zamanki test Sürüşunun heyecanını bana vermedi yani sıradan bir suruş tarz tadı verdi bana,alacak olanlara bir fikir olur umarım bunlar tamamen şahsi goruşum..

fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti alpino » 08 Haz 2010, 22:03

yeti ile roomster sınıf olarak farklı araçlar olduğundan sürüş karakteristikleri açısından büyük farklılıklar olması gayetle doğaldır. şöyle ki roomster daha çok binek araç sınıfına girmekteyken, Yeti SUV sınıfında bir araç. yani yerden yüksek, daha ağır ve belki görüş açısı da yerden yüksek olduğundan hız daha farklı hissediliyor. işim gereği çok çeşitli araçlar kullanıyorum. yerden yüksek araçlarda hız daha zor farkedilmekle beraber aracın yaylanması ve ağırlığı nedeniyle araç hantal kalıyor. yani otomobildeki sürüş zevkini vermiyor. iki aracı kıyaslarken bunları göz önünde tutmakta yarar var.

yine de paylaşım için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti SELİM_ANK » 08 Haz 2010, 23:31

siz roomster kullanıcısı olarak SKODA'nın kalitesine alıştığınız için yeti farklı bi tat vermemiştir başka marka araçtan inip yetiye binenler için çağ atlama olur :P

:D :D :D
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti lazianke » 08 Haz 2010, 23:42

bagajının da küçüklüğü bir dezavantaj...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti WXW » 05 Ekm 2010, 23:45

Yeti yi ben de bugun test etme şansı buldum.Motor hariç etkilendiğimi söyleyemem, hayal kırıklığına bile uğradım denebilir.Octavia dan sonra iç aksam oldukça şekilsiz geldi bana.Aracın şöför koltuğundayken kafamı arkaya çevirdiğimde, açıkçası dikkatimi çeken ve buraya yazmamı gerektirecek hiçbirşey hatırlamıyorum.Dış görünüş ve motoruyla etrafa hava atmak için ideal, ancak içine bindiğinizde neyseki içine bakmıyorlar diyebileceğim bir araç yaratmışlar.Ama fiyat-donanım v.b. özellikler açısından hala en iyisi.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir