SKODA YETI LERI TESLIM EDEMIYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODA YETI LERI TESLIM EDEMIYOR

İleti Cupra » 14 Haz 2010, 08:28

Yüce'nin suçu bilgi vermemek. Avrupada panaromic sunroof kataloglardan çıkmış, ben bunu briskoda'dan öğreniyorum. Ben aracımla ilgili bilgileri forumlardan toplamak zorunda değilim ki?

Cupra
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cagri
Nereden: İzmir

İleti kerim octavia » 14 Haz 2010, 13:09

Cupra yazdı:Yüce'nin suçu bilgi vermemek. Avrupada panaromic sunroof kataloglardan çıkmış, ben bunu briskoda'dan öğreniyorum. Ben aracımla ilgili bilgileri forumlardan toplamak zorunda değilim ki?

Dogru söylüyorsunuz pazarama ve bayi geliştirme bölümlerinin biraz daha bu işlere yüklenmesi gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
kerim octavia
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)

İleti nakka » 15 Haz 2010, 23:28

Merhabalar,

Aynı dertten bende müzdaribim. 3 Nisan'da aldığım Yeti 1.2 DSG Ambition Cam tavan aracım normal bekleme süresi olan 10 hafta sonunda hala gelmedi. Ulaşabildiğim en net bilgi aracın Temmuz 20'den önce gelmeyeceği şeklinde. Bu bilgiyide ben kendi bağlantılarım sayesinde ulaştım. Ne aracı aldığım bayii nede Yüce oto süre bittikten sonra bana bilgi vermedi.

Şimdi 2.5 ay beklememe rağmen 1.5 ay daha beklemem lazım en iyi ihtimalle. Tabi bu sürede net değil. Gerçi bu konuda elimde bilgi yok ancak 2.5 ayın üzerine 1.5 ay daha çıkınca tüm iyi niyetimi ve sempatimi kaybetmiş durumdayım. 1-2 gün içinde bir çözüm üretemezlerse muhtemelen vazgeçeçeğim.

Konuyu açan ve benle aynı sorunu yaşayan arkadaşım modelden bahsetmiş. 1.5 ay sonra gelecek arabanın 2011 model olacağı konusunda bir bilgisi olup olmadığını merak ettim.

Ben aracı severek ve beğenerek tercih ettim. Cam tavan dışında aracın uzun bekleme süresi sebebiyle araca farklı donanımlarda ekletmiştim. Mesela;

Kararan dikiz aynası
Yağmur sensörü
Işık asistanı
Silecek suyu ısıtma sistemi
Metal tavan rayları
17 inch Spitzber Jantlar
Cruise Control

Tabi özel yapıma girince iç konsolun renk seçimleri ve döşeme seçimleri gibi tüm ayrıntıları kendim seçmiştim.
Ortaya çıkan aracıda 10 haftadır gün sayarak bekliyorum. Çözüm ne olacak, benim ve benim ile aynı problemi yaşayan insanları maduriyeti ile ilgili olarak yüce oto nasıl bir çözüm üretecek merak ediyorum.
nakka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Yeti 1.2 DSG Ambition

İleti nakka » 15 Haz 2010, 23:50

Eklediğim donanımlardan birini unutmuşum :)

Lastik basınç bilgilendirme sistemi
nakka
CLASSIC
CLASSIC

İleti Cupra » 16 Haz 2010, 08:08

çok güzel kişiselleştirilmiş bir yeti siparişi vermişsiziniz.

ambiation alarak donanım eklemek en mantıklısı idi. bende öyle yaptım.

jantları çok yakmasın diye büyütmedim üstündeki jantlarda hoşuma gitmişti. izmirde hava sıcak olduğundan bahsettiğiniz silecek suyu ısıtmasınıda almadım. manuel klimayı otomatik yapmak, bolero ekranı eklemek bana yetti.

yüceye iki kez mail attım tık yok. fabrika biraz gecikecek diyor. net bilgiyi yuce verir diyor.

model 2011 olacağı kesin. bu aslında bizim için iyi. aracı ağustos ayına tescil ettiğimiz an 2011 olur.

hayırlısı olsun
Cupra
CLASSIC
CLASSIC

İleti nakka » 16 Haz 2010, 21:42

bugün bayii ile konuşum. araçın temmuz 20 den sonra geleceğini söylediler. Şu an kullandığım aracımıda yeti'm gelene kadar kullanmaya devam edeceğim. Araç geldiğinde eski aracı servise vereceğim.
2011 model olması dışında bana kazandıracağı artı birşey yok.
Araçtan vazgeçmeyi düşündüm ancak başka bir araç beğenemediğim için beklemeye devam edeceğim.
Hayırlısı artık

Bu arada ben bolero yu bende düşündüm ancak navigasyon olmaması sebebiyle vazgeçtim. Necvox gibi bir cihaz alarak teyp sorununu çözmeyi planlıyorum. Elektronik klima için ise almadığıma pişmanım.
nakka
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 17 Haz 2010, 06:59

nakka yazdı:Bu arada ben bolero yu bende düşündüm ancak navigasyon olmaması sebebiyle vazgeçtim. Necvox gibi bir cihaz alarak teyp sorununu çözmeyi planlıyorum. Elektronik klima için ise almadığıma pişmanım.

Yeti için bu tür bir cihaz da navigasyona çözüm olabilir.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SKODA-Yeti-Special-DVD-NAVIGATION-GPS-SYSTEM-/170497957865?cmd=ViewItem&pt=Car_Audio_Video&hash=item27b2785fe9

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti Cupra » 17 Haz 2010, 11:59

demek aynı parti benim araç içinde dün 20 temmuz dendi. hayırlısı olsun tekrar.
Cupra
CLASSIC
CLASSIC

İleti albion » 17 Haz 2010, 12:32

nakka yazdı:bugün bayii ile konuşum. araçın temmuz 20 den sonra geleceğini söylediler. Şu an kullandığım aracımıda yeti'm gelene kadar kullanmaya devam edeceğim. Araç geldiğinde eski aracı servise vereceğim.
2011 model olması dışında bana kazandıracağı artı birşey yok.
Araçtan vazgeçmeyi düşündüm ancak başka bir araç beğenemediğim için beklemeye devam edeceğim.
Hayırlısı artık

Bu arada ben bolero yu bende düşündüm ancak navigasyon olmaması sebebiyle vazgeçtim. Necvox gibi bir cihaz alarak teyp sorununu çözmeyi planlıyorum. Elektronik klima için ise almadığıma pişmanım.

aracınızı hangi bayiden sipariş etmiştiniz? bana da ağustos başı dediler. acaba 20 temmuzdaki sevkiyata yetiştirebilirler mi? 20 temmuzda gelse Ağustostan önce teslim edebilirler. budurumda my2011 olamayacak mı?
albion
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa
Arabanız: yeti 1.2 amb. DSG

İleti Cupra » 17 Haz 2010, 14:37

1 hafta bekler aracınız tescil ağustosta olur ve my2011 olur sorun olmaz.
Cupra
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 17 Haz 2010, 14:45

Opsiyon ekleyince siparişler 3 ay gecikiyor diye biliyorum :)
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti nakka » 18 Haz 2010, 20:08

Aracınızı hangi bayiden sipariş etmiştiniz? bana da ağustos başı dediler. acaba 20 temmuzdaki sevkiyata yetiştirebilirler mi? 20 temmuzda gelse Ağustostan önce teslim edebilirler. budurumda my2011 olamayacak mı?

Cam tavanlı ise muhtemelen bizimle beraber yani temmuz 20 gibi gelir. Senin bayii muhtemelen kendine marj koymuş Ağustos başı demiş. 20 temmuz gibi gelirsede bayii ile konuşup tescil işini ağustosa bıraktırırsın tabi bu durumda sende aracı tescil işleminden sonra almış olursun. Böylece model kaybı yaşamazsın.

Ben aracımı istanbul Yükselen Otomotivden aldım. Bu arada bayii ile ilgilide birkaç söz etmek istiyorum. Yaşadığım bu duruma rağmen bayinin bana yaklaşımı çözüm üretme çabalarını takdir etmeliyim. Bayii olarak üzerlerine düşeni yaptılar. Yüce oto'da bu konuda bilgilendirme görevini yapar ise daha verimli bir müşteri satıcı ilişkisi olur diye düşünüyorum.

Fark ettimde kararımı söylememişim. Aracımın temmuz 20 de gelmesini beklemeye karar verdim. Umarım ağustos başında hepimiz araçlarımıza kavuşmuş oluruz.

skodaizm yazdı:
nakka yazdı:Bu arada ben bolero yu bende düşündüm ancak navigasyon olmaması sebebiyle vazgeçtim. Necvox gibi bir cihaz alarak teyp sorununu çözmeyi planlıyorum. Elektronik klima için ise almadığıma pişmanım.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SKODA-Yeti-Special-DVD-NAVIGATION-GPS-SYSTEM-/170497957865?cmd=ViewItem&pt=Car_Audio_Video&hash=item27b2785fe9

Bu cihaz nevcox 939hd nin aynısı sanırım. Zaten bu teyp cin üretimi. Birçok firma bu cihazları alıp kendi logosunu basıp satıyor. Bu teyp ile ilgili olarak nevcox denilen marka türkiye tabanlı bir şirketin markası. Dolayısı ile 2 yıl garanti veriyorlar. Bu sebepten nevcox tercih etmeyi düşündüm ancak araştırmalarımda pek çok model ile karşılaştım. Malum aracım genele kadar 1-1.5 ay zaman var. Bende bu arada araştırmaları derinleştirip konu ile ilgili bir başlık açmayı düşünüyorum.

Opsiyon ekleyince siparişler 3 ay gecikiyor diye biliyorum :)

Opsiyondan kastın cam tavan ise haklısın. Çünkü bu gecikmeyi sadece cam tavanlı araçlar yaşıyor. Diğer donanımlar yüzünden geciken araç görmedim veya duymadım.
nakka
CLASSIC
CLASSIC

İleti kerim octavia » 20 Haz 2010, 11:14

skodaizm yazdı:
nakka yazdı:

__Hakan Ün__

İYİ GÜZELDE ARKADAŞLAR SKODANIN BLORE TEYİBİ BİRAZ KÖTÜ BÜTÜN MODELLERİNDE KAPANMAK BİLMİYOR ONUN İÇİN NORMAL ALIN DAHA İYİ.
Kullanıcı avatarı
kerim octavia
CLASSIC
CLASSIC

İleti nakka » 20 Haz 2010, 18:39

kerim octavia yazdı:
skodaizm yazdı:
nakka yazdı:

__Hakan Ün__

İYİ GÜZELDE ARKADAŞLAR SKODANIN BLORE TEYİBİ BİRAZ KÖTÜ BÜTÜN MODELLERİNDE KAPANMAK BİLMİYOR ONUN İÇİN NORMAL ALIN DAHA İYİ.

Bolero teyp wolksvagen'in teybinin aynısı. Sürekli kapanmıyor demişsin bunu anlamadım?
Ayrıca bolero teyplere son güncelleme kurularak navigasyonuda çalışır hale getirilebiliyor.
Bence Bolero'nun tek problemi pahalı olması.
nakka
CLASSIC
CLASSIC

İleti kerim octavia » 20 Haz 2010, 20:13

nakka yazdı:
kerim octavia yazdı:
skodaizm yazdı:
nakka yazdı:

__Hakan Ün__

Bolero teyp wolksvagen'in teybinin aynısı. Sürekli kapanmıyor demişsin bunu anlamadım?
Ayrıca bolero teyplere son güncelleme kurularak navigasyonuda çalışır hale getirilebiliyor.

normal cd rodio ları skodadanın anhtarı çektihide direk kapnıyor.Ama bolerolarda anahtarı çeker çekmez kapanmıyor.Anahtarı çektihinizde blore teybin önce ekranında skoda logosu çıkıyor ve hemen kapanmıyor.Ve bazen kapanmıyor ugraştırıyor ve yettkili servise sorarsanız sizde ögrenir siniz.Ve gercektende 10 arabanın 8 inde var bu problem.
Kullanıcı avatarı
kerim octavia
CLASSIC
CLASSIC

İleti cnydn » 20 Haz 2010, 20:35

nakka yazdı:
kerim octavia yazdı:
skodaizm yazdı:
nakka yazdı:

__Hakan Ün__

Bu bolero'nun yazılım güncellemesi ile navigasyonun çalışır hale gelmesi olayını ayrıntılı açıklayabilir misiniz?
Nerede yaptırabiliriz, nasıl çalışıyor? GPS alıcısı var mı da boleroda, asıl farkın o olması lazım. GPS alıcısı olmadan nasıl çalışacak? Ne anlamı kaldı Columbus'un o zaman?

Boleronun kapanmaması olayını bazen ben de yaşıyorum..

Kerim Bey bu arada 2010 Octavia'nız yeni mi? Hayırlı olsun
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti kerim octavia » 20 Haz 2010, 22:38

evet yeni aldık sevkli ve tutkulu bir araba aslında o paraya ikinçi el bir octavia rs de alınabilirdi.cndy ama sıfır bir arabanın içine bindiginde o sıfır kokusu bu arabayı almalıyım diyor.DSG de arabanın güzelligi
Kullanıcı avatarı
kerim octavia
CLASSIC
CLASSIC

İleti nakka » 24 Haz 2010, 02:16

cnydn yazdı:
nakka yazdı:
kerim octavia yazdı:
skodaizm yazdı:
nakka yazdı:

__Hakan Ün__

Bu bolero'nun yazılım güncellemesi ile navigasyonun çalışır hale gelmesi olayını ayrıntılı açıklayabilir misiniz?
Nerede yaptırabiliriz, nasıl çalışıyor? GPS alıcısı var mı da boleroda, asıl farkın o olması lazım. GPS alıcısı olmadan nasıl çalışacak? Ne anlamı kaldı Columbus'un o zaman?

Boleronun kapanmaması olayını bazen ben de yaşıyorum..

Kerim Bey bu arada 2010 Octavia'nız yeni mi? Hayırlı olsun

Arkadaşlar
Yanlış bilgi için kusruma bakmayın. Bir önceki yazımı acele ile yazarken Columbus ile bolero yu karrıştırmışım.
cnydn kesinlikle haklı bolerolarda gps yok. dediği gibi olsa Columbus ile ne farkı kalır :)

Bolero'ların kapanmamasını bu forumda dutdum ilk defa. Ancak arkadaşların aynı noktada birleşmesinden anladığım kadarıyla bu cihazlarda böyle bir problem var.

Bu cihazlardan pek anladiğim söylenemez ancak Yeti'min siparişini verdiğimden beri biraz biraz uğraşıyorum öğrenme için. Kafaya navigosyonu olan bir teyp almayı koymuş durumdayım.
Bu konuda fikirkerinizi yazarsanız sevinirim...
nakka
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir