YETİ FARKI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YETİ FARKI

İleti parsanoto » 12 Tem 2010, 16:49

Auto Show dergisinin suv araçlarda yaptığı karşılaştırmalarda yeti 4 araç içinde en iyisi seçildi.

bu araçlar skoda YETİ,nisaan qashqai,hyuındai ix35,renault koleos.

aldıkları puanlar:1.YETİ 302 PUAN
2.İX35 277 PUAN
3.OASHQAİ 270 PUAN
4.KOLEOS 258 PUAN

anlaşılcağı üzere yeti artık sınıfının en iyi arabalarından birisi.

parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti RAZOR10 » 12 Tem 2010, 16:53

helal olsun yeti ye o o zman:D paylaşım için teşekkürler
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti fıratt » 12 Tem 2010, 17:14

yeti ancak testlerden geçer:lol: o arabayıda trde kimse almaz..
40000den baslıyor fiyatları aklını kaçırmış olmalı insan..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti oguz » 12 Tem 2010, 18:02

samet yazdı:yeti ancak testlerden geçer:lol: o arabayıda trde kimse almaz..

40000 binim olsa bugun gider alırım

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpino » 12 Tem 2010, 18:12

araziye çıkmak gibi bir hobim olsa ve tabi param da olsa 120000 tl verip gidip bmw x1 alacağıma araziyede daha uygun olan yetiye gider 70.000 tl verir alırım.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti albion » 12 Tem 2010, 20:19

yeti 40.000TL den başlıyor TCde bunu kimse almaz diyoruz, cherry tiggo diye bir araba var bu da 40.000TLden başlıyor ama bu aracı 350 kişi almış bu yıl içerisinde sadece. tiggo nun çarpışma testlerini incelediniz mi? yeti ile yanyana koyup bakmak lazım.
dacia duster diye bir araç var. 33.000TLden satılıyor. içerisine oturup plastiğine dokunmak, ön konsoluna bakmak, yeti ile karşılaştırmak lazım. bu araç ta TCde 650 adet satmış. :shock:
başka birşey söylemeye gerek yok. aracın başlangıç donanımı can sıkıcı olabilir (manuel arka pencere, 2 airbag vs) ama 40.000 TL verip Compact SUV segmentinde bir araç almak için 40.000TL rahat gözden çıkarılabilir. kişisel tercihler, zevkler, marka algısı vs. vs. değişebilir ama gerçekçi düşününce 40.000TL çok değil gibi...
albion
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: yeti 1.2 amb. DSG

İleti önder38 » 12 Tem 2010, 20:39

SUV diye geçen araçlara binmek isteyen insan sadece gösterişi için tercih ediyor,ayrı bi havası varmış...
yoksa tutup kimsenin dağa tepeye tırmandığını görmedim. ne yakıtı ekonomik, ne vergisi ne parçası... sadece görüntü. biraz donanımlı konforlusunu alıyım desen zaten fiyat daha da uçuyor. bu kadar paraya çok çok daha donanımlı ve konforlu bir otomobil alınabilir. hatta daha az ödenerek... yani SUV şehirde yaşayan insan için gereksizlik ve ötesi... ne yeti nede başkası... gereksiz.
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti C@GL@R » 12 Tem 2010, 20:43

ben inanmıyorum bu karşılaştırmaya :) ama doğruysa helal olsun imkanısızı başarmış
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti parsanoto » 13 Tem 2010, 08:34

C@GL@R yazdı:ben inanmıyorum bu karşılaştırmaya :) ama doğruysa helal olsun imkanısızı başarmış

inanmayanlara yetkili servislere gidip bu testin yapıldığı bi kitapçık veriyolar onu almalarını tavsiye ederim.şu anda yüce oto yetinin reklamını bu test ile yapıyor.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti ayhani » 13 Tem 2010, 09:56

önder38 yazdı:SUV diye geçen araçlara binmek isteyen insan sadece gösterişi için tercih ediyor,ayrı bi havası varmış...
yoksa tutup kimsenin dağa tepeye tırmandığını görmedim. ne yakıtı ekonomik, ne vergisi ne parçası... sadece görüntü. biraz donanımlı konforlusunu alıyım desen zaten fiyat daha da uçuyor. bu kadar paraya çok çok daha donanımlı ve konforlu bir otomobil alınabilir. hatta daha az ödenerek... yani SUV şehirde yaşayan insan için gereksizlik ve ötesi... ne yeti nede başkası... gereksiz.

Kesinlikle haklısınız.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 13 Tem 2010, 10:08

samet yazdı:yeti ancak testlerden geçer:lol: o arabayıda trde kimse almaz..

Bence sizin benzer araç fiyatlarından haberiniz yok. Şimdi derseniz ki 40 bin liraya yeti alacağıma ne araçlar var anlarım. Ama suv tarzı bir araç almayı kafaya koymuş biri olarak yetinin 40 bin lira fiyatının pahalı olduğunu söylemek yanlış olur.

Neden?
Suv sınıfınıın şu an en ucuz aracı DACİA DUSTER 29.9 bin liradan başlıyor bu araçta abs yok, klima yok, ön ve arka camlar manuel, hatta radyo bile yok. Yani araba 4 teker bir direksiyon
http://www.dacia.com.tr/page.aspx?id=712

Dacia duster'i abs'li çift hava yastıklı klimalı absli makul bir araba haline çevirmek için, en üst(Üst dediğime bakmayın abs klima camların otomatik olması gibi makul şeyler) donanım olan LAURETTE modelini almalısını onunda fiyatı 38,8 BİN lira.

Dacia DUSTER nere, VW kalitesinde SKODA YETİ nere. Olaya bu açıdan bakın.
Fiyatları 45 bin liradan başlayan içinde logandan parçalar kullanılan NİSSAN QASQAİ hiç karşılaştırmaya dahil etmedim.

YETİNİN en eleştirilecek kısmı arkanın biraz eğimli olmaması bira doblo vari bir hava katmış.

Ha bu demektir mi YETİ çok satar, sanmam. İnsanların ön yargısını parçalamak atomu parçalamaktan zordur. Ben 32 bin liraya octi ambinanteyi alırken, reno megan-2 35 bin liradan başlıyordu. Arka camları dahi manuel olan bu araç satış rekorları kırıyordu. Reno kağıttan araba yapsa bizim millet; kağıttan olduğu iyi yedek parçası ucuzdur diye alır. (Gerçi megane-2'nin hangi parçası octavianın benzer parçasından ucuz bilmiyorum ya!)
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti psco » 13 Tem 2010, 14:30

helal olsun gurur duydum skodayla
Kullanıcı avatarı
psco
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Erkan Ciğerlioğlu
Arabanız: Fabia combi ambiante

İleti cnydn » 13 Tem 2010, 15:25

ayhani yazdı:Ha bu demektir mi YETİ çok satar, sanmam. İnsanların ön yargısını parçalamak atomu parçalamaktan zordur. Ben 32 bin liraya octi ambinanteyi alırken, reno megan-2 35 bin liradan başlıyordu. Arka camları dahi manuel olan bu araç satış rekorları kırıyordu. Reno kağıttan araba yapsa bizim millet; kağıttan olduğu iyi yedek parçası ucuzdur diye alır. (Gerçi megane-2'nin hangi parçası octavianın benzer parçasından ucuz bilmiyorum ya!)

Tüm yazdıklarınıza katılmakla birlikte yukarıdaki kısma ayrıca
+987654321123456789
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti nakka » 13 Tem 2010, 23:01

samet yazdı:yeti ancak testlerden geçer o arabayıda trde kimse almaz..

İlk önce şunu belirtmek isterim.
Aklını kaçırmış olanlardan biri benim.

Forum skoda forumu ve bir çoğumuz skoda kullanıyor ancak farklı segmentte skoda kullanan arkadaşlar sürekli diğer segmentte olan araçları kötülüyor. Farkındamısınız bilmiyorum ancak dünya üzerindeki tüm firmalar farklı segmentlere araç üretiyor. Neden diye düşünecek olursanız belki bu tip yorumlar yapmaktan vazgeçersiniz.

İnsan oğlunun beğenisi, beklentisi ve ihtiyaçları farklı farklıdır. Bu demek oluyor ki farklı segmentleri seçmemizin bir nedeniz var. Diğer taraftan sadece beğeni, beklenti ve ihtiyaçlar belirlemez segment seçimini. Farkı bir çok etken vardır bilinçli kullanıcının araç alırken dikkat ettiği.

Mesela,
Araçın kasasının yeni olup olmadığı. Ben asla kasası 1 yıl sonra değişecek bir araç almam.
Yakıt meselesi. Çok yakan büyük motorlu araç tercih etmem.
Otomatik vites. Pek çok insan manuel tercih ederken istanbul trafiğinde otomatik vites tercih etmem.
Markaya güven. Arkasında WV olan bir firmaya güvenirim.
Kalite. Arkasında WV olan bir firmaya güvenirim.
DSG Şanzıman. Arkasında WV olan bir firmaya güvenirim.
1.2 105 beygir motor. Devrim niteliğindeki 170nm tork üreten motoru neye takarsan tak dikkatimi çeker.

Ayrıca,
Sedan araba sevmem. SW araç severim ancak henüz çocuğu olmaya 2 kişilik bir aile olarak SW'u daha sonra tercih edebilirim. Tek kapı bir araç düşünüyorum. Hızlı araç kullanmam dolayısıyla performansı bir motor taşıyan araçı alıp fazla benzin harcamam gerekmez.

Opel'i beğenmiyorum
WV pahalı geliyor. Golf diyeceksin. WV sevmeme rağmen bana olması gerekenden pahalı geliyor.
Renault ne yaparsa yapsın almam
Diğer fransız araçlarıda beğenmiyorum bana hemen dökülecekmiş gibi geliyor.
Audi güzel ama pahalı. Ayrıca A3 için inanılmaz bir fiyat almama rağmen seneye kasası değişeceği için yinede almam.

Son olarak önceki aracım Mitsubishi Colt'u yaşlanması ve sorun çıkartmaya yaklaştığı için 5 yaşında sattım. Ve colt'un segmentinden daha üst bir segmente geçmeye karar verdiğim için yeti yi tercih ettim.

Şimdi gelelim ana konuya samet tüm bunlara bakarak bana Yeti yerine alacağım arabayı önerebilirmisin. Bak illa SUV olsun demiyorum. Ayrıca bütcem 50bin tl.

İşin aslı tüm buraya yazdıklarım kendi beğenim, beklentim ve ihtiyaçlarım. Yani samet'in beklentileri değil. Zaten farkındayızki aracı samet'e değil kendime alıyorum. O zaman sorun ne?

Kendi beğenilerinden yola çıkarak samet'in ben ve benim gibi nedenlerle Yeti tercih eden arkadaşları aklını kaçırmış ilan etmesi.

Samet'in imzasında Roomster kullandığınız yazmış şimdi ben kendi fikirlerimden yola çıkarak samet'e kardeşim arabamı o ben olsam Dablo alırdım demelimiyim. Hayır dememeliyim ve demiyorum.
Biraz samet'e yüklenmiş gibi görünsemde ben forumda genel olarak insanların tercihlerine saygı duyulmamasını kabul edemiyorum. Daha önce bir arkadaşda Superb varken aynı fiyata Yeti alınırmı demişti. Segmentleri siyah ve beyaz kadar birbirinden uzak olan iki araç nasıl karşılaştırılır ?

Atıyorum BMW nun 200bin e coupe'side var SUV'u da var. Ne yapacağız şimdi. Hangisi daha iyi?
İyisi yok. İhtiyaç var, beklenti var, beğeni var. Hangisi size uyuyorsa onu alırsınız. Ayrıca Sedan araba sevmiyorum. Neden aynı fiyat diye Superb alayım. Sevmediği bir araca insan nasıl 4-5 yıl binebilir?

Çok uzattım okumaya değer bulduğunuz için teşekkür ederim. samet senden ricam beni anlamaya çalışman. Beni yanlış anlama tartışma çıkartmak için değil forumda skoda kullanıcıları olarak birbirimizle kavga etmek yerine araçlarımızı daha güzel ve verimli kullanmak adına paylaşım için kullanmamızadan yanayım.
nakka
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Yeti 1.2 DSG Ambition

İleti nehuse » 13 Tem 2010, 23:52

Arabaya verecek 50.000 civarı param olsa gider Yeti alırım hiç değilse düşük motor seçenekleriyle vergi vs sıkıntıları yok ayrıca eskişehirde dışardan bol reklamdan dolayı şehir çok güzelmiş gibi gözüksede müthiş bir altyapı sıkıntısı var yollar yamalı çukurlu ne kadar dikkat etsemde birinden kaçınca ötekine düşüyorum.Ayrıca artık kimse bmw x5 görünce dönüp bakmazken yetiyi gördüğünde mutlaka dikkat çekecektir.
nehuse
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozerakin » 14 Tem 2010, 00:36

Nakka kardeş söylediklerine +999999999999999999999999999999999
Kullanıcı avatarı
ozerakin
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sinop
Arabanız: roomster

İleti Angramania » 20 Tem 2010, 16:24

Daha önce Fabia çıkmadan öncede Marttan sıraya girerek ilk arabamı Skoda almıştım. Son derece memnun kaldım. O gün bugündür yine ihtiyaçlarıma uygun bir Skoda bekliyordum. Yeti'yi yaklaşık 2 senedir takip ediyordum.Hatta YüceOto ya geçen sene ekimden bolbol mesaj attım, ne zaman satışa çıkacağına dair...
Kısmet oldu Eşim 1.2 DSG bir YETİ alıyorum (50.000 tl vererek). Bence (ihtiyaçlara ve zevke göre tabiiki farklılıklar olabilir) şu anda alınabilecek en MANTIKLI araç. Eminim agustosta teslim aldigimda da ayni gorusleri koruyacagim.
Angramania
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Arif Tüfekçioğlu
Arabanız: YETİ Ambition 1.2 TSI DSG 2011

İleti nakka » 20 Tem 2010, 17:29

Angramania yazdı:Daha önce Fabia çıkmadan öncede Marttan sıraya girerek ilk arabamı Skoda almıştım. Son derece memnun kaldım. O gün bugündür yine ihtiyaçlarıma uygun bir Skoda bekliyordum. Yeti'yi yaklaşık 2 senedir takip ediyordum.Hatta YüceOto ya geçen sene ekimden bolbol mesaj attım, ne zaman satışa çıkacağına dair...
Kısmet oldu Eşim 1.2 DSG bir YETİ alıyorum (50.000 tl vererek). Bence (ihtiyaçlara ve zevke göre tabiiki farklılıklar olabilir) şu anda alınabilecek en MANTIKLI araç. Eminim agustosta teslim aldigimda da ayni gorusleri koruyacagim.

katılıyorum bencede bu fiyat aralığında hem küçük motor hem suv hemde otomatik olarak alınabilecek en iyi seçim budur.
nakka
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Yeti 1.2 DSG Ambition

Sonraki

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir