YETİ FARKI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YETİ FARKI

İleti gandac » 07 Kas 2010, 22:03

nakka + 9999999999999999999999999+ 9
arkadaşlar siz skoda kullanıcısı olarak objektif bakın. Yaww hiç uzaktan yetiyi gördünüzmü araç süper duruyor. Dik duruyor. İnsan kaputun altındaki küçük canavarı düşünüyor yaw....

İyi şöförün freni "Gazdır.".

Usta şöför de frene az basandır...

Kullanıcı avatarı
gandac
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Andaç GÖGÜŞ
Nereden: İzmir
Arabanız: Felicia 1.6 2000

İleti quickcan » 07 Kas 2010, 22:49

yetinin fiyatı çok iyi.. 2.0 TDI 170hp araba 60.000tl ama vergi dilimine çok yüksekten giriyor..(1,700tl) nissan qashqai 1.5dci 106hp tekna glassroof+ N.C. 59,990TL... sadece vergiden dolayı nissan satar.. yetininde 1.6 dizeli çıksa bence satışları fırlar...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti MATO YETI » 14 Arl 2010, 11:05

samet yazdı:yeti ancak testlerden geçer:lol: o arabayıda trde kimse almaz..
40000den baslıyor fiyatları aklını kaçırmış olmalı insan..

Ben 52.000 TL'ye aldım. Aklım da gayet yerinde arkadaşım :D Daha önce Audi A3 coupe vardı. Bebek beklediğimiz için kullanışlı ve geniş bir araç gerekiyordu. Oturduğumuz yerde de yollar çok bozuk olduğundan yerden yüksek bir araç almam gerekiyordu. Tiguan alamazdım çünkü Audi'den DSG şanzımanın vazgeçilmez tadını almıştım :evil: Q5'e verecek param da yoktu :D Bu nedenle çok sevdiğim Yeti'mi aldım. Harika bir motor, mükemmel bir şanzıman ve üstün Alman işçilik ve kalitesi! Kesinlikle tavsiye ederim!
Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Citigo ASG / Golf VII 1.4 TSI DSG Highline

İleti bildiricihan » 14 Arl 2010, 11:11

TERCİH EDİLEBİLİR BİR ARAÇ.
Kullanıcı avatarı
bildiricihan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cihan
Nereden: Van
Arabanız: OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI 2011

İleti MATO YETI » 14 Arl 2010, 11:13

önder38 yazdı:SUV diye geçen araçlara binmek isteyen insan sadece gösterişi için tercih ediyor,ayrı bi havası varmış...
yoksa tutup kimsenin dağa tepeye tırmandığını görmedim. ne yakıtı ekonomik, ne vergisi ne parçası... sadece görüntü. biraz donanımlı konforlusunu alıyım desen zaten fiyat daha da uçuyor. bu kadar paraya çok çok daha donanımlı ve konforlu bir otomobil alınabilir. hatta daha az ödenerek... yani SUV şehirde yaşayan insan için gereksizlik ve ötesi... ne yeti nede başkası... gereksiz.

Arkadaşım, SUV ile arazi araçlarını birbirinden ayırmak gerekiyor. 4x2 bir SUV şehirde kullanıma yöneliktir fakat senin bahsettiğin örneğin Land Rover Discovery için geçerli olabilir. Yani benim salak bir arkadaşım var şehirde Discovery kullanıyor. "Manyak mısın" diyorum, "güvenli oluyo trafikte kimse beni sıkıştıramıyo" diyo :P Ben Land Rover Experience'a katıldım. Orada görüyorsunuz Discovery'nin neler yapabildiğini, yani bu araçlar arazi için yaratılmış, alıp bunları şehirde kullanmak bence sırf gösteriş. Fakat Skoda Yeti, VW Tiguan, Peugeot 3008, Nissan Qashqai gibi araçlar bu kategoride değiller.

Bende daha önce Audi A3 coupe vardı. Bebek beklediğimiz için kullanışlı ve geniş bir araç gerekiyordu. Oturduğumuz yerde de yollar çok bozuk olduğundan yerden yüksek bir araç almam gerekiyordu. Tiguan alamazdım çünkü Audi'den DSG şanzımanın vazgeçilmez tadını almıştım :evil: Q5'e verecek param da yoktu :D Bu nedenle çok sevdiğim Yeti'mi aldım. Harika bir motor, mükemmel bir şanzıman ve üstün Alman işçilik ve kalitesi! Varioflex koltuklar da cabası. Kesinlikle tavsiye ederim!
Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

İleti MATO YETI » 14 Arl 2010, 11:28

ephimetheus yazdı:
önder38 yazdı:...Yanlız ben QasQai nasıl yetinin altında kalmış anlayamadım. :oops:

Fransız otomobillerini Alman otomobilleri ile karşılaştırmak bile saçma geliyor bana :D
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

İleti MATO YETI » 14 Arl 2010, 11:40

Yeti'nin arkası düz diye Doblo'ya benzeten arakadaşlar, sakın Land Rover Discovery de almayın, Mercedes GLK da almayın, onlar da doblo gibi :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

İleti özkan82 » 14 Arl 2010, 11:48

Fabia almak icin gittiğimizde galerideki yetileri görünce 'vov' kapısını açıp içine baktığımda ise ' of abi bune' dediğimi hatırlıyorum :) Arkadan düz köşeli hatlar, önden nispeten daha oval, ve kalın lastikli ne olduğuna tam karar verememiş muhtesem bi dizayn. Aldığım aracın iki katı fiyatına sahip olması tek hayal kırıklığım..

Yeti ismi sanırım bu kahramandan geliyor ;

Kullanıcı avatarı
özkan82
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Özkan '
Arabanız: Fabia 1.2 HTP Dinamik

İleti asdfghjk » 14 Arl 2010, 13:52

MATO YETI yazdı:Yeti'nin arkası düz diye Doblo'ya benzeten arakadaşlar, sakın Land Rover Discovery de almayın, Mercedes GLK da almayın, onlar da doblo gibi :mrgreen:

Hadi benzetmekle almak arasındaki farkları bir düşünelim !

Mesela bana göre Rolls Royce Phantom da son derece tipsiz bir araç ama bu onun kötü bir araç olduğunu ne ima eder ne de gösterir..! Aracın daha yeni olduğu için çok takıntılısın sanırım Fakat bizi yanlış anladın bunu da belirteyim. Haydi kolay gele..!
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fıratt » 14 Arl 2010, 15:25

Hımm daha yeni farkettim konuyu..bir sure once farkettim şans eseri bugun mersin bayisinede uğradım ve yeti hakkında bikaç konuşmamız geçti.Kullandıgım ikinci skoda aracımız birini satıp diğeriini aldık diyelim.Skoda bagımlılıgım mevcut yani.Aslında 40000tlye baz ozellikli arac alınırmı dememin sebebi bir yandanda firmaya eleştirel olarak yaklaşmaktı daha sunucu daha eşvik edici bir fiyatı olması gerektiğiydi.Ama bazı arkadaşlarımız ustlerine alınmış test sonuçları v.s ortaya koymuş.herkes kalite değerlerinin farkında ama aslında bakılması gereken satış değerleridir.Ben sahsen okadar param olsa kesinlikle yeti almam ozellikle diyorumki yeti almam skoda almam demiyorum,bu durumu marka ile genelleyeneler olmuş..Çogumuzun kusursuz skoda marka aracları olup uzun surelerce satmakta zorlandıgımız veya değerinin altında satılmaya çalışıldıgını gormuşuzdur ve anlatmak istedim nokta bu firma bu fiyata bu aracı satarsa zaten piyasada belli modeller dışında ayakları yere tam basan modeller dışında oturmuş bir piyasası yokken alınası bir arac olmamasıdır,yoksa kalite v.s anlamında eleştiim yok,dikkatli okunursa farkedilir !!!..Basımızı kaldırıp etrafımıza baktıgımızda hangi aracın yeti segmentinde daha çok satıldıgını ve tercih edildiğini gormemek aptallıktır.tepkim tamamen fiyat ve donanım ve piyasadaki rekabet gucu azlıgınadır.Daha uygun fiyat ve donanım doyuruculugu olabilirdi.
Bir arkadaşımızda profilinde roomster kullandıgımı ve neden doblo almadıgımı v.s yazmış,benim aldıgım sureçte aracım sıfır ayarındaydı ve benim aracımın aynısını biçok arkadaşımız 5000tl fazlasını verip alıyordu.tercih sebebimde budur,şu anda kendi imkanlarımla ekletiğim donanımsal ve eksesuarsal özelliklerde biçok arkadaşımızın 1,2 aracında mevcut değil herturlude kıyaslayabilirim yeterki doblo ile aracımı kıyaslama durumuna girmeyelim.
Hala duşuncemde aynı bu konudaki ama yeterki bu açıklaamamdaki duşunce anlaşılsın..
Yeti alan arkadaşlarımızda kazasız belasız iyi gunlerde kullanmaları dileğiyle..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti pureman » 14 Arl 2010, 21:25

Zevkle ilgili birşey bunlar sanırım.. Ama biraz da zamanla ilgili..

Ben eşime Fabia almak için gitmiştim Skoda'ya..

Almak istediğim Fabia (1.2 TSI DSG) ellerinde olmadığı için test sürüşünü Yeti ile yaptırdılar..

Yeti'de böyleyse Fabia daha hafif daha seri olur dedik aracı aldık...

Ama aracı bir türlü teslim edemediler..

Arkadaşlarımda bana "boşver Fabia'yı gel Polo alalım, Fiesta alalım, Corsa alalım" diye başımın etini yedi..

Bende beni başka araca ikna etmeye çalışan her arkadaşı Yeti'de test sürüşüne götürdüm..

Aracı 4-5 kez kullanmış oldum böylece..

Ve firma bana aracı zamanında teslim edemeyip "isterseniz size başka bir aracımızı indirimli verelim" dediklerinde hiç düşünmeden Yeti aldım..

Octavia 1.4 TSI Elegance var zaten ve inanın Yeti'yi kullanmak daha zevkli..

Buraya nerden geldik diye soranlara söyleyeyim: Yeti ile biraz vakit geçirin, biraz kullanın kurcalayın inanın o beğenmediğiniz tasarım hoşunuza gider..

Hoş gitmeyedebilir ve bu çok normal.. Ama ben önyargısız dediklerimi yapan araç kullanıcılarının aracın tasarımındaki hınzırlıktan farklı bir haz alacaklarını düşünüyorum..

Tasarımının hem iç mekan ferahlığı (bagaj hariç) hem de çarpışma testleri için özel tasarlandığınıda düşünüyorum..

Not: Çarpışma testlerinin puanlarını yazayım da söylediklerimde neye tayandığım açıklansın..

Yeti
Yetişkin koruması:%92
Çocuk koruması: %78
Yaya koruması:%46

BMW X1
Yetişkin koruması:%87
Çocuk koruması: %86
Yaya koruması:%64

Peugeot 3008
Yetişkin koruması:%86
Çocuk koruması: %81
Yaya koruması:%31
pureman
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Yeti Active 2011, Octavia Elegance 2010

İleti ayhani » 14 Arl 2010, 23:05

Geçenlerde akşam üzeri bir yeti gördüm. Aşam üzeri bana pek bir güzel geldi. Showroomda doblo vari tasarımı beğenmemiştim ama yolda gidişi bayağı güzel. Özellikle DUSTER'ı bayide gördükten sonra YETİ bana daha güzel göründü.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti gurelc » 23 Arl 2010, 15:14

Arakadaşlar,

Bir yeti 1,2 DSG kullanıcısı olarak her anlamda aracımdan çok memnunum, bagaj kapasitesi ile ilgili eleştirilere de katılmıyorum. Evimizi bagajta taşımıyoruz, bence bagaj gereksiz yük ve hantallık demek, çok çocuklu bir aile değilseniz şunu bilmenizde fayda var, yetinin koltukları herbiri birbirinden bağımsız olarak tam katlanabiliyor hatta kolaylıkla ve tamamen yerinden çıkarılabiliyor, çanta gibi çıkarıp eve götürüp koltuk diye kullanabilirsiniz:)

Daha önce Kangom vardı, koltuklar katlanınca, lastiklerini sökmeme rağmen bisikletim sığmıyordu. Şimdi hiç lastikleri sökmeden cuk oturuyor.

Ha bir de arka koltuklar geriye doğru da yatıyor, benim açımdan "vay be" dedirten birçok özellik var yetide, her anlmada aracımdan memnunum ama yüce oto bence çok yetersiz. Buradaki tartışmaların nedeni de belki bu yetersizlik. Aksesuarlar için yabancı site linkleri verilmesinden anlaşılıyor saten.

Neyse bir de Avrupa yakasında güvenilir bir skoda servisi tavsiyesi rica ediyorum arkadaşlar. Doğuş Oto center'a görtürmeyi düşünüyorum, 10.000 bakımı için bu konuda da tavsiyeleriniz varsa rica ediyorum.

Keyifli sürüşler.
gurelc
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Gurel
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Yeti

İleti MATO YETI » 27 Arl 2010, 12:32

gurelc yazdı:... her anlamda aracımdan memnunum ama yüce oto bence çok yetersiz. Buradaki tartışmaların nedeni de belki bu yetersizlik. Aksesuarlar için yabancı site linkleri verilmesinden anlaşılıyor zaten...

Aksesuarları herhangi bir yetkili Skoda servisinden sipariş ile getirtebilirsiniz. Bunun için sayfamdaki parça kodlarını kullanabilirsiniz: http://www.erdemyilmaz.com.tr/Yeti/Yeti_Aksesuarlar.htm
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

İleti bersu » 16 Şub 2011, 15:50

özkan82 yazdı:Fabia almak icin gittiğimizde galerideki yetileri görünce 'vov' kapısını açıp içine baktığımda ise ' of abi bune' dediğimi hatırlıyorum :) Arkadan düz köşeli hatlar, önden nispeten daha oval, ve kalın lastikli ne olduğuna tam karar verememiş muhtesem bi dizayn. Aldığım aracın iki katı fiyatına sahip olması tek hayal kırıklığım..

Yeti ismi sanırım bu kahramandan geliyor ;

Bende aynen fabia alayım diye gittiğimde yetiyi gördüm netten özellikleri inceledim diğer araçlarla karşılaştırdım yeti daha mantıklı geldi,duster ve tiggo ile kıyaslamak sanki doğan görünümlü şahin ile bmw yi kıyaslamak gibi mantıksız geldi özellikle dusterin saç kalınlığı ve iç malzemesi çok kötü göründü,yetiyi bir tek nissan ile kıyaslayabilirdim ona bakıncada en ucuz nissan 46000 yeti 40000 6000 fark nissanın 11 cm daha uzun olmasına karşılık desek bir yanda 1,2 tsi motor diğer yanda 1,6 atmosferik motoru kıyaslamak bile mümkün değil kw ve tork değerleri bile 1.2 de daha iyi yakıt ekonomiside cabası,birde normal olarak orta sınıf sedan arabaların 40000 civarında olduğu düşünüldüğü zaman bile aynı fiyata suv araca binme avantajın var yaklaşık 8 aydır yeti kullanıyorum her gün zevkle kapısını açıyorum benim için bu paraya mükemmel bir araç
bersu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erhan ÇAYAN
Arabanız: YETİ-1,2 DSG 2011

İleti octaviaman » 16 Şub 2011, 16:02

Baktım bir popüler furya,belki ,neden olmasın diyerek Qashgai yi görmeye gittim.Gıcırını canlı olarak görim.Kapısını bir çarpim çıkan sesi dinleyim.İçine bir otirim dedim.Fakat araçtan bir elektrik alamadım.Bana güven hissi vermedi.Kaldı ki showroom a bile girmeden dışarıda duran kaşgayleri görmek yetti,içeri bile girmeden kafamda olayı bitirip geri döndüm.

Artık Yeti gözüme daha bir güzel geliyor.Verdiği sağlamlık ve oturaklılık hissi zaten tartışılmaz.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti yabani » 16 Şub 2011, 17:25

Bence Yeti alınası bir araç, verilen parayı hak eden nadir araçlardan. Duster'a da gidip baktım, lütfen yeti ile duster'ı karşılaştıracaksanız galeriye gidip içine, arka koltuğuna vs. oturup alıcı gözle inceledikten sonra karşılaştırın ki bu iki araç bence elma ile armut kadar farklı. Yeti güvenlik olarak muadillerinden daha başarılı, ayrıca belki seyretmiş arkadaşlar vardır; Discovery'de bir belgesel yayınlanmıştı, belgeselin araştırma konusu kazalarda neden bazıları ölürken diğerleri yaşıyor tipindeydi. sonuç ise çok ilginç çıktı; şasisi yüksek olan yaşıyor. adamlar birçok test yaptılar aynı marka-model arabalarda bile hangisinin şasisi yüksek ise (ağırlık farkı yada kaza öncesi gaza basma gibi) o yaşıyordu. Benim Şehir içi trafikte kullanmak için SUV tercihimin asıl nedeni budur (tabi tercih etmek kullanabilmek-alabilmek anlamına gelmiyor :D )
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

Önceki

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir