Yeti 1.2 TSI 140HP GÜÇ, 220Nm TORK!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeti 1.2 TSI 140HP GÜÇ, 220Nm TORK!!!

İleti 34SCU59 » 24 Şub 2011, 18:44

o zaman lpg takılacagına chip yapılsın :)

NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti quickcan » 24 Şub 2011, 19:07

abicim çok fazla bir yakıt oynamıyor. ancak 7litre yakan bir araç 6lt civarına düşüyor. ama şunuda unutmamak gerekli araç 105hp den 140hp ye çıkıyor. birde zaten chip yapınca, chipten önceki kadar yakıt tüketse bile kazançtasınız sonuçta araç 35hp güçleniyor. bunu küçümsemeyin çünkü 35 tane atın gücü yapıyor. :)

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti MATO YETI » 25 Şub 2011, 10:57

1- Fizik kuralları: Torku yükselen araç, yanma odasında yüksek basınç sağlayan araç, diğerinden daha az yakıt tüketir. Çünkü aynı miktarda benzin için daha fazla basınç sağlamıştır. Bu basınç altında yanan benzin daha fazla itme kuvveti yaratır. Bu bir fizik kuralı, bunun ötesi inanca girer artık :D
Bu nedenle "gücü yükselttim, benzin sarfiyatı artar hocam" gibi bir laf oldukça bilimsellikten uzak, sokak ağzı oluyor.
2- TSI motor diğerleri gibi bir turbo motor değildir. Bir turbo ve sürekli devrede olan bir kompresör vardır. Bu nedenle yıllardır üretilen diğer turbo araçlardan çok farklıdır. Bilgi: http://www.volkswagen.com/vwcms/master_public/virtualmaster/en2/experience/innovation/powertrain/technology.html
Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Citigo ASG / Golf VII 1.4 TSI DSG Highline

İleti thejazz » 01 Mar 2011, 10:46

Açıkcası arkadaşlar benim böyle bir düşüncem yok. Test sürüşünde (araçta 3 kişiydik) 1.2 performansı bana yeterli geldi. Ha fazlasını isteseydim zaten 1.2 tercih etmezdim. Şu anki aracım 1100 Kg. 90 beygirlik bir araç ve bana yeterli geliyor. Dolayısıyla Yeti beni bu durumda bile fazlasıyla tatmin edecektir diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir

İleti pureman » 01 Mar 2011, 16:01

Açıkçası yakıtı 0,1-0,3 lt/100km etkiliyorsa ve abt gibi bir firma bu uygulamayı Yeti için yaparsa ben bile düşünürüm ciddi ciddi..
pureman
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Yeti Active 2011, Octavia Elegance 2010

İleti dalgıç » 05 Mar 2011, 19:46

AhmetH yazdı:
sainz yazdı:
AhmetH yazdı:1.6 FSİ sahipleri parmak kaldırsın :D
aynı şekilde 170 hp TSi sahipleri...

çevrenizde kaç tane var ?

Konuyla alakası nedir bu sorduğunun üstâd?

sapır sapır dökülecekler gibime geliyor abi :)

çok şişiriyorlar TSi ları görende hiç turbo araba üretilmemiş şimdiye kadar diyecek.

ne bu be 1.2 araba 1.4 araba "çip attırıp" beygir üstüne beygir alıyor birde tüketim değişmiyor yada düşüyor vs..

ahmet kardeşim nette dolaşırken raslantı ile buraya bakınca sırf 1.4 tsı ye atıp tuttugunu gördüm onun için kaydoldum buraya sana cevap yazmak için,,,

benim 2009 model 1.4 TSI golf v aracım var,superchips marka chip tuning yaptırdım 1.5 yıl önce ayrıca simota fiber karbon hava filtre +son susturucu iptal edip yerine boru susturucu taktık 4 çıkışlı + 97 oltan benzin kullanıyorum ve şu an 220 hp gücünde aracım

yakıt olayına gelince adam gibi kullanırsan 100 km de 7 lt yakıyor şehir içi ama kendini kaybeder tüm beygirleri kullanmaya kalkarsan standart 1.6 motorun yaktığı kadar yakıyor ki aradaki 2 katı motor gücüne nazaran,,

daha önce megane hb 1.6 aracım vardı ordan biliyorum,,ayrıca istanbul şehir içinde kendimi tutarak en az ne yakarım diye deneme yaptım,ve 100 km ortalama 5.1 lt kadar düşürdüm yakıtı,ama istanbul şehir içi dikkatini çekerim,hatta videosunu çektim ve volkswagen golf foruma ekledim istersen koyarım burayada,görürsün

ayrıca TSI motor çıkalı 7 yıl olacak nerdeyse kendini kanıtladı artık 1.4 tsı motor,,öyle patlar çatlar gümler hikaye bunlar,çekemeyenlerin söylediği şey bunlar,,,SAPIR SAPIR DÖKÜLDÜĞÜDE YOK senin sandığın gibi

çıktığım sürati görsen gözlerin faltaşı gibi açılırdı,ALLAHA şükür ne patladı ne sapır sapır döküldü ve piyasada 260 hp yapılmış bile var şuan,çatır çatır dolaşıyo
dalgıç
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: murat dinçer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: golf v tsı 220 hp

İleti lsevinc » 21 Tem 2011, 00:08

MATO YETI yazdı:ZIPTuning 126 byegir güç, 224 Nm tork elde ediyor. Yakıt tüketimi de azalıyor:
http://www.ziptuning.nl/en/customchip/S ... tml#header

Acaba bu uygulamayı Ankara da yapan bir yer var mı?
Kullanıcı avatarı
lsevinc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Levent Sevinç
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda YETİ Greenline

İleti skodahastası » 21 Tem 2011, 14:15

Abi herkez yapıyor bu chip i ben bile yaptım ilk arabama arabam octavia ma 1.6 fsı 130 hp olmuştu
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

Önceki

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir