Yeti, Toyota RAV4, Ford Kuga, Nissan Qashqai karşılaştırması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeti, Toyota RAV4, Ford Kuga, Nissan Qashqai karşılaştırması

İleti MATO YETI » 14 Arl 2010, 10:55

http://www.auto-motor-und-sport.de/vergleichstest/diesel-suv-im-vergleich-ford-kuga-nissan-qashqai-skoda-yeti-toyota-rav4-1393524.html

1. 495 puanla Skoda Yeti, :D
2. 461 puanla Toyota RAV4,
3. 432 puanla Ford Kuga,
4. 431 puanla Nissan Qashqai

Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Citigo ASG / Golf VII 1.4 TSI DSG Highline

İleti Henien » 14 Arl 2010, 11:00

Bence yetiyi bu tasarımı yüzünden doblo veya kango ile karşılaştırmak lazım. Şöyle uzaktan bakınca tipleri baya bi benziyor.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti bildiricihan » 14 Arl 2010, 11:13

Henien yazdı:Bence yetiyi bu tasarımı yüzünden doblo veya kango ile karşılaştırmak lazım. Şöyle uzaktan bakınca tipleri baya bi benziyor.

:D
Kullanıcı avatarı
bildiricihan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cihan
Nereden: Van
Arabanız: OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI 2011

İleti MATO YETI » 14 Arl 2010, 11:17

Henien yazdı:Bence yetiyi bu tasarımı yüzünden doblo veya kango ile karşılaştırmak lazım. Şöyle uzaktan bakınca tipleri baya bi benziyor.

Tanıdığım iyi göz doktoru var istersen :D Sen doblo al o halde, pek farkı da yok nasılsa sana göre :D Fiyatı da çok ucuz hem.
Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

İleti y.emre » 14 Arl 2010, 11:36

hak veriyorum ağır bi suv duruşu yok kesinlikle göz doktru tavsiye etmenize gerek yok bu bi gercek.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti MATO YETI » 14 Arl 2010, 11:42

Yeti'nin arkası düz diye Doblo'ya benzeten arakadaşlar, sakın Land Rover Discovery de almayın, Mercedes GLK da almayın, onlar da doblo gibi :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

İleti Henien » 14 Arl 2010, 11:53

Kızma mato yeti, bizde ne yeti alcak para var, ne land ne de mercedes. Boşver "kedi yetişemediği ciğere mundar dermiş" de geç yahu!
.
.
.
.
.
Ama gerçekten dobloya benzemiyor mu :D :D :D
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti MATO YETI » 14 Arl 2010, 12:08

:D :D
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurson » 14 Arl 2010, 12:56

yetiye 2 litre TDI motor koymuşlar vay canına
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti kurunc » 14 Arl 2010, 13:05

Kesinlikle dobloya benziyor! bazen yoldan geçen bir aracı yetiye benzetip dikkatli baktığımda doblo olduğunu farkediyorum :D zaten suv tanımlamasını haketmiyor bencede, olsa olsa crossover denebilir !

Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us

kurunc
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia Special

İleti grey_wolf » 14 Arl 2010, 13:40

üstteki linkte almanın biri yeti yi cenaze aracına benzetmiş. siz yine dobloya benzetiyorsunuz.

bencede suv tasarımı olmamış.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti asdfghjk » 14 Arl 2010, 13:46

Aracın önden görünümü gerçekten güzel ama aynen SuperB'deki gibi arka tasarımı -bana göre- hiçte hoş değil. Ama araç VW grubu bir araç olduğu için incelememiş olmama rağmen gayet kaliteli ve iyi bir araç olduğunu düşünmekteyim fakat Ford Kuga ve Toyota RAV4'e bu kadar fark atmış olması da beni biraz düşündürmedi değil
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti technotibet » 14 Arl 2010, 15:49

Arkadaşlar yorumlar o kadar hoş ki... Seviye ve uslup için teşekkürler. Herkesin düşünce ve fikirlerine saygılıyız. Ancak yeti konusunda inceleme yapan deneme sürüşünde bulunmanızı tavsiye ediyorum. Bu noktadan, gerçek deneyimden sonra fikirleriniz değişecek... İnanın buna...
technotibet
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Çanakkale
Arabanız: YETİ 1.2 DSG

İleti grey_wolf » 14 Arl 2010, 16:09

technotibet yazdı:Arkadaşlar yorumlar o kadar hoş ki... Seviye ve uslup için teşekkürler. Herkesin düşünce ve fikirlerine saygılıyız. Ancak yeti konusunda inceleme yapan deneme sürüşünde bulunmanızı tavsiye ediyorum. Bu noktadan, gerçek deneyimden sonra fikirleriniz değişecek... İnanın buna...

biz yetini aklitesini tartışmıyoruz. tasarımını konuşuyor. bayiye gidip test etmeye gerek yok görüntü ortada. yoksa tabiki diğerlerinden çok daha kaliteli bir araç. bundan şüphe yok.
sadece keşke dobloya benzemeseydi yada doblo yetiye benzemeseydi diyoruz.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti MATO YETI » 14 Arl 2010, 16:51

Biri bana anlatabilir mi neresinin benzediğini, taktım ben bu konuya :D

Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

İleti hnacar » 14 Arl 2010, 17:26

linke tıkladığında çıkan resimdeki 4 SUV dan engüzel duranı yeti ama :)
1992 135L
hnacar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin nacar
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 135 L

İleti Henien » 14 Arl 2010, 18:11

MATO YETI yazdı:Biri bana anlatabilir mi neresinin benzediğini, taktım ben bu konuya :D

Sen eski dobloyla karşılaştırmışsın. Bak yukarıda kurunc koymuş, yeni dobloyla yan yana fotoğrafları var. Sağdaki yeti soldaki doblo.... yok soldaki yeti sağdaki doblo.... bak bilemedim şimdi hangisi hangisi

:evil: :evil: :evil:
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti MATO YETI » 15 Arl 2010, 10:10

:D Ben ciddi olarak merak etmiştim aslında ama neresi benziyor diye, söyleyecek söz kalmadığında geriye geyik kalıyor tabi... Sen kafana takma arkadaşım, doblo al bir tane, yeti aldım dersin herkese. Nasıl olsa hepsi aynı senin için :P :P
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir