Yeti, Toyota RAV4, Ford Kuga, Nissan Qashqai karşılaştırması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeti, Toyota RAV4, Ford Kuga, Nissan Qashqai karşılaştırması

İleti lsevinc » 20 Nis 2011, 09:59

profil gölgeleri parelellik arz edebilir belki..:)

Kullanıcı avatarı
lsevinc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Levent Sevinç
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda YETİ Greenline

İleti lsevinc » 20 Nis 2011, 10:06

her ikisinde 4 teker var, motorları,pistonları..vs..her araç özünde metal ve plastik içerir zaten..:)..aslında profil gölgeleride parelellik arz edebilir...
Kullanıcı avatarı
lsevinc
CLASSIC
CLASSIC

İleti pureman » 20 Nis 2011, 12:03

lsevinc yazdı:her ikisinde 4 teker var, motorları,pistonları..vs..her araç özünde metal ve plastik içerir zaten..:)..aslında profil gölgeleride parelellik arz edebilir...

pureman
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Yeti Active 2011, Octavia Elegance 2010

İleti Henien » 20 Nis 2011, 14:53

- Araban ne?
- YETİİİ
- A öyle mi ne güzel, (iç ses: eyvah bir yetici, başlar şimdi yetisinin aslında suv olduğunu, bilmem hangi arabalardan daha kaliteli olduğunu anlatmaya, ufak ufak kaçayım ben)
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti MATO YETI » 20 Nis 2011, 21:24

lsevinc yazdı:her ikisinde 4 teker var, motorları,pistonları..vs..her araç özünde metal ve plastik içerir zaten..:)..aslında profil gölgeleride parelellik arz edebilir...

:D :D :D
Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Citigo ASG / Golf VII 1.4 TSI DSG Highline

İleti clostridium » 06 Ağu 2011, 21:36

Özellikleri ve fiyat/performans oranı karşılaştırıldıgında YETİ nin diğer 3 rakibine bu kadar fark atması gayet normal.
clostridium
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Uğur Korkmaz
Nereden: İzmir
Arabanız: Yeti 1.2 TSİ DSG Amb. + tekno

İleti kaptan1986 » 28 Ekm 2011, 10:47

yetı ye bok atıp doblo ya benzıyo dıyen arkadas once bı doblo alsın

sonra da bı ruhsata baksın kocaman harflerle KAMYONET yazıyor

fark burdan bıle ortada..... bıde dıkkat etsın sehır ıcınde 56 km hızla radara gırebılır

yada sehırler arası bolunmus yollarda 94 km hız ıle radara gırebılır
kaptan1986
CLASSIC
CLASSIC

İleti Henien » 01 Kas 2011, 11:43

kaptan1986 yazdı:yetı ye bok atıp doblo ya benzıyo dıyen arkadas once bı doblo alsın

sonra da bı ruhsata baksın kocaman harflerle KAMYONET yazıyor

fark burdan bıle ortada..... bıde dıkkat etsın sehır ıcınde 56 km hızla radara gırebılır

yada sehırler arası bolunmus yollarda 94 km hız ıle radara gırebılır

Birader sen yenisin galiba :)

Biz o dediğini atmadık. Atmış olsak bile kurumuştu, niye şimdi su serpiyorsun ki :) Biz sadece arkadaşlara biraz takıldık, onlar da önce ciddiye alıp ciddi ciddi yeti ile doblo arasındaki farkları açıklamaya kalktılar ama neticede sadece bir şakaydı.

Ha ben YETİ'yi tercih etmem o başka.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti hakanerdogan » 01 Kas 2011, 16:13

Tüm sayfaları okumadım ama esasen zevk meselesidir bu. Yetinin tasarımı hakkaten bi acayip, alçalttığın gibi ticari araca dönecekmiş gibi. Yani görüşümdür, iktisatta da ana kuramlardandır ki tüketici zevk ve tercihleri konuşulmaz.

Çuvaldızı da kendime batırayım, sedan fabiam da arkadan bi naneye benzemiyor Yeti'den aşağı kalır yanı yok. Ama aldım :D
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tolga7482 » 17 Tem 2012, 15:10

Yapmayın beyler. Doblo ambleminde bir dönemler Çelenk taşımış bir markanın aracı. Hem daha aracımı 4 gün sonra teslim alacağım. Yapmayın etmeyin, yazıktır günahtır. :D
tolga7482
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tolga İplikci
Arabanız: Yeti

İleti lsevinc » 17 Tem 2012, 21:25

Tüm araçlar aslında kardeştir.. Doblo, duster, Renault 12 TS1400 ve hatta 126 bis yani hepimiz biriz.
Kullanıcı avatarı
lsevinc
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 18 Tem 2012, 12:11

Tofaş-Fiat Bir aracı görüntü bakımından bile skoda ile karşılaştırmak bence bu markaya bir hakaret . Herkezin kişisel görüşüne saygı duysakta bu skoda forumunda skoda yı doblaya benzetmek sizcede müslüman sokağında salyangoz satmaya benzemiyormu

Ya bende 2 cı sayfayı okumadan zıpladım iaka olduğunu geç farkettim :DD
Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti lestat » 18 Tem 2012, 12:24

lsevinc yazdı:bilmem hatırlarmısınız? Eski bir pejo reklamı vardı, reklamda hintli genç eski aracını duvarlara vuruyor, çekiçliyor ve hatta bir fil bulup aracın üzerine oturtarak aracını pejo görünümüne kavuşturuyordu. aynı işlemleri dobloya uygulayarak benzer bir görünüm elde etmek mümkündür belki ancak doblo üzerine fil oturursa o dobladan daha hayır gelirmi bilinmez..:). bu tip benzetmeler yeti sahibi olmayı arzulayan ve bu nedenle yetinin görünümüne alışmaya çalışan arkadaşların yaptığı hoş yorumlar olarak nitelendirilebilir...

evet hatırlıyorum 206nın reklamıydı o ve oldukça da başarılı bir reklamdı.
http://www.youtube.com/watch?v=E7eOVpBCtPo
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti lsevinc » 18 Tem 2012, 12:33

Reklamı bulmuşsunuz teşekkürler.. Tekrar izlemiş olduk, güzel reklam..
Kullanıcı avatarı
lsevinc
CLASSIC
CLASSIC

İleti ayhani » 18 Tem 2012, 13:04

Kabul etsekte etmesekte Yeti ticarilere benziyor. Bunu ben birçok arkadaşımla test ettim. Bakım vs servise her gittiğimde arkadaşlarımla gidiyorum. Ayrı ayrı zamanlarda gitmemize rağmen arkadaşlarım hepsi ticarilere benziyor dediler. Genel kanı maalesef böyle. Yetinin içi vs çok güzel ama arka tasarımın elden geçirilmesi gerek.

Yetinin Tiguana benzer bir kasası olsa kaşkaiyi filan siler süpürür.

NOT: Benim görüşümde ticarilere benziyor.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lsevinc » 18 Tem 2012, 14:19

Hatırlıyorum sene 1998,

Avokado memlekete yeni yeni gelmeye başlamıştı, çok pahalıydıda. alıp deneyen çok azdı o zamanlarda.

Deneyenlerin büyük çoğunluğu hatta nerede ise hepsi Avokadoyu tadı ve şekli ile başka meyvelere benzetmeye çalışıyordu. kimisi bir tür limon tadı, kimisi ekşi kavun tadı alıyordu, Çünkü insanlar Yeni görmüşlerdi meyveyi ve hakkında herhangi bir fikirleri yoktu. Halbuki Avokado Avokado idi. Farklıydı hem besin değeri, hem içerdiği vitaminler hemde tad olarak.

İşte Yeti nin durumuda buna benziyor, tanınamadığı için bir şeye benzetesi geliyor insanın. Gayet normal,

Varsın insanlar doblo olarak görsün, ben Yeti kullanıyorum.

Herkes Avokado sevmez ve herkes Yetiye binemez :) almak cesaret ve anlayış ister.:)

bu arada Hala Avokado ya alışamadım, çok besleyici faydalı ama damak tadıma uymuyor yiyemiyorum... Yiyebiliyorsanız ne mutlu..:)
Kullanıcı avatarı
lsevinc
CLASSIC
CLASSIC

İleti seyyah0652 » 30 Ekm 2012, 14:10

arkadaşım yeti nin neresi benziyor doblo ya yahu akıl var mantık var arkadaşların dedigi gibi mundar diyosun sen git doblo al ozaman
seyyah0652
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: murat demirbaş
Arabanız: skoda fabia 2

Önceki

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir