SKODA YETİ Mİ SEAT ALTEA XL MI?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODA YETİ Mİ SEAT ALTEA XL MI?

İleti tahsinorten » 15 Oca 2011, 21:22

arkadaşlar bu iki araba arasında seçim yapmakta zorlanıyorum.bu konuyla ilgili deneyimleri ve bilgileri olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

tahsinorten
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tahsin örten
Nereden: Şırnak
Arabanız: 2005 octavia elegance

İleti C@GL@R » 15 Oca 2011, 21:33

bana göre her ikiside değil. ama yeti öncelik tabiki.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti tahsinorten » 15 Oca 2011, 21:35

C@GL@R yazdı:bana göre her ikiside değil. ama yeti öncelik tabiki.

neden böyle bir şey yazdınız?bir bildiğiniz mi var?varsa söyleyin de biz de bilelim yanlış bir şey yapmayalım.
tahsinorten
CLASSIC
CLASSIC

İleti tahsinorten » 15 Oca 2011, 21:44

arkadaşlar yok mu aranızda beni aydınlatacak kimse.
tahsinorten
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 15 Oca 2011, 21:48

ben sadece tasarım açısından eledim ikisinide siz begendiyseniz ikiside güzel araç skoda kullanıcısı olarak skoda derim ama seatı sanırım daha kolay satarsınız ilerde. birde bu araçların hangi modelini alacaksınız oda önemli.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti alpino » 15 Oca 2011, 21:48

öncelikle iki araç aynı sınıf değil. yeti suv, altea ise biraz genişletilmiş binek araç. ben olsam yetiyi tercih ederim sonuçta sınıf olarak daha üst
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti tahsinorten » 15 Oca 2011, 21:57

seat altea xl 1,4 tsi ile yeti 1,2 tsi dsg arasında kararsızım.ancak iki araba arasında yaklaşık 15000 tl.fark var.skodanın rahatını biliyorum.ancak seat daha ucuz ve ikinci eli kuvvetli diye biliyorum.
tahsinorten
CLASSIC
CLASSIC

İleti tahsinorten » 15 Oca 2011, 22:01

ayrıca bunlardan birisinş alabilmem için skoda octavia a4 elegance 2005 model arabamı da satmam lazım.piyasası nedir bilmiyorum.malum burası cizre.dünyadan bir haberiz.internette olmasa yandık.
tahsinorten
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat11h1 » 15 Oca 2011, 22:20

Seatın ikinci eli kuvvetlidir de Altea nın ikinci eli kuvvetli midir çok düşünmek lazım derim :mrgreen: Aracın arkasını bişeye benzetemedim ne yalan söyleyim.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti yonetici » 16 Oca 2011, 00:10

Amaç nedir geniş bir araç mı lazım sözkonusu oturma alanı ise ikiside 5 kişi alır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti osti01 » 16 Oca 2011, 01:52

benimle aynı fikirde olmayanlar olabilir.

Söyleyeceklerim arabaların dış görünüşünden hareketle nacizane görüşlerimdir.

Skoda tam bir dizayn sorunu yaşadı bence.

peugeot 206 307 gibi damla modellerle satış rekorları kırarken 1995 lerde bu dizayna sahip arabaları üreten skoda aynı dönemlerde fabiayı üretti neyse yine fena değildi. ama birde onun sedanını üretti araba arkadan berbat bir görünüme büründü. ( Hoş peugeot sedan da berbat ama skoda olunca biraz konduramıyoruz belki de)
üstelik şimdiki octaviadaki farlar o dönemlerde de olamazmıydı. bütün şirketler peugeotun damla dizaynını kısmen kopyalarken (clio hb beğenmediğimiz hyundai i30-20 Fiesta, corsa kendine özgü daha çok, palio bile... devamında punto)
yine aynı dönemde seat, leonla bir dizayn harikası oluşturdu, kendi tasarımından ödün vermeden.
Bizimkiler sonradan yeni kasa fabia yaptı önlerinde bu kadar seçenek varken tosbağaya benzettiler aracı.

Felicia Combiden sonra Octavia combi Bagajı balon gibi şişik olmamalıydı 2006'da bunu değiştirdi ama bu 2001 de olmalıydı. Megane Sport Tourer sanki 2007 octavia combi nin kopyası gibi Yalnız gözlerin çekikliği yere yakınlığı, bagaj kısmının yere yakınlaşarak ve arka camları küçülterek kesilmesi daha bir hoş gösterimiş aracı.
Ama bence bu görünüm octavianın hakkıydı bu dizaynı önce skoda yapmalıydı (geçmiş tecrübelerine binaen)
Geniş bagaj hacminden ödün vermeden üretilen hb tasarımlı yeni focus anladı aracın tuttuğunu fiestayı focusun 2/3 ölçeğinde yaptı. (tamamen olmasa da). yeni focusun tavan yüksekliğini de düşürür yakında çünkü adamlar tasarıma da önem veriyor. O zaman en iyilerden biri olur.

şimdi bir de yeti var suv olarak üretilen sanki skodanın değilde logan ile duster arasında dacianın ürettiği bir araç gibi dizayna sahip. Seat altea da güzel bir tasarıma sahip olsa da bagajı bence bitirememişler.

Tabi insanlar Arabaları sadece dış dizaynı için almazlar. Burada benim söylediklerim skodanın benim gözümden görüntüsü idi. kalın sağlıcakla...
Kullanıcı avatarı
osti01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 99 mondeo ghia

İleti engin54 » 16 Oca 2011, 16:01

tabiki yeti derim size Nedenmi arada konsept farkı var. Binekmi suv mu sorusu bu dikkat edersen yeti orta dolu olanı ambetion zaten fiat olarak bir binek araç fiatında ikinci el sorun diye bişey yok satamıyan varmı bu aracı zanetmiyorum almadan satmayı düşünüyorsan git tofaş şahin al zarar etmeden satarsın en baba araç tekerlek döndümü 5 bin tl kaybettiriyor
Kullanıcı avatarı
engin54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: engin övünç
Nereden: Antalya
Arabanız: skoda yeti ford fiesta

İleti tahsinorten » 16 Oca 2011, 16:10

vermiş olduğunuz aydınlatıcı bilgiler için teşekkür ederim.
tahsinorten
CLASSIC
CLASSIC

İleti engin54 » 16 Oca 2011, 16:20

Ha unutmadan bazı arkadaşlara cevap niteliğinde yeni piyasa savaşları sektörde müşteri kaçırmamak bir alt segmente araç üretmek adı altında marka satın almalar başladı
renault....... dacia......fransızlar enteresan marka ortaklılıkları citroen pugeot gibi
vw........skoda....seat ... ve otağı audi
bmw .......mini
aklıma gelenlern bunlar
bu savaş aslında türkiye pazarında değil avrupa pazarında dönmekteydi sonra alt kulvarlara bizlere yansıdı
belki bilmiyorsunuzdur bilgi vereyim almanyada
porshe audi vw skoda aynı mağzada çalışıyor
yine almanyada renault dacia aynı mağzada
http://www.dogusotomotiv.com.tr/c/yuce-auto.aspx verdiğimlinkte skodanın kimin malı olduğunu görürsünüz.
Kullanıcı avatarı
engin54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: engin övünç
Nereden: Antalya
Arabanız: skoda yeti ford fiesta

İleti MATO YETI » 19 Oca 2011, 11:07

tahsinorten yazdı:arkadaşlar bu iki araba arasında seçim yapmakta zorlanıyorum.bu konuyla ilgili deneyimleri ve bilgileri olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

Bahsettiğiniz araçlar sınıf olarak birbirinden farklı olduğundan amaç ve ihtiyaçlarınız önem kazanıyor. Bunun yanı sıra Yeti'nin önden çekişli ve 4x4 modelleri var, bunların amaçları da fiyatları da birbirinden çok farklı. Yeti SUV sınıfında fakat Altea MPV sınıfında sayılır. Kalabalık bir aile misiniz, bagaj ihtiyacınız fazla mı, spor amaçlı mı kullanacaksınız, araziye çıkıyor musunuz gibi parametrelere göre karar verilmesi sağlıklı olacaktır. Siz ihtiyaçlarınızı tek tek listeleyin isterseniz, biz yardımcı oluruz elimizden geldiğince.
Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Citigo ASG / Golf VII 1.4 TSI DSG Highline

İleti lostar58 » 19 Oca 2011, 17:40

iki araç arasında kaldıysanız tabiki yeti
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY