tsi motora lpdi sistem

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

tsi motora lpdi sistem

İleti engin54 » 03 Şub 2011, 21:13

evet benzinden dertli olanlara vialle lpdi sistem montajı yapılıyor
ve araç listesi

http://www.vialle.nl/home/catalogus.htm ... 42f430268f

Kullanıcı avatarı
engin54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: engin övünç
Nereden: Antalya
Arabanız: skoda yeti ford fiesta

İleti farketmez » 04 Şub 2011, 01:40

YETKİLİ SERVİS TE ÇALIŞAN BİR USTA SAKIN LPG TÜRÜ ŞEYLER TAKTIRMA SERVİSTEN ÇIKAMAZSIN DEDİ NE DERCE DOĞRU BİLMİYORUM TSİ MOTORA LPG VEYA BENZERİ TÜP TAKTIRAN VARSA DENEYİMİNİ PAYLAŞIRSA YÖNLENDİRİCİ OLUR
farketmez
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: A.Kadir
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda yeti exp 1.2 105 Tsi

İleti octaviaman » 04 Şub 2011, 08:08

Lpg ile en uyumlu motor MPI olmasına rağmen, derdi bitmiyor diye duyuyorum.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti diseqc » 04 Şub 2011, 10:05

benim motor lisede yok zaten "aub" bu sistemi bende çok araştırdım daha çok yeni bir sistem piyasada biraz denemesi lazım bununla ilgili bir konuda ben açmıştım ozaman baya tartıştık hem çok pahalı hemde biraz daha oturması gerekiyor diye ortak yorumlar olmuştu...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti engin54 » 07 Şub 2011, 14:24

evet demekki arkadaşlar bekliyecez kullannan veya görenler olursa bilgiyi paylaşalımki ihtiyacı olanlara faydası olur
Kullanıcı avatarı
engin54
CLASSIC
CLASSIC

İleti HTP » 07 Şub 2011, 14:38

farketmez yazdı:YETKİLİ SERVİS TE ÇALIŞAN BİR USTA SAKIN LPG TÜRÜ ŞEYLER TAKTIRMA SERVİSTEN ÇIKAMAZSIN DEDİ NE DERCE DOĞRU BİLMİYORUM TSİ MOTORA LPG VEYA BENZERİ TÜP TAKTIRAN VARSA DENEYİMİNİ PAYLAŞIRSA YÖNLENDİRİCİ OLUR

Serviste çalışan usta deyince...bir düşünüyorum ardından huylanıyorum. Boşverin serviste çalışan ustaları
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti quickcan » 07 Şub 2011, 14:47

enjektörler problem yaratabilir. TSI lar fazla basınçlı motorlar olduğu için bu tür yakıtlarda daha rahat problem çıkarlar zannımca..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti HTP » 07 Şub 2011, 15:09

quickcan yazdı:enjektörler problem yaratabilir. TSI lar fazla basınçlı motorlar olduğu için bu tür yakıtlarda daha rahat problem çıkarlar zannımca..

Vialle sistemini direkt enjeksiyonlu sistemlere uyarlayan mühendisler inanınız bunları düşünerek bu sistemi tasarlayıp satışa sunmuşlardır. Ben bundan şüphe duymuyorum. Bu tarz bir motora sahip araba alsam tek kaygım bu sistemin fiyatı olurdu.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti engin54 » 08 Şub 2011, 00:34

Arabayı aldığımdan 2 gün sonra araba servisin 400 metre ilersinde arıza yaptı acayip bir durumdu motor sanki traktör gibi çalışıyor ve sallanıyordu.
çok kötü bir durumdu çift yönlü yolda düşünün 274 km arıza yaptı.
ittire ittire yolun ortasındaki adaya kadar gittik servisi aradım ve 30 dakka sonra geldi

2. yanma odası arızası veriyordu (bilgisayar arabaya bağlanan öyle diyordu) ordan anladım
saat 22 de servis müdürünü aradılar ve adam ne dedi bilmiyorum servise gidecez dediler
ve orada serviste kalem kadar hatta yarısı kadar bişeydi arıza yapan şeyi gördüm (enjeksiyon cubuğu)

o esnada olan biteni izledim serviste enjeksiyonu ve ona bağlanan yerleri gördüm

ve lpdi sistemin şemasını gördüm normal lpg ye benzemiyor sıvı püskürtüyor
bana uyumlu bir izlenim verdi

meraklı biri olarak elektrik elektronik ve mekanik ten anlarım az çok evde (telefon televizyon elektrik süpürgesi karbrürötrlü araç peugeot 205 tofaş şahin) gibi arabaların %75 bölümünü tamir etmiş biri olarak bana sistem montajı normal geliyor
ha ARIZA YAPARMI YAPABİLİR SIFIRI YAPTI SONRADAN EK NEDEN YAPMASIN.

SERVİS ARIZA İÇİN NE Mİ DEDİ BENZİNNNNNNN OPET'Tİ O BENZİN
Kullanıcı avatarı
engin54
CLASSIC
CLASSIC

İleti farketmez » 08 Şub 2011, 00:49

eğer hasar opet ten aldığınız benzinden kaynaklanıyorsa opet in sigortası servis ücretini karşılıyor benim başıma geldi mazotlu arabama benzin koydular yanlışlıkla fiş ini ibra edince motor masraflarını 6-7 bin lira ücreti yetkili servis le anlaşarak 3-4 bin liraya yaptırdılar ben arabadan soğuduğum için arabayı servisin dod kısmına sattım onun yerine yeti 1.2 105 manuel 6 vites aldım bilginize
farketmez
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: A.Kadir
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda yeti exp 1.2 105 Tsi

İleti AhmetH » 08 Şub 2011, 01:35

duyduğum en büyük dezavantajı şu
LPG sıvı halde yanma odasına püskürtülüyor olsa bile dehşet bir buharlaşma eğilimine sahip malum.
bundan dolayı LPG yi sıvı halde tutmak için ya yüksek basınç yada soğuk ortam lazım.

yanma odasına girip birden soğuyan hatta muhtemeldir soğuk püskürtülen bir maddenin yanma odasını termal açıdan çok zorlayacağını iddaa ediyorlar bende bu paralelde düşünüyorum.

öbür yandan fsi sistemde benzin enjektörü kafasını yanma odasında tutuyorken LPG yi nerden kaktırıyorlar onuda merak ediyorum.

ha birde bu fsi sistemin önünde birde T varsa meraklarım dahada artıyor ama eskisi kadar üzerine düşmüyorum :P
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti engin54 » 09 Şub 2011, 00:10

araba daha 274 km olduğu için para almadılar. servis müdürüne dedim benzinden olduğunu söylüyorsunuz belge verin .
veremediler.
benzinci bana belge getir test yaptıralım sebebi ben yada benim benzinim olsun arabanın yenisini hediye edecem

HADİ BUYRUN BURDAN YİYİN.

SONUÇ 50 BİN VERDİM BEN YOLDA KALDIM GERİSİ TEFERUAT
Kullanıcı avatarı
engin54
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 09 Şub 2011, 01:19

ben bu konudaki olayı tam anlayamadım.

forumu gece saatlerinde ziyaret etmemden dolayıda olabilir gerçi ama :oops:

şimdi siz bu vialle LPG sisteminden mi şikayetçisiniz yoksa benzinde oluşan sorununuzu bu konu altında mı yazdınız.

bağı kaçırdım :?
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti enoktakenokta » 09 Şub 2011, 12:44

Vialle LPDI maliyeti yaklaşık 3.500-TL civarında, bayağı uzun bir sürede amorti ediyor yani kendini. Birkaç ayında prins'in TSI için kiti gelecek diye biliyorum, kendi adıma onun fiyatını da görüp ona göre karar vereceğim. Bence henüz erken...
Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Superb 1.4 TSI Elegance

İleti pureman » 09 Şub 2011, 13:21

Aslında İstanbul trafiğinde araç kullananlarda 2 yılda kendini rahat amorti eder diye düşünüyorum.. Çünkü o trafikte hiçbir araç fabrika verilerini tutturamıyor..
pureman
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Yeti Active 2011, Octavia Elegance 2010

İleti enoktakenokta » 09 Şub 2011, 17:46

pureman yazdı:Aslında İstanbul trafiğinde araç kullananlarda 2 yılda kendini rahat amorti eder diye düşünüyorum.. Çünkü o trafikte hiçbir araç fabrika verilerini tutturamıyor..

Ancak olayın bir de garanti boyutu var. LPDI taktırınca garantiye veda etmiş oluyoruz...
Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Superb 1.4 TSI Elegance

İleti engin54 » 09 Şub 2011, 17:48

enoktakenokta yazdı:
pureman yazdı:Aslında İstanbul trafiğinde araç kullananlarda 2 yılda kendini rahat amorti eder diye düşünüyorum.. Çünkü o trafikte hiçbir araç fabrika verilerini tutturamıyor..

Ancak olayın bir de garanti boyutu var. LPDI taktırınca garantiye veda etmiş oluyoruz...

almanyada garanti dahilinde ama türkiyeyi bilmiyoruz firmalarla görüşme halindelermiş
Kullanıcı avatarı
engin54
CLASSIC
CLASSIC

İleti engin54 » 09 Şub 2011, 17:51

AhmetH yazdı:ben bu konudaki olayı tam anlayamadım.

forumu gece saatlerinde ziyaret etmemden dolayıda olabilir gerçi ama :oops:

şimdi siz bu vialle LPG sisteminden mi şikayetçisiniz yoksa benzinde oluşan sorununuzu bu konu altında mı yazdınız.

bağı kaçırdım :?

mevcut sistemle lpdi sistemin uyumunu konuşuyoruz benim izlenimlerim montaja uygun olduğumuz ve almanyada montajının yapıldığı türkiyede de isteyene yapılabileceği araca göre sistem getiriliyor
Kullanıcı avatarı
engin54
CLASSIC
CLASSIC

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir