Yeti Lastik Basıç Sensörü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeti Lastik Basıç Sensörü

İleti thejazz » 05 Şub 2011, 15:32

Aracımı sipariş ederken lastik basınç sensörü eklettim. 140 TL. gibi fazla pahalı olmayan ve işlevsel bir opsiyon. Sistemi kullanan var mı acaba? Merak ettiğim yol bilgisayarı ekranında lastik basınçlarını görebiliyor muyuz? Yoksa basınç değişikliği olduğunda sadece uyarı mı veriyor sistem?

Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir

İleti taner_octavia » 05 Şub 2011, 17:56

sanırım lastik basıncını belli bi basınca ayarlıyosunuz menuden.onun altına dusunca uyarı sesi veriyor.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti quickcan » 05 Şub 2011, 19:58

havayı doldurduğunuzda resetliyorsunuz ve o basıncın altında iken size haber veriyor.

Saygılarımla CAN...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti alpino » 05 Şub 2011, 20:38

lastik basınç sensörü (TPM) ABS sensörlerine bağlı olarak çalışıyor. lastiklerden herhangi biri diğerlerine göre daha hızlı dönmeye başladığında lastiğin basınç kaybettiğini anlayıp uyarı veriyor. ama basınçları ya da hangi lastikte sorun olduğunu göremiyorsunuz.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti thejazz » 06 Şub 2011, 22:25

Lastik basınçlarını ayrı ayrı ekranda görebilmek daha şık olurdu tabi. Genede bir aksilik olduğunda önceden haberdar olmak iyi birşey.
Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

İleti MATO YETI » 07 Şub 2011, 13:19

thejazz yazdı:Lastik basınçlarını ayrı ayrı ekranda görebilmek daha şık olurdu tabi. Genede bir aksilik olduğunda önceden haberdar olmak iyi birşey.

Konuyla ilgili yazışma olmuştu: http://www.skodam.com/yeti/yeti-nin-bagaj-hacmi-420-litre-t23130.html
Yeti'de sunulan lastik basınç sensörünün bir faydası olmadığından yurt dışından bir ürün sipariş verdim. Yazıda detayı var, gelince fotoğraflarını koyarım...
Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Citigo ASG / Golf VII 1.4 TSI DSG Highline

İleti thejazz » 07 Şub 2011, 21:46

O sistemleri biliyorum, aracım gelince üzerindeki sistemi test ettikten sonra; sistem şayet stabil değil ise belki bir arayışa girebilirim bende.
Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

İleti 97has » 07 Şub 2011, 22:34

thejazz yazdı:O sistemleri biliyorum, aracım gelince üzerindeki sistemi test ettikten sonra; sistem şayet stabil değil ise belki bir arayışa girebilirim bende.

Sistem stabilde göstermiyor hangisinin havası inik hangisinin değil. Hepsine bakmak zorundasın teker teker.Kurbanda gidip gelirken bana çok faydası olmuştu. Sağ lastiğin patlak olduğunu yola çıkmadan önce öğrenmiş olmuştum.
2005 Skoda Octavia A5 1.6 FSI Elegance
Kullanıcı avatarı
97has
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Octavia A5 1.6 FSI Elegance 2005

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir