Bebek Koltuğu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bebek Koltuğu

İleti thejazz » 01 Mar 2011, 10:42

Merhaba arkadaşlar. 10 aylık bir bebeğim var. Şu an ana kucağını (Yeti gelene kadar) kullanıyoruz. Aracım geldikten sonra oto koltuğu alacağım. Kullandığınız ve önerebileceğiniz bir oto koltuğu var mı? Tercihim isofixli olanlardan.

Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir

İleti ykorkmaz » 01 Mar 2011, 10:50

Bu konuyu takip etmek yararıma olacak..

Oğuz ben 2 gün öncesine kadar Chicco CT.02 almaya kararlıydım sebebi ise oto koltuğunu bebek arabasına takılabilir olması yani; hem oto koltuğu hem ana kucağı hem de bebek arabasına takarak bebek arabası olarak kullanabilirsin.

Ama vazgeçtim sebebi bebek arabasının çok büyük olması taşınabilir değil. Şu an için oto koltuğunu isofixli olandan bebek arabasını ise bastonlu denilen hafif bir model alarak konuyu kapatmak istiyorum..
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti thejazz » 01 Mar 2011, 11:01

Dostum bebek arabası olarak biz Chicco Living Trio almıştık. Beraberinde ana kucağı ve port bebesi vardı. Araba olarak tavsiye ederim. Çok kullanışlı. Fazla yer kaplamıyor, baston gibi katlayabiliyorsun. Şimdiye kadar da ana kucağını arabada kullandım. Ama hem oğlum büyüdü (artık pek sığmıyor ) hemde aracım geldikten sonra şöyle uzun yıllar götürebilecek birşey olsun istiyorum. Bébé Confort
Iséos Isofix'i inceledim şimdi, ilginç bir özelliği var; bir ayar düğmesi sayesinde genişleyebiliyor :)
Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ykorkmaz » 01 Mar 2011, 11:11

Oğuz living trio'yu şimdi inceledim.. Yoksa satıyor musun? :D
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti thejazz » 01 Mar 2011, 11:17

Port bebeyi ve ana kucağını artık kullanmıyoruz ama arabasını kulanıyoruz. Şayet bunlara uygun bir araba alırsan ki sanırım Chicco Living Puset tekli satılıyor, neden olmasın.
Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdemguner35 » 01 Mar 2011, 11:57

bizde aynı muamma içindeyiz.... travel sistem bir bebek arabasımı alsak yoksa oto koltuğu ayrı bebek arabasını ayrı modelmi alsak bilemedik... bu travel sistem kullanışlı oluyomu? zannedersem isofix bağlantısız oluyo..ilk 6 ay filan bebek koltuğunu ters konumda kullanmak gerekiyomuş nasıl olacak bilmiyorum valla?

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti erdemguner35 » 01 Mar 2011, 12:04

thejazz yazdı:Merhaba arkadaşlar. 10 aylık bir bebeğim var. Şu an ana kucağını (Yeti gelene kadar) kullanıyoruz. Aracım geldikten sonra oto koltuğu alacağım. Kullandığınız ve önerebileceğiniz bir oto koltuğu var mı? Tercihim isofixli olanlardan.

Bu markayı ve modeli önermişlerdi bana... bende ileride böyle bişey almayı düşünüyorum bi bakın isterseniz linkini vereyim fikir sahibi olursunuz
http://www.hepsiburada.com/Liste/cybex- ... 1016#ileri

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti thejazz » 01 Mar 2011, 12:06

Travel sistem kullanışlı oluyor. Biz port bebeyi yaklaşık 3 ay kadar kullandık, sonrasında ana kucağına geçtik. 6. aydan itibaren ana kucağını arabaya monte ederek araba koltuğu olarak kullanmaya başladık. Oğlum şu anda 10 aylık, artık ana kucağı sıkmaya başladı desem yeridir.
Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdemguner35 » 01 Mar 2011, 12:08

benim anlamadığım bu travel sistemdeki port bebeyle ana kucağını arabaya nasıl monte ediyoz sepet koyar gibi koltuğa koyup kemermi geçiriyoz üstüne?

Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustklc » 01 Mar 2011, 12:16

mesajım bulunsun. şimdilik bebe küçük koltuğa oturamaz ama yaza doğru ben de alacağım
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti thejazz » 01 Mar 2011, 12:52

erdemguner35 yazdı:benim anlamadığım bu travel sistemdeki port bebeyle ana kucağını arabaya nasıl monte ediyoz sepet koyar gibi koltuğa koyup kemermi geçiriyoz üstüne?

Port bebe araca monte edilmiyor, sadece bebek arabasında kullanabiliyorsunuz. Onun dışında bebek ufakken bir yerden bir yere giderken, bebek sürekli düz bir satıhta yatar pozisyonda olduğundan kullanışlı oluyor. Arabaya sadece ana kucağını monte edebiliyorsunuz. Bazası kemer yardımıyla sabitleniyor ana kucağı bazaya sabitleniyor ve kemerle gene destekleniyor.
Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 01 Mar 2011, 15:02

2 çocuğum var ikisini de o küçük bebe koltuklarına oturtamadım veya yatıramadım..Bebe illa annesinin kucağını istiyor doğal olarak.Fakat biraz büyüyünce çocuk koltuğuna oturuyorlar.Chicco var halen kullanıyoruz.Tavsiyemdir.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti thejazz » 01 Mar 2011, 15:37

Biraz daha araştırdım http://www.kiddy.de/tr/cocuk-oto-koltuk ... t-pro.html
9 aydan 12 yaşına kadar kullanabilmek bir avantaj. Haftasonu gidip yakından inceleyeceğim artık.
Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

İleti pureman » 01 Mar 2011, 15:48

Bütçe belirtmemişsiniz..

Ben bu konuda ağzı yanan biri olarak size birkaç tavsiyede bulunabilirim..

Ben oto koltuğu alırken bir kere alayım hep kullanılsın diye 9-36 kg oto koltuğu almıştım.. Epey yüksekte bir meblağ ödemiştim..

Fakat bebek o kolduğun muhafazası yüzünden koltukta oturmadı.. Ben de başka bir koltuk daha almak zorunda kaldım..

Sizde bu tip bir sorunla karşılaşmamak için mutlaka gidip koltuğu arabaya takarak ve bebeği oturtarak alın..

En önemli kriterleriniz güvenlik, çocuğun koltuğu sevmesi ve kolay monte etme-fonksiyonlarını kullanma olsun..

Birkaç tavsiyem olacak bu noktada..

Eğer isofix olmalı diyorsanız :
1- Britax-Römer Safefix Plus
2- Maxi-Cosi Priori Fix

İsofix olmasa da olur diyorsanız:
1- Britax-Römer King Plus
2- Maxi-Cosi Tobi
3- Recaro Young Expert
4- Concord Trimax

Bu koltukların görece fiyatı yüksek olabilir..

Eğer daha ucuz bir koltuk tavsiyesi isterseniz:
1- Chicco Proxima

Başka alternatif yazmıyorum bu noktada çünkü bu koltuk 250 tl civarına bulunabiliyor ve bence daha ucuzu risklidir..

Not: Yukarıda yazdığım modeller 9-18 kg için geçerli.. Çünkü daha alt kilolarda ana kucağı üst kilolarda da yükselteçle işinizi görürsünüz..
pureman
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Yeti Active 2011, Octavia Elegance 2010

İleti thejazz » 01 Mar 2011, 15:57

Bütçemden yaklaşık 1000 TL. ayırdım, herşeyden önce güvenlik tabi ki. Aslında gördüğüm kadarıyla da üç aşağı beş yukarı belirli markalar arasında dönüyor iş. Haftasonu gidip dediğiniz gibi bebeği oturtup gözlemlemek lazım. Tavsiyeleriniz için teşekkürler Pureman.
Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

İleti thejazz » 07 Mar 2011, 10:54

Arkadaşlar, uzun araştırmalar sonucu sonunda çocuk koltuğunu aldım. Araştırmamadaki en önemli kriter, güvenlikti. Tercihimi Euro Ncap testlerinde kullanılan Isofix G 0/1 adıyla aksesuar listesinde yer alan çocuk koltuğundan yana kullandım.
Eklentiler
Koltuk.jpg
Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 07 Mar 2011, 15:11

Ne efendi çocuklar var...benim oğlanı şöyle bir oturtamadım koltuğa...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti ykorkmaz » 07 Mar 2011, 15:24

thejazz yazdı:Arkadaşlar, uzun araştırmalar sonucu sonunda çocuk koltuğunu aldım. Araştırmamadaki en önemli kriter, güvenlikti. Tercihimi Euro Ncap testlerinde kullanılan Isofix G 0/1 adıyla aksesuar listesinde yer alan çocuk koltuğundan yana kullandım.

Oğuz sakıncası yoksa kaça aldın?
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir