Bebek Koltuğu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bebek Koltuğu

İleti Henien » 07 Mar 2011, 15:24

Amma abartılmış olay yahu! Bebek koltuğunu ilk arabam olan murat 131'den beridir kullanırım. (gerçi biraz garip duruyordu 131'de bebek koltuğu :) Yaklaşık 6 sene oldu. Birinci büyüdü, ona daha basit 30 TL'lik bir şey aldım. Bir müddettir iki numara kullanıyor. Gidip adese'den 10 dakikada almıştım, 80 TL miydi 90 TL miydi neydi. 1000 TL, uzun uzun araştırmalar,gözlemler bu ne abi... Nükleer deney yapıyoruz sanki...

KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti thejazz » 07 Mar 2011, 16:06

Henien yazdı:Amma abartılmış olay yahu! Bebek koltuğunu ilk arabam olan murat 131'den beridir kullanırım. (gerçi biraz garip duruyordu 131'de bebek koltuğu :) Yaklaşık 6 sene oldu. Birinci büyüdü, ona daha basit 30 TL'lik bir şey aldım. Bir müddettir iki numara kullanıyor. Gidip adese'den 10 dakikada almıştım, 80 TL miydi 90 TL miydi neydi. 1000 TL, uzun uzun araştırmalar,gözlemler bu ne abi... Nükleer deney yapıyoruz sanki...

Nükleer deney yapmıyoruz elbette, ancak söz konusu olan "hayat". Bu konuyu uzun uzadıya tartışmayacağım; önemli olan önlemi önceden almak, gerisini oluşuna bırakmak. Eylem gerçekleştikten sonra saniyeleri geri alamıyorsunuz. Allah kimseye kaza bela vermesin.
Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir

İleti ykorkmaz » 09 Mar 2011, 12:03

http://www.adac.de/infotestrat/ratgeber ... geId=31799

Burda bulunan videoyu izlemenizi tavsiye ederim.
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti MATO YETI » 09 Mar 2011, 15:24

Henien yazdı:Amma abartılmış olay yahu! Bebek koltuğunu ilk arabam olan murat 131'den beridir kullanırım. (gerçi biraz garip duruyordu 131'de bebek koltuğu :) Yaklaşık 6 sene oldu. Birinci büyüdü, ona daha basit 30 TL'lik bir şey aldım. Bir müddettir iki numara kullanıyor. Gidip adese'den 10 dakikada almıştım, 80 TL miydi 90 TL miydi neydi. 1000 TL, uzun uzun araştırmalar,gözlemler bu ne abi... Nükleer deney yapıyoruz sanki...

Arkadaşım şakasına yazdığınızı düşünüyorum bunları :D 45 TL'ye de kask var, 1450 TL'ye de. Kafanıza ne kadar değer verdiğinize bağlı bu. Kask takarak 1000km yol yaparsınız, hiç kazanız olmaz ama kask takmadan 100 metre gidip kaza yapabilirsiniz. İnsan hayatının söz konusu olduğu bir konuda uzun uzun araştırma yapmak lazım elbette.
Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Citigo ASG / Golf VII 1.4 TSI DSG Highline

İleti MATO YETI » 09 Mar 2011, 15:30

thejazz yazdı:Arkadaşlar, uzun araştırmalar sonucu sonunda çocuk koltuğunu aldım. Araştırmamadaki en önemli kriter, güvenlikti. Tercihimi Euro Ncap testlerinde kullanılan Isofix G 0/1 adıyla aksesuar listesinde yer alan çocuk koltuğundan yana kullandım.

Oğuz bey hayırlı olsun, isabetli bir seçim gibi görünüyor, fiyatı nedir acaba öğrenebilir miyiz sakıncası yoksa?
Forumların amacı kişisel tartışma değil bilgi paylaşımıdır. En az soru sorup yardım aldığımız ölçüde biz de başkalarına yardımcı olmalıyız. Gereksiz yazışmalarla başka insanların karşılıksız ve iyi niyetli zamanlarını boşa harcamamaya çalışalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

İleti thejazz » 09 Mar 2011, 16:33

MATO YETI yazdı:
thejazz yazdı:Arkadaşlar, uzun araştırmalar sonucu sonunda çocuk koltuğunu aldım. Araştırmamadaki en önemli kriter, güvenlikti. Tercihimi Euro Ncap testlerinde kullanılan Isofix G 0/1 adıyla aksesuar listesinde yer alan çocuk koltuğundan yana kullandım.

Oğuz bey hayırlı olsun, isabetli bir seçim gibi görünüyor, fiyatı nedir acaba öğrenebilir miyiz sakıncası yoksa?

Teşekkürler Erdem Bey.
Koltuğu Yüce Motor İstanbul merkezden aldım. Yedek parçadan Sedat Bey'e teşekkür ederim ilgisinden dolayı. Tüm set bana 650,00 Tl. ye geldi. Yani Koltuk (Fair Isofix G 0/1 - 5L0 019 905) Kafalık (5L0 019 903) Isofix Çerçevesi Düz Tip (5L0 019 902) .

Koltukta ufak bir defo tabir edebileceğim, sırt bölgesinde 1mm. kadar delik vardı. O yüzden indirim yaptılar.

Tavsiye ederim, aynı ürünü pek çok otomobil üreticisi kullanıyor.

* Ref. Ncap testleri.
Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

İleti MATO YETI » 09 Mar 2011, 16:37

Oğuz bey teşekkürler. Sağlıkla kullanın. Koltuk sizinkine küçük gelince ben talibim ona göre :) Bizim doğum Nisan başında inşallah :)
Kullanıcı avatarı
MATO YETI
CLASSIC
CLASSIC

İleti thejazz » 09 Mar 2011, 16:48

MATO YETI yazdı:Oğuz bey teşekkürler. Sağlıkla kullanın. Koltuk sizinkine küçük gelince ben talibim ona göre :) Bizim doğum Nisan başında inşallah :)

:) Hadi bakalım, sağlıklı, kolay bir doğum olur inşallah. Bizim oğlan sürpriz yapmıştı; 15 gün kadar acele etti
Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 09 Mar 2011, 23:20

thejazz yazdı:Biraz daha araştırdım http://www.kiddy.de/tr/cocuk-oto-koltuk ... t-pro.html
9 aydan 12 yaşına kadar kullanabilmek bir avantaj. Haftasonu gidip yakından inceleyeceğim artık.

hocam paylaşımın için çok teşekkürler ;) internetten incelediğim kadarıyla bu koltuğa hasta oldum, hem kaliteli, hemde güvenli bir ürün önermişsiniz.. siz haftasonu inceleme fırsatı bulabilirseniz ürün hakkındaki fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirmisiniz? sizin yorumunuz benim için çok önemli olacak, eğer olumlu yorumunuz olursa bu ay sonu hemen bende bir tane alıcam inşallah
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti thejazz » 09 Mar 2011, 23:48

tivoli yazdı:
thejazz yazdı:Biraz daha araştırdım http://www.kiddy.de/tr/cocuk-oto-koltuk ... t-pro.html
9 aydan 12 yaşına kadar kullanabilmek bir avantaj. Haftasonu gidip yakından inceleyeceğim artık.

hocam paylaşımın için çok teşekkürler ;) internetten incelediğim kadarıyla bu koltuğa hasta oldum, hem kaliteli, hemde güvenli bir ürün önermişsiniz.. siz haftasonu inceleme fırsatı bulabilirseniz ürün hakkındaki fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirmisiniz? sizin yorumunuz benim için çok önemli olacak, eğer olumlu yorumunuz olursa bu ay sonu hemen bende bir tane alıcam inşallah

İnceledim hocam ben onu, güzel bir ürün ancak tercih dışı bırakmamdaki en önemli etken isofix olmaması oldu, o yüzden ben Fair G 0\1 aldım.
Kullanıcı avatarı
thejazz
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Yeti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir